Jvc Lt G 80 Bu wszystko co dotyczy serii g80

marecki6

New member
Bez reklam
szczerze mowiac mam wrzenie ze to problem zwiazany z cyfra badz sprzetem od nich bo ja poki co ciagne sygnal ze zwyklej anteny zbiorczej w bloku i nie mam problemu z tym tv jezeli chodzi o zlewanie sie liter na tvp3 lub w meczach ..... :hmm:
 

tuptus

New member
szczerze mowiac mam wrzenie ze to problem zwiazany z cyfra badz sprzetem od nich bo ja poki co ciagne sygnal ze zwyklej anteny zbiorczej w bloku i nie mam problemu z tym tv jezeli chodzi o zlewanie sie liter na tvp3 lub w meczach ..... :hmm:
1. U mnie litery na tvp3 sie nie zlewają :) i rzeczywiście przy gorszej jakośći sygnału np. mecz na TVP nie ma tego efektu "pikselozy"
2. Nie jest to wina dekodera sat.(RGB) bo to samo zauważyłem na obrazie z xbox1 (component i RGB).
3. Nie jest to również wina sygnałku z Cyfry+ bo to samo zauważam na meczach z niemieckiej Premiere Sport.

Więc albo mam pecha i trafiłem na kiepski egzemplarz ktory podlega reklamacji albo razem z adam030 szukamy dziury w całym :confused:
 

sedes

New member
odnosnie pixelozy

mam 32g80bu jakies 2 miechy, sygnal z kablowki(analogowy) i rowniez zauwazylem ze mecze na TVP2 i ogolnie obraz na TVP3 jest co najmniej sredni. Nie wiem skad to sie bierze ale mecz na Eurosporcie albo Polsacie Sport wyglada o niebo lepiej jak i porownanie TVP3 Info z TVN24 to niebo a ziemia. W sumie troche zaluje ze nei zaczekalem na p80 ze 100Hz.
 

sedes

New member
odnosnie pixelozy

mam 32g80bu jakies 2 miechy, sygnal z kablowki(analogowy) i rowniez zauwazylem ze mecze na TVP2 i ogolnie obraz na TVP3 jest co najmniej sredni. Nie wiem skad to sie bierze ale mecz na Eurosporcie albo Polsacie Sport wyglada o niebo lepiej jak i porownanie TVP3 Info z TVN24 to niebo a ziemia. W sumie troche zaluje ze nei zaczekalem na p80 ze 100Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz chęć sprawdzenia w serwisie centralnym tego telewizora - to dam Ci kontakt do szefa serwisu centralnego.
Jeśli sygnał z dvd też daje podobny efekt - to oczywiście zgłoś koniecznie.
 

ktp

New member
Ostanio byłem w MM i przez godzinę porównywałem materiał DVD na jvc g80, sharpie wd1 i philips 7332 wszystkie 32". Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o płynność obrazu to przy ruchu poziomym jvcg80 strasznie rwał obraz. Na tak chwalony telewizor to byłem w szoku. Za to i sharp wd1e i philips 7332 zachywywały się wzorowo. Philips nawet na tyle dobrze, że myślałem, że jest 100Hz. Ponieważ ceny są zbliżone to ja raczej wybrałbym wśród tych dwóch. JVC ma za to bardzo dobry dźwięk i fajnie formatuje 4:3.
 

tuptus

New member
Witam,
Dzieki dla Kiki za pomoc ale tv kupiłem w sirius.pl i gware mam na EU więc pewno serwis w Polsce mi nie pomoże.
Co do obrazu z DVD nie zauważyłem tego efektu "pikselozy".
Ktoś poddal mi pomysł ze może jest to wina słabego bitreate żródla (podobno dla Canal+Sport SD to 4,2 Mbps) i ze pomoże wymiana dekodera na jakiś HD (tu Canal+Sprt HD 11 Mbps).
Czy ktoś może testowal ten tv z dekoderem n-ki lub innum na sygnale HD ?
 

swieca

New member
witam
jestem posiadaczem LT-32G80BU jakies 5 dni zakupilem go bo wychwalal go sprzedawca a te ktore jak wybrale ponoc byly slabsze (sony panasonic) a kiedy widzi sie ze 30 szt. na regale to dostaje sie oczoplasow

ale jezeli o chodzi obraz to jest dobry zalezy tu od sygnalu a jade na kablowce , mecze mam tez taki problem jak inni z tym sniezeniem ale po wylaczeniu picture ,colour management tak jakby obraz sie poprawia
na dvd obraz jest prawie idealny ale to chyba zalezy od plytki

co do buczenia to u mnie tez to jest
dzwiek jest dobry a jestem pod tym wzgledem dosc uczulony

mam watpliwosci czy go nie wymienic na inny w tej cenie jaka zaplacilem za niego sam juz nie wiem

zauwazylem na ekranie jak jest cos ciemnego tk na srodku 2 malutkie niebieskie plamki czy to jest normalne czy cos sier juz psuje

i mam prosbe powiedzcie jaki kabel potrzebny jest do podlaczenia tv do kompa

mysle ze jezeli zostanie i bedzie mi sluzyl tak jak moj stary sonyak ok 10 latek
pozdro
 
Ostatnia edycja:

lasemast

New member
Kupilem ten TV na prezent przez internet sugerujac sie dobrymi wypowiedziami z internetu. W porównaniu do mojego Samsunga M61 kupionego 2 lata temu wypada nie najlepiej, obraz nie rewelacja ale tak jak przewidywalem. Ogólnie niestety raczej porażka. Niedość że buczy wiecej niż można byo przypuszczać to jeszcze nie dziala audio na obrazie z standardowej anteny. Nie wiem jak można sprzedawać taki niedoróbek. Pewnie moja glupota ...
 

lasemast

New member
Dzieki za info. Auto scan pomógl. Anuluje wypowiedz z 24 grudnia. TV troche buczy i nie ma glebokiej czerni ale tym co ogladaja to nie przeszkadza bo sluchaja glośno i glównie mają obraz na caly ekran. Kolory wedlug mnie ma naturalne a np. w Samsungu jednak bardziej pastelowe twarze jak u lalek. Po co przeplacać. Moim zdaniem (gdyby u mnie nie brak mniejsca) to polecam 40 cali nawet z odleglości 2.5 m.
 

tuptus

New member
znikneło HDMI 2 (EXT-5)

anni napisał:
Od tygodnia jestem (zadowolonym) posiadaczem tytułowego telewizora.Poprzez kabel HDMI-DVI mam podłączonego kompa -wszystko dzialało super aż do dziś. Musiałem wyjść na kilka minut i po powrocie zastałem kompa z zresetowanym biosem a po włączeniu tv okazało się że on również się zresetrował gubiąc ustawienia kanałów co gorsza zginęło w opcjach gniazdo HDMI pod ,którym był podpięty komp:(((((
Obecnei w opcjach jest tylko jedno gniazdo HDMI:(
Podejrzewam że na moment został wylaczony prąd i to jest przyczyną resetu kompa a poprzez kabel poszedł jakis impuls ,ktory mam nadzieje że tylko wyłaczył to gniazdo.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem, czy może w menu servisowym jest możliwość ponownego włączenia tego gniazda ....czy tylko servis ?:(((
Bede wdzięczny za podpowiedz.

Mam ten sam problem co anni. Mi też wcieło w opcjach HDMI 2 (EXT-5). Proszę o pomoc co z tym można zrobić ? Dodam że tv na gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

tuptus

New member
tuptus napisał:
Mam ten sam problem co anni. Mi też wcieło w opcjach HDMI 2 (EXT-5). Proszę o pomoc co z tym można zrobić ? Dodam że tv na gwarancji.
Po telefonie do miłego pana z serwisu JVC Polska dowiedziałem się jak przywrócić w menu serwisowym telewizor do porządku :D
Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem na PW.

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników lcd jvc lt-G80. Czy ktoś z Was ma możliwość regulacji obrazem (rozciąganie....) z menu tv przy podłączeniu sygnału przez HDMi (z dekodera cyfr. lub PC) ?
Mi ta funkcja nie dziala a wiem że u kolegi na samsungu(nie pamietam modelu) można takie rzeczy robić :confused:

Sorki że tak pisze ale nie mogłem uruchomić edycji posta.
 

maliks

New member
G80

witam,
Ja mam problem z tym buczeniem , czy ktoś wie czy w serwisie już rozwiązują ten proble bo mam go na gwarancji,
zminianie jasności nic nie daje tylko zmienia brzenie buczenia

Pzdr
 

brtk00

New member
tuptus napisał:
Po telefonie do miłego pana z serwisu JVC Polska dowiedziałem się jak przywrócić w menu serwisowym telewizor do porządku :D
Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem na PW.

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników lcd jvc lt-G80. Czy ktoś z Was ma możliwość regulacji obrazem (rozciąganie....) z menu tv przy podłączeniu sygnału przez HDMi (z dekodera cyfr. lub PC) ?
Mi ta funkcja nie dziala a wiem że u kolegi na samsungu(nie pamietam modelu) można takie rzeczy robić :confused:

Sorki że tak pisze ale nie mogłem uruchomić edycji posta.

1 Ja mam podobny problem z moim JVC 32g80bu - podłączyłem komputer dvi-hdmi i na początku miałem brak koloru czerwonego (obstawiam kabel, bo przez s-video-euro kolory są OK). To było wczoraj. Dziś rano po odpaleniu TV zdumienie - kanały poprzestawiane, brak jednego wejscia hdmi, menu praktycznie nie działa (brak możliwości przeskakiwania pilotem po menu), pilot reaguje tylko na zmianę kanałów oraz dźwięk.

Czy to już kwalifikuje tv na serwis, czy (mam jeszcze gwarancję) mogę coś w menu serwisowym pogmerać? KIKI help :)))

2. Co do regulacji obrazu - w komputerze mam kartę Asus Geforce 8600gt i w software jest specjalna opcja służąca dostosowaniu rozdzielczości/odświeżania obrazu wyświetlanego na lcd przy jednoczesnym dopasowaniu wyświetlania do rozmiaru ekranu. Innymi słowy są dostępne "suwaki", którymi rozciąga się pulpit wedle uznania w pionie i poziomie. O ile mi wiadomo ten JVC nie oferuje autokalibracji widoczności sygnału z komputera. Mogę się mylić...:roll:
 

tuptus

New member
przywrócenie ustawień serwisowych :)

Witam,
W jvc Polska pod numerem telefonu: 022/666 11 11 udzielili mi info i pomogło :smile:
Wchodzisz w menu serwisowe mute+i ,naciskasz 8 i widzisz 9 funkcji (strzałki góra i dól) ktore masz zmienici tak: 1:NO, 2 Do 6 YES, 7-C1502, 8 do 9 YES , nastepnie OK i wyjscie i.

Ps. Widać że nasze tv mają jakiś problem przy podłączanie HDMI - DVI z piecem.

Mi pomogło,
Pozdrawiam,
Łukasz.
 
Ostatnia edycja:

maliks

New member
Witam,
Po pierwsze dzięki łukasz za info miałem ten sam problem ale twojw wskazówki pomogly,
Po drugi podłączyłem kompa i ucina mi oczywiście boki i góre ,masz jakiś programik żeby tego nie robił ,Telewizor jest klonem monitora , oczywiście kaluje do full hd a strasznie drży dlatego chodzi jako 720p ale dalej obina,masz radę
 

Etrusc

New member
Witam

Stoję przed dylematem czy kupić JVC37G80 czy Toshibe 37R3500. Poza tym że różnica w cenie jest ok 500 i Tośka ma 100Hz JVC wypada całkiem nieźle z tego co się naczytałem. Mieszkam jednak w średniej mieścinie i nie mam mozliwości ogladnięcia G80. Wiem od Kiki, że podobno to bardzo ciekawy model. Jednak tutaj naczytałem się, że jak chodzi o sport, a mnie interesuje głównie połka nożna oglądanie tego JVC nie jest za ciekawe. Nie wiem juz sam, ale skoro ludzie piszą to chyba robią to szczerze.
Moja prośba. Może ktoś kto ma ten model będzie mógł wkleić jakieś zdjęcia z G80 ale właśnie z meczu piłkarskiego. Będę wdzięczny również za wszelkie info na gg 2982706

Pozdrawiam
 

remal

New member
Wczoraj odebrałem swojego LT32G80 i oprócz buczenia do któgo trzeba się chyba przyzwyczaić nie widzę problemów z obrazem.

W porównaniu z moim poprzednim LCD Loewe L32 gra lepiej. Kolejna generacja LCDeków zbliża się powoli do naturalnego obrazu. Można się tylko przyczepić do czerni, ale to już problem każdego LCD i trzeba będzie poczekać jeszcze trochę zanim wejdą TV z idealną czernią.

Specjalnie oglądałem mecze siatkówki, piłki nożnej, skoki narciarskie i przynajmniej u mnie jest wszystko ok. Przez jakiś czas zmuszony byłem oglądać tv na Sony Trinitronie, więc bym zauważył że coś jest nie tak w porównaniu z kineskopem.

Na moje kablówce jest wszystko ok. Może to jednak głównie kwestia sygnału?
 
Do góry