LCD do 3500PLN

hiv_2004

New member
Witam.
Chciałbym prosić Was o pomoc przy wyborze odpowiedniego LCD, poniżej postaram się sprecyzować warunki i potrzeby, ewentualne uwagi i szczegóły napewno wynikną w trakcie rozwoju wątku.

Cyfrowy Polsat (moc sygnału 64%) - 30% oglądalności (głównie sport, muzyka, ewentualnie film)
Kino domowe - 50% (film, koncerty)
PC - 20% (raczej gry syna, ewentualnie praca przy edycji materiału DV)

Odległość od TV - ~3 do 3,5m
Nasłonecznienie pokoju: dość duże (choć TV oglądam raczej wieczorem to synek ogląda bajki raczej z rana i przed południem)
Mile widziane progresywne skanowanie.

Budżet: 3500PLN (raczej nie przekraczalny)

Głos puszczany będzie raczej przez amplituner Yamahy, ale mile widziany strawny dla ucha dźwięk z głośników TV.
Myślałem nad:
JVC LT 32G80 ZU
JVC LT 37A80 SU
Panasonic 32LM70P
SONY KDL 32V2500

Pragnę serdecznie podziękować za Wasze porady i opinie.
 

hiv_2004

New member
marecki6 napisał:
serie jvc g80 moge szczeze polecic zreszta na forum masz sporo opini ... z tym budzetem spokojnie teraz kupisz 37G80
Właśnie jeżeli chodzi o przekątną ekranu, nie jestem pewien czy 32" są odpowiednie dla odległości 3-3,5m. Obawiam się, że prze formacie 4:3, 32" okażą się zdecydowanie za małe.
Jeżeli ktokolwiek posiadałby informacje, gdzie najkorzystniej we Wrocławiu dostanę 32 lub 37G80 (płatne ~60%gotówka, reszta system ratalny), proszę o informację - swoją drogą nie jestem pewny, czy na pułapie 3500PLN osiągalny będzie model 37".
Czym tak naprawdę różnią się wersje ZU, BU itp?
Serdecznie dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
hiv_2004 napisał:
Witam.
Chciałbym prosić Was o pomoc przy wyborze odpowiedniego LCD, poniżej postaram się sprecyzować warunki i potrzeby, ewentualne uwagi i szczegóły napewno wynikną w trakcie rozwoju wątku.

Cyfrowy Polsat (moc sygnału 64%) - 30% oglądalności (głównie sport, muzyka, ewentualnie film)
Kino domowe - 50% (film, koncerty)
PC - 20% (raczej gry syna, ewentualnie praca przy edycji materiału DV)

Odległość od TV - ~3 do 3,5m
Nasłonecznienie pokoju: dość duże (choć TV oglądam raczej wieczorem to synek ogląda bajki raczej z rana i przed południem)
Mile widziane progresywne skanowanie.

Budżet: 3500PLN (raczej nie przekraczalny)

Głos puszczany będzie raczej przez amplituner Yamahy, ale mile widziany strawny dla ucha dźwięk z głośników TV.
Myślałem nad:
JVC LT 32G80 ZU
JVC LT 37A80 SU
Panasonic 32LM70P
SONY KDL 32V2500

Pragnę serdecznie podziękować za Wasze porady i opinie.


W cenie do 3500 zł najlepszy będzie Panasonic 32 LX70P ;) Poczytaj o nim na forum:)
 

NATE

New member
@hiv_2004 : ja też się skłaniam do kupna g80, dużo dobrego o nim czytam. Jest niezły :)

a jak się zapatrujecie na odległość 3m od tv JVC g80 ?

32" odpada - tak mały mnie nie interesuje, moja dziewczyna przekonuje mnie że 37", ale wiadomo im więcej tym lepiej, jednak czy i w tym przypadku?
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
Ja mam Lt-37P80 i po tygodniowym szoku spowodownym oglądaniem z odległości 2,5 (poprzednio 21 cali) dziś stwierdzam, że wybrałbym 42 cale :))).
Jednak jeżeli chodzi o wielkość matrycy to do niej na pewno każdy jest się w stanie przyzwyczaić. Problem tkwi w jakości sygnału. Przy 42 lub 46 calach z 3 m sygnał SD może doprowadzić oglądającego do rozstrojów nerwowych. Dlatego polecam dokładnie sprawdzić sygnał a przede wszystkim może lepiej będzie zamówić prezentację do domu. Ja akurat z tego nie skorzystałem i kupiłem w ciemno. I powiem szczerze, że mój 37-calowy P80 gra doskonale z 2,5m - nawet z anteny naziemnej.
 

marecki6

New member
Bez reklam
w 3500zl za 37g80 jestes w stanie sie zmiescic ale tylko kupujac w sklepie internetowym :grin: a co do wielkosci to stwierdzam ze oko zawsze sie przyzwyczai i zwsze bedzie malo, ja kupilem 32cale i poczatkowo wydawal mi sie calkiem spory ( wczesniej bylem zmuszony do 15 calowego crt ) a teraz chetnie widialbym cos wiekszego z tym na szczescie tlumacze sobie to brakiem funduszy
 

hiv_2004

New member
OK, ograniczamy więc faworytów do wskazanego JVC 32G90 (opcjonalnie 37) i Panasa 32LX70P, swoją drogą od dawna słyszałem pochlebne opinie na temat modeli LCD firmy Panasonic.
Problem jednak rodzi się przenosząc wielkość matrycy w stosunku do odległości oglądającego. Tak naprawdę mam jakieś pole manewru stosując zabieg zwany: przemeblowanie dla dobra sprawy ;) Z drugiej jednak strony wpłynie to chyba na przestrzeń dźwiękową... będę raczej zbyt blisko głośników frontowych (bo około 2m).
 
Do góry