JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

ADAMUS

New member
Mam pytanie czy JVC 32 P 80 to to samo co JVC 32 G 80, jeśli nie to kiedy bedzie dostępny w sprzedaży JVC 32 P 80
 

Zoltyy

New member
Kalibracja P80

Kiki,

Wspomniales, ze musieliscie mocno skalibrowac p80, zeby uzyskac tak dobry obraz. Czy przecietny uzytkownik, bez "pajaczka" bylby w stanie uzyskac taki obraz, czy potrzebna bedzie pomoc profesjonalisty?
Przyznam ze z tego co widze to TV po kalibracji gra ladnie (osad tylko na podstawie zdjec), nie wiem tylko czy do ceny TV powinienem doliczyc koszt kalibracji (nie daj boze ISF):???:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja67 napisał:
Poprawcie mnie ,jeśli się mylę -seria P80 jest bez tunera DVB-T ? Troche to dziwne by było.

nie takie dziwne
już niedługo pewno będą tunery DVB-S/2 i w tym dopiero jest przyszłość.
DVB-T nie przyjęło się w większości krajów i nie jest tak popularne jak myślano
 

Coolmac

Member
Czy JVC 32 P 80 ma dużo lepsze formatowanie od Sony 32 D 3000?
Czy w czasie testu kalibrowany był tylko JVC 32 P 80, czy porównywane TV również?
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tuner dvb powinien raczej być już w standarcie.Transmisje zaczną się raczej sporo przed 2014r.( lcd kupiony dziś powinien jeszcze wtedy być w formie) i trzeba będzie dokupić extra przystawkę. Można i tak...
---------------
Dołączam się do prosby do kiki-ego o porównanie JVC32 P80 z Sharp 32RD2E ( i może dla większych emocji z Panasonikiem 32lx700?) - także,a może przede wszystkim pod kątem sygnału SD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny - 32 P 80 detal 4999 zł
37 P 80 detal 6499 zł
42 - jeszcze nie ma wyceny.
To są ceny sugerowane .
Dla członków kluby oczywiscie ceny specjalne i pierwszeństwo zakupu.
Modele 32 już wjeżdzają , modele 37 od 22.07 w Polsce.Tym razem mają to być najszybsze dostawy w Europie :D .

JVC ma lepsze formatowanie - to widać właśnie na zdjęciach.

Kolejne porównania z RD2 i LX pojutrze.
 

photosmart

New member
fotki

mam pytanie ... czy jest mozliwość otrzymania jakiś fotek w lepszej jakości ? Wystarczą w zupełności fotki na SD.
Również chciałbym dołączyć się do osób czekającyh na porównianie z Sharpem RD2
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kaszawgarnku

New member
tez czekam z niecierpliwoscia na porownanie p80 z rd2. Obawiam sie tylko ze mimo potencjalnie wyzszej ,,jakosci,, p80 to cenowo jvc bedzie zbyt wysoko pozycjonowany.
Czy Kiki porownuje kalibrowany p80 z innymi telewizorami z ustawieniami fabrycznymi ? czy tez wszystkie maja fabryczne lub skalibrowane ?
pozdr
 

deniro24

Member
Bez reklam
Na avforums wciąż mało piszą o P80. Chętnie przeczytałbym test Kikiego, wpłaciłem wczoraj rano pieniądze za roczne członkowstwo w klubie (wybrałem przekaz pocztowy z racji nieposiadania konta internetowego) i....wciąż nic. Coś długo to trwa. A chętka na P80 rośnie.
 

mosca

New member
Czyli tak realnie patrząc

Cena 32p80 powinna wynosić około 4000 zł (tak aby spokojnie mógł stanowić konkurencję dla Panasonica Lx700 i alternatywę dla jak zwykle drogiego Sony 3000D za ok 4300 zł.
Dlatego cena za 37P80 powinna wynieść około 5500 zł. Tutaj akurat konkurencja jest mniejsza bo wg mnie stanowi ją tylko Sharp RD2 (ok. 5000 zł) jednak ze względu na chociażby lepszy dźwięk to taka cena raczej utrzyma się przez najbliższe miesiące.

Zobaczymy jak to rzeczywiście wyjdzie w praniu jak tylko modele te wejdą do powszechnej sprzedaży - z tego co widzę na razie ma je tylko kiki :)

Dzięki za teścik. Teraz to już naprawdę mocno się skłaniam do nabycia 37P80.

kiki napisał:
Ceny - 32 P 80 detal 4999 zł
37 P 80 detal 6499 zł
42 - jeszcze nie ma wyceny.
To są ceny sugerowane .
Dla członków kluby oczywiscie ceny specjalne i pierwszeństwo zakupu.
Modele 32 już wjeżdzają , modele 37 od 22.07 w Polsce.Tym razem mają to być najszybsze dostawy w Europie :D .

JVC ma lepsze formatowanie - to widać właśnie na zdjęciach.

Kolejne porównania z RD2 i LX pojutrze.
 

mosca

New member
No wreszcie pojawiły się oferty cenowe w sklepach internetowych serii P80. Najniższe jakie udało mi się znaleźć:

LT-32P80 - 3959 zł

LT-37P80 - 5139 zł


Bardzo dobre ceny jak na początek sprzedaży!! Jeżeli nic nowego nie wprowadzą na rynek z technologią 100 hz to kupuje ten telewizor.
 

mdag

New member
mosca napisał:
No wreszcie pojawiły się oferty cenowe w sklepach internetowych serii P80. Najniższe jakie udało mi się znaleźć:

LT-32P80 - 3959 zł

LT-37P80 - 5139 zł

Bardzo dobre ceny jak na początek sprzedaży!! Jeżeli nic nowego nie wprowadzą na rynek z technologią 100 hz to kupuje ten telewizor.
czekam na cenę 42P80 i porównanie z RD2E.
Jeśli obraz będzie zbliżony, to chyba lepszy dźwięk i wejście component przeważy za 42P80.
Sam wygląd P80 jest gorszy od RD2E, ale to już mniejszy szczegół..

p.s. czy ktoś znalazł może w necie duże zdjęcie modelu p80 w całej okazałosci ?
 

photosmart

New member
mdag napisał:
czekam na cenę 42P80 i porównanie z RD2E.
Jeśli obraz będzie zbliżony, to chyba lepszy dźwięk i wejście component przeważy za 42P80.
Sam wygląd P80 jest gorszy od RD2E, ale to już mniejszy szczegół..

p.s. czy ktoś znalazł może w necie duże zdjęcie modelu p80 w całej okazałosci ?
dokładnie jestem w identycznej sytuacji ... również mam te same odczucia w kwestii wyglądu samego LCD, ale najważniejsza jest jakość obrazu.
Też muszę kupić 42 cale ... oglądałem w MM RD2 i na SD faktycznie sporawował się dość dobrze. Róznił się od np. XD1 tym, iż można go oglądac z troszkę mniejszej odległości ... co u mnie ma fakt ten ma duże znaczenie.
pozdrawiam i czekam na porównanie :)
 

mdag

New member
photosmart napisał:
dokładnie jestem w identycznej sytuacji ... również mam te same odczucia w kwestii wyglądu samego LCD, ale najważniejsza jest jakość obrazu.
Też muszę kupić 42 cale ... oglądałem w MM RD2 i na SD faktycznie sporawował się dość dobrze. Róznił się od np. XD1 tym, iż można go oglądac z troszkę mniejszej odległości ... co u mnie ma fakt ten ma duże znaczenie.
pozdrawiam i czekam na porównanie :)
ja mam jeszcze jeden pomysł i jeszcze jeden mętlik w głowie.


Zastanawiam się czy zamiast 42P80 lub 42RD2E, nie zdecydować się na 46XD1. Czy nowsze technologie - czy wielkość ekranu 46". Będę oglądał na ogół z 4 metrów.... (46XL1 chyba za wysokie progi cenowe...)

ech, wybór ciężki, przepraszam za offtopic.
 
Ostatnia edycja:

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę -oświećcie mnie, bo na sprawach technicznych to ja się nie znam za bardzo.
Seria P 80 nie ma wbudowanego tunera dvb , czyli sygnału cyfrowego "łapanego z powietrza" na nim nie zobaczę (oczywiście to za kilka lat) , a jak to ma się do (przyszlego) sygnału cyfrowego podawanego przez kablówkę ? Będzie trzeba kupować jakąś przystawkę ,czy nie?
Chcę kupić jakiś "przejściowy" tv, do czasu spopularyzowania HD TV i trochę niższyh cen. Ten jvc p80 wydaje się być optymamalnym rozwiązaniem, tylko jeszcze odpowiedź na powyższe pytanie mnie nurtuje, no i jak radzi sobie z sygnałem sd.
 

martwy

New member
Witam;
Na tą chwilę , ten model, tyle że 42" jest No.1 na mojej liście zakupu lcd.
Proszę wyrazić swoją opinię o tym :
- jak ten tv radzi sobie z sygnałem 1080p ?
- czy mimo braku trybu 1080p/24p sprawdzi się w połączeniu z BD i HDDVD ?
- jak ten model wypada w porównaniu z panelami full hd , przy takim sygnale ?
Dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja67 - Najpierw tuner cyfrowy.
Tunery cyfrowe które są wbudowane w telewizorach lcd i plazmowych służą do odbioru telewizji satelitarnej naziemniej lub kablowej w MPEG 2.
Jesli mieszkasz dziś w rejonach nadawania TVP - sygnałów testowych- to je odbierzesz :
Poznań i 20 km wokół
Wrocław "
Zakopane "
Warszawa "
blisko lub wzdłuż granicy z Niemcami - to odbierzesz sygnał /w tym wypadku niemiecki/
Ale nowe kierunki idą na zmiane nadawania kompresji obrazu z MPEG 2 na MPEG 4 . To znaczy że w przyszłości Polska jak będzie zmuszona opuścić częstotliwości analogowe - to wzorem innych krajów Europy będzie korzystała z bardziej wydajnego MPEG 4. A to oznacza że Twój telewizor nawet wyposażony w tuner nic nie pokaże.

Mdag - ja bym śmiało atakował 46" . pamiętaj że po miesiącu i tak stwierdzisz że to żadna wielkość. A wykorzystaj że ceny na dziś są naprawdę extra.

Photosmart - zdjęcia pełne oczywiście bez problemu- podaj na priv maila.


kaszawgarnku - pisałem telewizory są kalibrowane.

mosca - myslę że ceny które zacytowałeś są bez gwarancji JVC Polska.
Ceny dla członków klubu są niewiele większe ale z gwarancją.
Skąd wiem ?
Ano stąd że wszystkie modele są zabezpieczone tylko dla członków klubu.
I cała dostawa idzie tylko do HDTV.
 
Do góry