32G80BU (buczenie)

adam030

New member
reters napisał:
te buczenie mozna nazwac cichutkim buczonkiem

dokladnie...nie przeszkadza podczas normalnego ogladania ... ja odkrylem to zjawisko podczas nocnego ogladania ( wiadomo - cisza w mieszkaniu ) i przy nastawieniu glosnosci wlasciwie na minimum.
A tym bardziej mi nie przeszkadza, ze objawia sie tylko podczas pewnych nastawien jasnosci "1". Ja preferuje jasniejszy obraz kosztem idealnej czerni.
@reters - nie podeszly mi Twoje ustawienia ...fakt...czern zdaje sie byc jeszcze bardziej czarna...ale generalnie caly obraz jakis taki "ciemnawy" jest...no i to buczenie przy tych nastawieniach ... mimo ze wlasciwie go nie slychac....to sama swiadomosc ze to ma miejsce mnie wkur... :grin:

pozdrawiam
 

mosca

New member
Ja w moim 37P80 żadnego buczenia nie slysze niezależnie od tego czy jasność mam na maxa czy na min. Może mam po prostu szczęście albo może problemy ze słuchem.
 

reters

New member
Mosca wylacz tryb eco.I zmiejsz jasnosc 1 na zero potem zwieksz na maksa.W pokoju musi byc absolutna cisza.Przy okolo 80-85% tv staje sie cichutkie jak myszka;) No chyba ze u ciebie tego nie ma.A jak nie ma znaczy ze nasze p80 sa wadliwe.
 

mosca

New member
Tryb Eco miałem włączony tylko przez 1 tydzień bo mój wzrok musiał dojrzeć do przeskoku z 21 na 37 cali. Jeżeli chodzi o konfigurację to ustawienia jasności są następujące: Jasność 1: 35% ; Jasność 2: 35%. I nie słyszę żadnego buczenia. Tylko od razu mówie nie przysłuchuje się z odległości 30 cm. Po prostu z 2,5 m ogląda się bardzo komfortowo bez żadnych nieprzyjemnych efektów dźwiękowych. Jedyne co mnie wkurza w tym telewizorze a co już sygnalizowałem wcześniej to wadliwy tryb 16:9 - pojawiają się zniekształcenia w obrazie. Zresztą zgłoszę to niedługo do JVC bo już wyczerpały się pomysły na to jak to naprawić.
 

Morder

New member
Odebrałem telewizor z naprawy. Usterka "buczącej" obudowy, która wpadała w rezonans została naprawiona. Natomiast usterka dotycząca buczenia zależnego od poziomu jasności niestety nie została usunięta. Serwis twierdzi, że JVC nadal nad tym pracuje...ale w chwili obecnej nic nie da się z tym zrobić. Generalnie narazie mi to nie przeszkadza więc odpuściłem temat.
Pozdrawiam
 
Do góry