jvc 32EU90 - zna ktoś ?

krzeslaw

New member
Witam,

Jestem tu nowy, choć forum czytam od paru tygodni, kiedy dojrzałem do decyzji o zakupie tv lcd.
Wlaściwie jestem prawie zdecydowany na ktoryś z prostszych modeli 32 jvc.
Ostatnio w łódzkim Avansie pojawił sie tajemniczy model 32EU90, podobno dostepny tylko w ich sieci. Cena 2 999 PLN
Jedyne informacje w sieci są tu : http://www.azone.ch/load-index.html?JVC-LT32EU90.htm

Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z tym modelem?
Czym on się rózni od a80 albo g80 ?

Pozdrawiam
krzeslaw
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to są modele marketowe. Dlatego są tańsze.
To jest najnizsza seria - jest na matrycy AUO.
Jest wolna ,widać mniejszą wyrazistość na ekranie, ma duże artafekty , przejścia tonalne .Twarze zostają jak porusza się nawet nie szybko obraz.
Są przebarwienia na twarzy - wystarczy jak jest zbliżenie. Obrazowo widać tak jakby ktoś doświetlał lampą twarz. Kąty - jak to matryca AUO - cienkie. Ucieka w niebieski. Jeszcze gorzej jest w dzień matryca sama ucieka w niebieski kosztem białego.
Na zatrzymanych obrazach martwej natury obraz jest płaski .Brak drugiego planu i głębi . Co to znaczy , zapraszam na sklep na porównanie.
Ale decyzja nalezy do Ciebie.
Juz raz MM sprowadził taki model dziwny crt - i sprzedawali go bardzo długo obniżając ceny. Tu powinno być podobnie.
Szkoda ze firma JVc idzie na obniżanie swojego prestiżu na rynku dla CENY.

pozdrawiam
 

krzeslaw

New member
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź:)
Nadal mam jeszcze chęć na jvc, ale już na pewno nie na ten model:)
Wczoraj po pracy poszedłem sobie do Avansu, żeby obejrzeć ten telewizorek z bliska.
Wizualnie prezentuje się IMO bardzo dobrze, choć jak dla mnie dyskwalifikuje go błyszcząca czarna ramka wokół matrycy. Na tylnej sciance jak byk stoi napisane 32EU80, a nie zadne 90. Aha , no i made in Great Britain.
Podobnie jak w A80 nie ma wejścia PC, poza tym 2 HDMI, 2 SCART i component.
Sprzedawca podłączył do niego przez component dvd z reklamowym filmikiem w HD. Hmmm... spodziewałem się opadu szczęki, a okazało sie tylko takse. Wprawdzie z kątami nie było aż tak źle jak pisze kiki, ale pikseloza przy takim sygnale z odległosci 1 m to porażka.
Najbardziej byłem ciekaw jak sobie ten tv radzi z kablówką, ale sprzedawca nie miał ochoty na demonstrację - powiedział , ze sygnał z kabla ma nędzny i rzeczywiscie, nawet najmocniejsze sony pokazywały strasznie lipnie.
Reasumując - pozostaję z sympatią dla jvc, ale na pewno nie kupię tego modelu

Pozdrawiam
krzeslaw
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pamiętaj ze kąty ogladałeś przy dużym świetle lamp.
A w domu jest trochę inaczej. Tak czy inaczej - model jest jaki jest.
 
Do góry