32G80BU (buczenie)

brtk00

New member
Witam,
Po włączeniu lcd (sygnał sd z kablówki) po kilku chwilach (tak jakby po rozgrzaniu) lcd zaczyna koncert 'buczenia'. Przy pełnym wyciszeniu fonii (ale także na najniższych poziomach) słychac prace tv. Obajwia się oryginalnym buczeniem, piszczeniem o niskim tonie. Nie zakłóca to odbioru dzwięku z tv ale istotnie denerwuje.

1. Czy to może być wada serii? (kupiłem egz. ze świeżej dostawy, który przyjechał prosto z portu w Gdyni)
2. Jeśłi to wada - czy może tunera czy czegoś innego?
3. Czy to może być coś innego... a mianowicie normalna rzecz w JVC?

Jesli 1 lub 2, to czy powinienem atakować serwis w warszawie?

tnx
 

Rudeford

New member
Miałem styczność z tym modelem u znajomego i powiem, że u niego także występowało to ciche buczenie. Na jego natężenie niewielki wpływ miały ustawienia basu itd.(bas na buczenie:D )
Jemu to jednak nie przeszkadza gdyż nie nasila się ono wraz z zwiększeniem głośności.
Pozdrawiam
 

GigeR

New member
Ostatnio miałem podobną sytuację, klient przyszedł z LG LC51 i rzekomo też mu coś buczało, wymieniliśmy mu telewizorek, a ten buczący pojechał do serwisu.

Myślę, że powinieneś skorzystać z usług serwisu, albo wymienić go u swojego sprzedawcy na inny egzemplarz, jeśli niedawno go kupiłeś to powinna być taka możliwość

Wydaje mi się, że po prostu podczas jakiegoś przeładunku telewizorek dostał za mocnego kopa i musiało coś się uszkodzić.

Pzdr.
 

Morder

New member
Ja zakupiłem JVC 37G80BU i przy oglądaniu niektórych kanałów buczy głośnik z tyłu, tzn buczy raczej cała obudowa. Tak jakby wpadała w jakiś rezonans. I wcale nie trzeba odgłaszać strasznie telewizora, buczy już przy średniej głośności.
Zobaczymy, zwróce tv na gwarancji.
 

brtk00

New member
ok, dzięki za informacje.

dodatkowo zauważyłem, że buczenie powstaje (nie nasila się) po kilkkunastu(dziesięciu) minutach. Tak jakby lcd rozgrzało się wtedy do optimum... i zaczynało koncert.

teoria o kopniaku jest najlepsza biorąc pod uwagę, że jvc jest bezpośrednio z kontenera :) oczywiście mam gwarancję.
 

adam030

New member
hmmm...mam 37G80 i tez buczy ... a dokladnie buczy tym glosniej im mniejsza jest nastawiona jasnosc ekranu...radze sobie z tym w ten sposob ze jasnosc mam nastawiona na ok 80% i tv jest wtedy cicho.

Twierdzicie ze nalezy wzywac serwis ? Cos nie mam szczescia do TV :(

pozdrawiam
 

Sok

New member
Sorry, jesli coś źle wpisałem, ale to mój pierwszy wpis na forum. na pocztaku września kupiłem JVC 37GU. Praktycznie od razu, jak załaczyłem funkcje "dźwiękowe" ( dźwięk przestrzenny) Obudowa drżała już nawet przy małym ustawiniu głośności. Nie było mowy o oglądnięciu koncertu z DVD, przy jakichkolwiek ustawieniach. Dźwięk musiałbyć ustaiwony na najsłabszych parametrach. Czasami nawet na zwykłych wiadomosciach z telewizji obudowa wpadała w rezonans. najczęściej przy odtwarzaniu mowy. Sprawdzałem w Saturnie, tam sprzedawca "odpalił" głos na maxa i nic sie nie działo. Ja swój TV oddałem. Sprawa jest podejrzana bo widzę że inni posiadacze też mają problemy z dźwiekami z tego modelu. Poruszam wątek, bo zamówiłem inny egzemplarz tego modelu i czekam aż się pojawią w Centrum JVC. Jak ktoś ma jakies uwagi i się wymieni prosze na gg:245329.pzr SOK
 

adam030

New member
tak...tylko ze u nas problem jest troszke inny ... mi buczy elektronika ( panel ? ) i nie ma to nic wspolnego z poziomem glosnosci ustawionym na tv. Tv buczy nawet wtedy gdy dzwiek jest na 0.
No i zalezne jest to ( przynajmniej u mnie i u kolegi reters'a ) od poziomu ustawienia jasnosci ( jasnosc 1 ).... bawiac sie jej ustawieniami mozna buczenie calkowicie wyeliminowac.

pozdrawiam
 

Morder

New member
Byłem wczoraj w warszawskim serwisie JVC oddać 37G80BU do naprawy. Panowie powiedzieli, że JVC jeszcze nie rozwiązało problemu buczenia elektroniki związanej z ustawieniem jasności. No cóż... zgłosiłem inną usterkę, związaną z buczeniem tej nieszczęsnej obudowy...zobaczymy co zdziałają.
 

reters

New member
adam030 napisał:
tak...tylko ze u nas problem jest troszke inny ... mi buczy elektronika ( panel ? ) i nie ma to nic wspolnego z poziomem glosnosci ustawionym na tv. Tv buczy nawet wtedy gdy dzwiek jest na 0.
No i zalezne jest to ( przynajmniej u mnie i u kolegi reters'a ) od poziomu ustawienia jasnosci ( jasnosc 1 ).... bawiac sie jej ustawieniami mozna buczenie calkowicie wyeliminowac.

pozdrawiam

Racja.U nas buczy elektronika lub cos zwiazane z jasnoscia matrycy.Gdy jasnosc 1 ustawi sie na okolo 80-85% buczenie zanika.Dziwna sprawa... ale pewnie jvc juz tak ma:hmm:
 

Sok

New member
Reters i Adam030: Rozumiem. Wątki są dwa. Pierwszy- buczenie elektroniki. U mnie też buczała, nawet przy wyłaczonym głosie. Nie zauwazyłem, czy dzieje się to przy zmianie jesności, bo nie zmieniiałem jej:). Na pocieszenie dodam, że zauwazyłem też to u znajomych, którzy mają LCD. Generalnie wiele zasilaczy transfomatorów elektronicznych wydaje delikatne buczenie. Myślę, że właśnie jakieś "trafo" tak buczy. Sprawa druga to rezonans obudowy. U mnie przy poziomie głośności około 15 i właczonym np.trybie dźwieku kinowym obudowa wpadała w głośn buczenie- rezonans. Im więcej basów tym gorzej. Nie dało się oglądać. Nie wspominając na ustawionych największych basach w hyperbass. proszę odpowiedźcie, czy w waszych modelach przy bassach wszystko jest w porządku, bo zamówiłem następny model i zastanawiam się czy w nowym jaki dostanę też tak będzie:confused:.Jak tak to te HyperBassy o kant d..y. A tak zachwalany był dźwięk tego modelu:hmm: .pozdrawiam
 

NickSon

Member
buczy bo to jest model BU to musi buczeć ;) a tak na serio to ręce opadaja jak niedopracowana elektronike wypuszczaja na rynek.... Co oni maja jakis slepych i głuchych beta testerów? Żenada. Jak nie umieją robić LCDków to niech robią magnetofony kasetowe typu jamnik.
Pozdrawiam
 

adam030

New member
Sok napisał:
proszę odpowiedźcie, czy w waszych modelach przy bassach wszystko jest w porządku
jesli chodzi o sam dzwiek to u mnie jest ok - czysty i soczysty ... zero buczenia i rezonansow obudowy ( ale tylko gdy jasnosc 1 jest ustawiona odpowiednio :roll: ).
 

adam030

New member
Morder napisał:
Byłem wczoraj w warszawskim serwisie JVC oddać 37G80BU do naprawy. Panowie powiedzieli, że JVC jeszcze nie rozwiązało problemu buczenia elektroniki związanej z ustawieniem jasności. No cóż... zgłosiłem inną usterkę, związaną z buczeniem tej nieszczęsnej obudowy...zobaczymy co zdziałają.

czyli co ? wada fabryczna ? mozna to jakos wykorzystac ?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Mam model A 80 , moja Siostra ma też A 80 - absolutnie nie wydają żadnych dzwięków.Porównując obraz z modelem G 80 u Kolegi wielkiej różnicy nie widzimy , naprawdę nie wiem ale przy normalnych płytach DVD ten sam film wygląda identycznie na tych TV.
 

reters

New member
Ja juz sam niewiem...dobrze by bylo jak by w tym temacie wypowiedzial sie kiki.U mnie np.glos z glosnikow jest ekstra.Zero trzaskow itp.rzeczy.Jednak minimalne buczenie przy wyzerowanej jasnosci 1 pozostalo.Ciekawy jestem jak sie sprawa ma w innych lcd innych firm.Gdyby nie to P80 dostal by odemnie ocene 10:D bo ogulnie obraz jest kapitalny.A to co on robi z sygnalem marnej jakosci to pierwsza klasa:) Podkreslam jednak... te buczenie mozna nazwac cichutkim buczonkiem bo naprawde nie jest az tak glosnie zeby przeszkadzalo w ogladaniu tv.Chociaz z drugiej strony nie powinno to sie zdarzac w tv za 4000zl:hmm:
 
Do góry