JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

jarpo

Member
Witam serdecznie!
Od jakiegoś czasu (może ze dwa lata będzie) użytkuje JVC LT-42P80BU i do dzisiaj wszystko było dobrze. Dziś prawdopodobnie ktoś coś nacisnął na pilocie i cały czas podczas oglądania TV (DVD tez) wyświetla mi się informacja o tym z jakiego źródła sygnału korzysta TV. W skrócie w prawym górnym roku cały czas mam E5 HDMI1 720p - podłączony ma tuner sat przez HDMI. Po zmianie na inne źródło czyli E6 HDMI, E1, E2,itd komunikat nie znika tylko cały czas się wyświetla. Przy oglądaniu TV analogowej też cały czas wyświetla mi się informacja jaki numer kanału jest oglądany. Jest to bardzo denerwujące. Czy ktoś wie jak powrócić do tego co było do tej pory? Przy zmianie źródła komunikat pojawiał się na chwilę i zaraz znikał. Teraz świeci cały czas i nie potrafię tego zmienić.
 

kgmed

New member
Witam serdecznie!
Od jakiegoś czasu (może ze dwa lata będzie) użytkuje JVC LT-42P80BU i do dzisiaj wszystko było dobrze. Dziś prawdopodobnie ktoś coś nacisnął na pilocie i cały czas podczas oglądania TV (DVD tez) wyświetla mi się informacja o tym z jakiego źródła sygnału korzysta TV. W skrócie w prawym górnym roku cały czas mam E5 HDMI1 720p - podłączony ma tuner sat przez HDMI. Po zmianie na inne źródło czyli E6 HDMI, E1, E2,itd komunikat nie znika tylko cały czas się wyświetla. Przy oglądaniu TV analogowej też cały czas wyświetla mi się informacja jaki numer kanału jest oglądany. Jest to bardzo denerwujące. Czy ktoś wie jak powrócić do tego co było do tej pory? Przy zmianie źródła komunikat pojawiał się na chwilę i zaraz znikał. Teraz świeci cały czas i nie potrafię tego zmienić.

naciśnij dwa razy przycisk "i" na pilocie ;)
 

jarpo

Member
Dzięki za odpowiedź. W tej chwili to już to nie działa. Nie mogę nawet wyłączyć tv pilotem. Nie działa część funkcji. Nie wiem czy to awaria TV czy może cos z pilotem. Baterie wymieniłem - sa ok. Masz jakies pomysły?
Już wszystko OK. Pomogło wyłączenie z sieci (wtyczka z gniazdka) i załączenie po kilku minutach.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
ostatnio pobawilem sie znowu ustawieniami
odcien-normalny
kolor- cieply
jasnosc 1 i 2 - polowa
kontrast - +4 od polowy
ostrosc - -3 od polowy
kolor - +5 od zera
reszra wszystko wlaczone
obraz wydaje sie byc swietny
oczywiscie poloczenie przez hdmi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zawsze przy problemie zacząć należy od wyłączenia z gniazdka telewizor ana pół godziny. Bardzo często pomaga.
 

jaceksobczak

New member
Czy w modelu JVC P80 można zmieniać format obrazu /tak żeby był format nie automatyczny , a 1:1 / ? Mam do tego TV podłączoną nagrywarkę PVR z Vectry przez HDMI i naciskając na pilocie TV przycisk ZOOM nic się na ekranie nie ukazuje. Jedynie na TV analogowej mogę zmieniać format obrazu.
 

rafla

New member
W instrukcji jest wzmianka o dekoderze wpinanym w scarta ext-2. Jest też wzmianka o T-V Link. Czy tu chodzi o możliwość wpięcia np. tunera dvb-t i sterowania nim za pośrednictwem pilota i TV? Czy może jest to magia do czegoś zupełnie innego?
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
witam, posiadam p80 , dzieci byly w domu dzis i cos gdzies nacisly i tera mi nonstop wyswietla w prawej gornej czesci ekranu napis hdmi 1 720p , jak to wylaczyc ?
 
Do góry