JVS 32"G80BU vs Samsung 32"R 82 vs LG jakieś tam

szamon

New member
Dnia....dzisiaj,miałem prezentację od Kikiego{pozdrawiam}.
I .....dobrze zrobiłem.Od pół roku przeglądam to forum zbierając informacje na temat TV LCD . Z początku podobały mi się Samsungi "łądny wygląd?",ale miały masę skrajnych postów od zachwytu do wyrywania włosów z niewiadomo skąd .Potem trafiłem na JVC X70,sporo pozytywnych opinii ale w Białymstoku nie mogłem go nigdzie zobaczyć.I tak
w koło Macieju.Poczekałem i opłaciło się,bo weszły nowe modele.męska decyzja i prezentacja u Kikiego zamówiona....Pierwsze wrażenia:
Pierwszy zestaw:Samsung 32"R82 vs JVC 32"G80BU i zaczeło się ...................Samsung piękne kolory,jak z bajki ,kreskówki rewelacja ale....ja ich raczej nie oglądam znaczy się bajek...wyjrzałem przez okno,kolorki takie jakieś inne nie jak w Samsungu .Przestawiam na TVN 24 prezenterka z nienaturalnie różowo-czerwoną bużką a na JVC bużka taka naturalna jak trza.Zerkam na panią w Samsungu ,a ona balon z 20 kg nadwagi,JVC : Pani normalnej postury {jednym słowem Formatowanie w Samku do bani,JVC faktycznie robi to rewelacyjnie}.Kolejna sprawa DŻWIĘK
Samek 1/3 zakresu ustawień i myślałem że głośniki padły ,Jakieś pierdy... w moim 12 letnim Grundigu lepiej chasały....JVC ...MAXX BASS i wszystko jasne {żona jak usłyszała to odrazu pokazała palcem który chce}No i Samek poszedł do pudła,a o LG to nawet zapomnieliśmy...The Winer czy jakoś tam .....JJJJVVVVCCCC 32" G 80 BU....
Podłączenie do kompa: TV wykryty bez problemu Kabel HDMI-DVI-D
Całkiem spoko ,ale wymaga zabawy z dostrojeniem .DIVX Miłe zaskoczenie
aż miło było popatrzeć.
I narazie to tyle z moich pierwszych spostrzeżeń.
Pozdrawiam KIKIEGO ,naprawdę bardzo mi pomógł,prezentacja świetna rzecz,polecam bo warto.
Jak coś to pytać na GG:8475227 lub tel.0694187583 oczywiście o rozsądnych godzinach Pozdrawiam.
Ps.
Czerń jest ,oczywiście wg mnie.
Jak powiecie jak to podeślę fotki.

 

zakk

New member
Witam i gratuluję z pewnością udanego zakupu!

Rozumiem, że na prezentacji modeli A80 i X70 w ogóle nie brałeś pod uwagę? Waham się właśnie pomiędzy G80, A80 i X70 (wczesniej podobał mi się Philips 7332, ale mi przeszło). Opis paramterów technicznych tych modeli jest tak ogólny, że trudno je porównać. Mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat rodzaju sygnału (kablówka czy cyfrowy) i - jeżeli to nie jest oczywiście tajemnicą - ceny?

Pozdrawiam, Zakk
 
Ostatnia edycja:

szamon

New member
Witam.Rodzaj sygnału to CYFRA+,A 80 nie brałem pod uwagę bo to okrojony model a cena nie różni się mocno{z tego co pamiętam brak funkcji MAXX BASS-a to fajny bajer podbicie basów}X70 nie brałem pod uwagę bo to już starszy model z inną matrycą a cenę trzyma wysoką około 4 k.G80 jest następcą modelu X70 i z informacji na prezentacji usłyszałem że ma matrycę SHARPA 6m/s.Cena nie jest tajemnicą ,dałem 3,35 k za TV + 40 zeta za nowy kabel {euro złącze} + 200 zeta za dojazd na prezentację.Było warto.Jak chcesz więcej szczegułów to dzwoń.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
modele JVC G 80 wygrywają bo mają znakomitą płynność. Potrafią nawet złagodzić słaby sygnał. Dlatego na prezentacjach to silny punkt programu ku zadowoleniu kupującym.
pozdrawiam
 

witsag

New member
opinia o jvc 32 A80

mam JVC 32 A 80. Kupiłem go po długim namyśle i godzinach spędzonych na wpatrywaniu się w ekrany różnych marek. Pomoc Kikiego bardzo mi pomogła (pozdrow. KIKI ).Ogólnie jestem zadowolony, korzystam z sygnału z kablówki,ten model radzi sobie z tym sygnałem świetnie, czerń dość przyzwoita,ale największym plusem tego TV jest formatowanie-nie widziałem lepszego na rynku. Z pewnością model G80 jest super ale jak ja kupowałem swój to jeszcze ich nie było. Odnośnie dzwięku to jest poprawny a basy i otoczenie można ustawiać w trzech poziomach-fajna sprawa, tym bardziej,że mam porównanie z samsungiem , ma go mój ojciec i tu dzwięk to katastrofa nie mówiąc o formatowaniu- bardzo słabe, nienaturalne wymiary postaci . Jak tata przyszedł do mnie zobaczeć JVC to oniemiał bo dzwięk wydał mu się po prostu fantastyczny (szkoda ,że nie ma jeszcze maxx basów) a formatowanie to w JVC określił jako super.
ogólnie polecam ten tv bo cena jest atrakcyjna (2800 zł ) a jakość przewyższa droższe modele LG , samsunga czy Panasonica.
A cha- obraz z DVD bajeczny. (oglądam z 2,8 m ) Mam nadzieje ,że w niedługim czasie kablówka z której korzystam zmieni sygnał i po podłączeniu dekodera tv pokaże co potrafi. Póki co gratuluje wszystkim wyboru tv JVC i podkreślam do sygnału sd jest najlepszy. Pozdrawiam
 

emin

New member
instrukcja 32G80 lub P80

Witam,
poszukiwalem instrukcji od 32G80 w necie i nie znalazlem. Nie rozumiem czemu na polskiej stronie JVC nie ma nie tylko instrukcji TV, ale tez dokladnych danych technicznych. Podanych jest tylko kilka danych.
Szamon moze Ty masz instrukcje w pdf lub czyms innym.
Jestem zainteresowany tym tv i chcialbym go porownac do samsunga 32M86BD oraz panasa 32LX70. To są moi głowni faworyci. Moze jeszcze JVC 32P80.
 

szamon

New member
emin napisał:
Witam,
poszukiwalem instrukcji od 32G80 w necie i nie znalazlem. Nie rozumiem czemu na polskiej stronie JVC nie ma nie tylko instrukcji TV, ale tez dokladnych danych technicznych. Podanych jest tylko kilka danych.
Szamon moze Ty masz instrukcje w pdf lub czyms innym.
Jestem zainteresowany tym tv i chcialbym go porownac do samsunga 32M86BD oraz panasa 32LX70. To są moi głowni faworyci. Moze jeszcze JVC 32P80.

Witam .Niestety nie posiadam instrukcji w pdf. Instrukcja dołączona to TV jest również skromna jeśli chodzi o dane tego TV.Pozdrawiam.
 

RobertScorpio

New member
Ależ instrukcja do G 80 w pdf jest w necie na polskiej stronie producenta. Sam ją jakiś tydzień temu ściągałem. Trzeba tylko wejśc w zakładkę Przydatne informacje i następnie chyba Centrum Ściągania (sorki ale dokładnie nie pamiętam) i instrukcje.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
 
Ostatnia edycja:

emin

New member
RobertScorpio napisał:
Ależ instrukcja do G 80 w pdf jest w necie na polskiej stronie producenta. Sam ją jakiś tydzień temu ściągałem. Trzeba tylko wejśc w zakładkę Przydatne informacje i następnie chyba Centrum Ściągania (sorki ale dokładnie nie pamiętam) i instrukcje.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Dzieki, nie wiedzialem o tym. Rzeczywiscie tam jest i juz sciagnalem. Poczekam jeszcze, az ukaza sie P80 oraz M86BD.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVc 32 P 80 powinny być w tym tygodniu w JVC. Ciakawe jak bedzie wygladać konfrontacja z Sharpem i Panasonicem oraz z Loewe.
 

emin

New member
G80 i komp

Witam,
chcialbym wiecej dowiedziec sie o wspolpracy G80 z komputerem. Czy na kablu DVI-HDMI da sie uzyskac 1360x768 lub 1366x768?
Jakie formaty sa dostepne w tym tv (poza 16:9)?
Czy automatycznie wykrywa rodzaj formatu i dostosowuje (auto)?
Rozumiem, ze jest regulacja podswietlenia matrycy?
Ale nie znalazlem info o regulacji gamma.
Czy kazdy kanal telewizji ma indywidulana regulacje poziomu dzwieku?
Jesli ktos wie prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.
 

emin

New member
Cierpliwie czekam na odpowiedzi. Szamon, moze Ty juz wybadales swoj tv i znasz choc pare odpowiedzi. Przejrzalem instrukcje i tam rzeczywiscie jest niewiele, a o kompie ani slowa.
Pozdrawiam
 

yareku

New member
natywna

Ja mam 32A80 i natywnej po kablu DVI-HDMI nie uzyskałem. Powiem, szczerze, że w 720p obraz jest zarąbisty i nic mi więcej do scześcia nie potrzeba. Naczytałem się, że w innych rozdziałkach niż natywna czcionki są nieostre i tak dalej. W ogóle to tak uzyskuję najeprzy obraz jak widziałem na tym TV. Kolory świetne, zero zakłóceń.
Wady: Obraz lekko przycięty, winXp połowa paska Start ucięta i tyle z każdej strony. Wiem, że nie o tym TV miało być ale współpraca z PC wygląda pewnie podobnie. Po HDMI chodzą raczej "oficialne rozdziałki".
 

szamon

New member
emin napisał:
Witam,
chcialbym wiecej dowiedziec sie o wspolpracy G80 z komputerem. Czy na kablu DVI-HDMI da sie uzyskac 1360x768 lub 1366x768?
Jakie formaty sa dostepne w tym tv (poza 16:9)?
Czy automatycznie wykrywa rodzaj formatu i dostosowuje (auto)?
Rozumiem, ze jest regulacja podswietlenia matrycy?
Ale nie znalazlem info o regulacji gamma.
Czy kazdy kanal telewizji ma indywidulana regulacje poziomu dzwieku?
Jesli ktos wie prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.
Witam.
Dużo pytań,sporo odpowiedzi,ten tv mam bo go kupiłem na prezentacji,jak chcesz wiedzieć więcej to zadzwoń,podałem swój tel.Sory ale ostatnio brakuje mi czasu na klikanie .Pozdrawiam i bez urazy;)
 

emin

New member
Rozmawiałem z Szamonem i dowiedziałem sie paru rzeczy:
- na HDMI brak natywnej rozdziałki;
- ma autoformat;
- ma regulacje podświetlenia matrycy
- brak PIP

Jestem ciekawy jakie nowe funkce bedzie miec P80 w porownaniu do G80?
Mam nadzieje, ze juz wkrotce bedzie on dostepny.
Pozdrawiam.
 

madaxaa

New member
emin napisał:
Rozmawiałem z Szamonem i dowiedziałem sie paru rzeczy:
- na HDMI brak natywnej rozdziałki;
- ma autoformat;
- ma regulacje podświetlenia matrycy
- brak PIP

Jestem ciekawy jakie nowe funkce bedzie miec P80 w porownaniu do G80?
Mam nadzieje, ze juz wkrotce bedzie on dostepny.
Pozdrawiam.
Ciekawe jaka będzie jego cena w stosunku do serii "G". Porównując teraz cenę modelu LT-42G80 do LT42P80 wychodzi na to, ze model P80 jest tańszy.
http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&szukaj=lt-42g80&kategoria=22&x=0&y=0
http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&szukaj=lt-42p80&kategoria=22&x=0&y=0
 

kwasik

New member
Witam!!
Ja zakupiłem model G80 32" i jestem naprawde zadowolony. Mam kablówke cyfrową www.satfilm.pl i obraz jest naprawde bardzo dobry. Jestem bardzo mile rozczarowany po tym jak go podłaczyłem do kablówki bo w salonie to wiecie sami jaki jest sygnał do tv. Dzieki KIKI za dobre rady i dzieki Szymon za udostepnienie zdjec z prezentacji. TV jak dla mnie godny polecenia!! Zakupiłem go w MM za 3000 zł. A i jeszcze miałem możliwość ogladania u znajomego TV LG 32LB1R na tych samym syganle. Na pierwszy rzut oka :) to JVC prezentuje sie na tym sygnale dużo lepiej ale to tylko moje odczucie (ale taka jest PRAWDA !! :D). POZDRAWIAM
 
Do góry