LCD 32 lub 37 do komputera

rudy9999

New member
Witam,
Chce kupic telewizor LCD. Telewizor poczatkowo bedzie wspolpracowal z komputerem (filmy, gry), za jakis rok z cyfra. Bede ogladal tv z odleglosci okolo 3 metrow. Zastanawiam sie nad kupnem JVC LT-37A80SU lub LT-32G80SU. Pierwszy jest wiekszy ale ubozszy w funkcje (z ktorych pewnie i tak nie bede kozystal), drugi mniejszy i bardziej "wypasiony". Wybralem ta marke z powodu naturalnych kolorow. Widzialem telewizory JVC co prawda tylko w sklepie, ale na prezentacje w domu nie mam szans. Telewizor chce podlaczyc z komputerem za pomoca kabla HDMI-DVI dlugosci 10 metrow.
Czy ktos z Was ogladal filmy divx (DVDRip kompresowane do 700 MB lub 1400MB) na lcd 32 lub 37 cali? Wiem, ze obraz nie bedzie doskonaly, ale czy to da sie bez problemu ogladac?
Jak juz pisalem, telewizor przez pierwszy rok bede uzywal tylko do filmow i gier z kompa. Czy jest sens kupowac teraz tv, czy tez lepiej poczekac rok jak juz bede mial cyfre i kupic cos bardziej zaawansowanego technologicznie?
I jeszcze jedno pytanie - czy film DivX odtwarzany z komputera ma taka sama jakosc jak z odtwarzacza DVD? Moja karta graficzna GF7600GT.
Dziekuje za pomoc,
Pozdrawiam Forumowiczow.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Na pytanie kiedy i czy - możesz odpowiedzieć tylko Ty. Zawsze będzie na rynku coś lepszego , ale kiedyś i tak trzeba "coś" kupić.
Nie podałeś jaka masz odległość - ale do filmów zdecydowanie polecam wielkość 37" . A zdjęcia serii A 80 masz w wątkach obok.
 

rudy9999

New member
Odleglosc to okolo 2,5-3 metry, w przyszlosci planuje zmiane mieszkania - wiec nie wiem :).
A jak wyglada sprawa z filmami DivX na 37A80? Da sie to "strawic"? Czy jakosc bedzie porownywalna do 37G80? Z tego co wiem seria G80 ma wiecej funkcji i lepszy dzwiek (mam dobra karte muzyczna i glosniki, wiec nie zalezy mi na tym) ale czy warto do tego doplacac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że G 80 pokazuje również lepszy obraz , więcej szczegółów na ekranie. G 80 -świetnie daje sobie radę z kompresja obrazu Sd.
Ma dużą płynność - bo ma szybką matrycę i szybkie procesory ruchu.
 

emilwoyek

New member
rudy9999 napisał:
Odleglosc to okolo 2,5-3 metry, w przyszlosci planuje zmiane mieszkania - wiec nie wiem :).
A jak wyglada sprawa z filmami DivX na 37A80? Da sie to "strawic"? Czy jakosc bedzie porownywalna do 37G80? Z tego co wiem seria G80 ma wiecej funkcji i lepszy dzwiek (mam dobra karte muzyczna i glosniki, wiec nie zalezy mi na tym) ale czy warto do tego doplacac?

Witaj,ja oglądam DIVX'y na sharpie lcd 32, wszystko chodzi super.
Oczywiście zalezy to od jakości materiału żródłowego.
Odladam nie z odtwatrzacza DVD, a z kompa podłączonego kabelkiem
DVI, początkowo za pomocą s-video. I byłem załamany, ale DVI daje nie zapomniane wtrażenie.
Mam w planie zakup Panasonicka s53, ewentualnie YAMAHA DVD-S 661.
Ceny spadają co dnia, S52, srednio 1 zł dziennie ;)
Ale wiem ze to jest dobry sprzet, cO prawda YAMAHA DVD-S 661
posiada USB, ale nie mam gdzie sprawdzic, czy za pomocą USB
można bezpośrednio ogladać film.
Może spotkałeś sie z tym odtwarzaczem?
 

pablo1234

New member
emilwoyek napisał:
Ale wiem ze to jest dobry sprzet, cO prawda YAMAHA DVD-S 661
posiada USB, ale nie mam gdzie sprawdzic, czy za pomocą USB
można bezpośrednio ogladać film.
Może spotkałeś sie z tym odtwarzaczem?

Sprawdziłem, można bezpośrednio oglądać z USB.
 

emilwoyek

New member
Yamaha Dvd-s 661

pablo1234 napisał:
Sprawdziłem, można bezpośrednio oglądać z USB.
Dzieki za informację,
Nadłużeje Ttwojej uprzejmości .
Mam pytanie, czy możesz podac jake wady, jakie zalety
posiada ten odtwarzacz, jak sie sprawuje?
No i najwazniejsze, jak długo posiadasz go?
Chodzi mi o szczegóły exploatacyjne.
pozdrawiam
 

pablo1234

New member
Mam go około 3 tygodnie. Na razie sprawuje się bardzo dobrze, jest cichy. Ładnie po HDMI skaluje do 720p.

Największą jego wadą według mnie jest brak możliwości zmiany czcionki *.txt w DivX-ach. Nie ma problemy z polskimi znakami. Ja akurat mam podpięty LCD do kompa więc dla mnie nie jest to problem.
 

rudy9999

New member
emilwoyek:
Z jakiej odleglosci ogladasz Divx? Ja bardziej kieruje sie na 37 cali, wiec na pewno odleglosc bede musial miec troche wieksza.
 

rudy9999

New member
A co sadzicie o sharpie 37rd2? Czy bedzie lepszy od JVC 37A80 lub G80? Znalazlem go za 1200 euro, wiec powiedzmy ze w moim przedziale cenowym.

Pozdrawiam
 

rudy9999

New member
Witam,

Doszedlem jednak do wniosku ze jezeli potrzebuje na razie tv tylko do komputera, skusze sie jednak na wiakszy monitor albo tv 26 cali, a za rok kupie wiekszego tv dopasowanego do mojego nowego mieszkania. Przepraszam za zamet na forum i dziekuje za wszystkie opinie.

Pozdrawiam
 

Bartman

New member
jvc 37 r71

Pare dni temu podpiołem swego kompa: Sempron 3000+ , 512 ddr, GF 6200 128 do mego telewizorka JVC 37 R71 przez kabel s-video i powiem że nie spodziewałem się tak dobrego obrazu :)
Jako że mój komp nie jest hiper super a telewiozr ma max odświeżanie 60 hz przy kablu analogowym s-video gdzie max rodzieloczość to 1024x768 to cza przyznać że gra nieźle. Z odległości 2,5 metra wygląda elegancko zarówno do pracy na komputzerze jak i filmów. Kolorki bajeczne jak przystoi dobremu lcd.
Co do filmów to trzeba mieć je bardzo dobrej jakości - 37 cali pokazuje wszytkie wady zwykłych divx. Osobiscie używam do oglądania filmów HD wtedy nawet z odległosci 0,5 m nie widze niedogodności z odswieżaniem.
Co ciekawe LCD najlepiej radzi sobie z rodzielczością kiedy podpięte są 2 ekrany ( mój zwykły monitor oraz omawiany TV ) ustawijąc TV nie jako klon tylko obraz do wyświetlania multimediów ekran TV dopasowuje się znakomiecie. Gdy podpinałem sam LCD było troszke problemów ( a to przesunięty obraz , zła rodzielczość itd). Dziwne.
W przyłości mam oczywisćie zamiar kupić kabel hdmi wtedy lcd powinien pójść na natywnej rodzielczości ale zawsze można pokombinowac z s-video.
Miłe zaskoczenie.
 
Do góry