Jvc Lt-42a80

m3la

New member
Witam wszystkich.
Stoję przed kupnem nowego tv który wymieni mój stary dobry Hitachi 21" hehe. Od pewnego czasu czytam forum i wiem jedno, że zdecydowałam sie kupić LCD ponieważ nie chcę przyglądać się co godzine czy coś się wypaliło na plazmie. Mam pare ulubionych kanałów które wyświetlają swoje loga, a potrafie ogladać 2-3 godz jeden kanał.
Ostatnio natknęłam sie na w/w model JVC. Bardzo prosiłabym o opinie o tym modelu. Wygląd ma super ale co z resztą? :)
Odległóść od ekranu 3m, sygnał satelitarny C+ i FTA
Biorę pod uwage jeszcze Philips 42PF7621 D

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Mam jvc 37S60 i ogladam z 3,5-4m, sygnał to N. Uwazam, że powinieneś sie zastanowic czy 42'' i 3m to dobry wybór. Ja miałem prezentacje i tobie tez polecam lepiej wydac 200zł wiecej i miec to co sprawi ci frajde niz potem sie martwic, ze trzeba było wziąć mniejszy.
 

slavi

New member
Tomek Koko napisał:
Mam jvc 37S60 i ogladam z 3,5-4m, sygnał to N. Uwazam, że powinieneś sie zastanowic czy 42'' i 3m to dobry wybór. Ja miałem prezentacje i tobie tez polecam lepiej wydac 200zł wiecej i miec to co sprawi ci frajde niz potem sie martwic, ze trzeba było wziąć mniejszy.​
A ja mam JVC 40S70 i telewizję oglądam z 2,8-3m. Póki co jest to tylko kablówka (MULTIMEDIA) a obraz jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Z telewizją cyfrową będzie na pewno jeszcze lepiej. Wcale nie wydaje mi się, że 40 cali to zbyt dużo na tę odległość i jestem zdania, że nawet bardziej optymalny byłby ekran 42". Myślę nawet, że jeśli kupisz 37" to za jakiś czas możesz żałować, że nie zdecydowałeś się na większy. Duży będzie wydawał Ci się tylko na początku i jest to nie tylko moje odczucie. Nawet 32" wydawały mi się kiedyś olbrzymie :)
Oczywiście ważna jest jakość obrazu telewizora a nie jedynie jego cena. Nie oszukujmy się jakość kosztuje. Matryca to nie wszystko, równie ważna jest elektronika. Seria "S" JVC miała bardzo szybkie procesory ruchu i bardzo dobre skalowanie obrazu. Nie wiem jak jest z LT-42A80 bo jest na dzień dzisiejszy sporo tańszy od 40S70. Jeśli jakość obrazu jest porównywalna do 40S70 to możesz być spokojny.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Dlatego uwazam ze powinienes wziąc prezentacje. Mówimy ze Slavim praktycznie o tym samym tv i dla mnie 3 m przy 37'' to względna przyjemnosc a dla Niego 40'' jest super.

do Slavi-ego
Co do jakosci sygnału miedzy kablówką a N-ka to nie nastwiaj sie za bardzo.
Nie wiem jak Multimedia ale ja miałem do niedawna oprócz N takze UPC i powiem szczerze, ze myslałem tak jak Ty, ze jakosc obrazu miedzy nimi bedzie duża. Tak niestety nie było i N ma tą przewage ze trochę wygładza obraz podczas gdy w UPC występowało malutkie mrowienie. Jednak pewnie gdybym sie pobawił dłuzej ustawieniami to kto czy efekt końcowy nie byłby taki sam.
 

michal218

New member
Ja zamowilem 37 A80.Bedzie pewnie w tym tygodniu,ale w przyszlym sie przeprowadzam,wiec pewnie nawet go nie bede odbieral.Do tego nie mam jeszcze dekodera HD,dopiero na koniec kwietnia maja dostarczyc ferdka,a na starym 7018 efekt bedzie pewnie mizerny.Zdecydowalem sie jednak na niego ze wzgledu na firme i rozmiar,oraz z braku srodkow na lepszy model.Odstawilem phila 7332 w kat-jednak jest za maly...
 

m3la

New member
Dziekuje za odpowiedzi, tylko jedna mała uwaga....jestem kobietą:D

@michal218 - napisz swoje wrażenia po odbiorze. Ja też używam Ferdka tyle że 7318, myśle że obraz jest OK, nigdy nie miałam doczynienia z innymi tunerami. Ciekawe jak bedzie świecił na JVC


@slavi - aż tak to ja się nie znam, mam nadzieję że ta wersja też ma szybki procesor


@Tomek Koko - jednak myśle że 42" będzie OK, widziałam u znajomych którzy też oglądają z 3m i było super

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz warunki graniczne. Tzn . tylko Ty mozesz jedynie ocenić co dla Ciebie będzie lepsze 37 - czy 42"
Ja bym obstawał z uwagi na perfekcjonizm pań - na podstawie prezentacji - przy wielkosci 37" i to przy modelach z wyższej pólki :
37 Loewe Modus
37 JVC M 70
37 Sharp RD 2
37 G 80 JVC
-----------------------
są najszybsze , najlepszą kompresją obrazu , najwiekszą płynością
W razie problemów poproś o prezentację w domu.
 

michal218

New member
Odebralem i mam dosc mieszane odczucia.Najpierw podlaczylem pod n-ke i kablowke.Z kablowki jak na jej jakosc i na taki duzy ekran dobra-nawet sie nie spodziewalem.Z N-ki-wiadomo-jak niemal z kazdym lcd rewelacja(oczywiscie dla takiego amatora).Tu jednak sa inne problemy:po kazdym przelaczeniu na inne zrodlo i powrocie do N-ki trzeba wylaczyc i wlaczyc takze tuner,inaczej nie ma sygnalu.Nie dzialaja tez funkcje zmiany formatu obrazu(zapewne przez te cholerne HDMI).Pozniej tv przewiozlem do siebie i podpialem pod ferdka 7018 przez euro_Obraz jest duzo lepszy niz na moim starym 7 letnim 100Hz Philipsie.Zadnej pikselozy,najwyzej rozmazany obraz na najgorszych jakosciowo kanalach,ale bez zadnych kwadracikow.No i wlasnie tu sie upewnilem,co do najwiekszej jak dla mnie wady tego telewizora,nie ma on ani funkcji autozoom(automatyczne rozciagniecie obrazu na caly ekran,a to mam w starym tv),co wg.mnie jest jakas kpina,ani tez nie ma pamieci podstron w teletekscie.Owszem kazda strone otwiera natychmiast,ale podstrony obraca jak 20 letnie tv.Wiem,ze jest to najtanszy model,ale wspomniane wady to standard nawet w slabym sprzecie.Ogolnie telewizor odbiera bardzo dobrzejest prosty w obsludze i ma dosc malo funkcji,czego sie w sumie spodziewalem,ale moze nie az tak malo.Generalnie polecam tv dla osob chcacych miec koniecznie wiekszy ekran,nie lubiacych mieszac w ustawieniach i majacych dosc niski budzet.Dla innych odradzam.Biorac Philipsa 7332 mialbym lepsza zabawke,ale psioczylbym zapewne na jego rozmiar,bo do mojego pomieszczenia bylby raczej za maly..Pomimo sporego rozwoju rynku wybor jest nadal bardzo bolesny:albo rozmiary i renoma,albo jakosc towaru jako"zabawki" i maly rozmiar.Owszem sa i inne rozwiazania,ale tylko dla bogaczy,albo snobow-ktorzy utopia sie w dlugach byleby tylko zdobyc zabaweczke.Mniejsza o to trzeba sie cieszyc z tego co sie ma,lub chociaz chce miec,o ile oczywiscie jest to w miare realne...Pzdr
 

m3la

New member
michal

najważniejsze abyś sam był zadowolony

a u mnie zmiana o 360 stopni, mój stary (czytaj mąż) uparł sie na plazme i o mało nie wzieliśmy dzisiaj rozwodu z tego powodu :twisted: hehe

Zobaczymy jak sie sprawy potoczą
pozdr
 

michal218

New member
Przepraszam,musze poprawic swoja ocene telewizora,gdyz z powodu braku czasu i niecheci do wszelakich instrukcji nastapily niedopatrzenia.Teletekst dziala jednak w miare poprawnie,bo ma jednak te podstrony,ale dostep do nich jest uciazliwy.Niestety tez(mozna bylo byc tego pewnym)ale pikseloza jednak potrafi zlapac na najgorszych kanalach,widoczne to jest jednak glownie z bliska,wiec nie stanowi to problemu.Reasumujac-tragicznie nie jest,jest dobrze,ale wiadomo....mogloby byc lepiej....nawet za te cene...
 

hopa

New member
Napisz jak oceniasz następujące parametry tego LCD :
1) tzw. płynność - czy nie odnosisz wrażenia, że obraz wyświetlany jest "pokladtkowo",
2) smużenie (na belgijskiej stronie JVC deklaruje 6ms dla tego modelu),
3) poziom czerni,
4) jakość wykonania.

Czy porównywałeś ten LCD z innym sprzętem tego typu ? Jeśli tak to opisz wrażenia.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrze jest czytać najpierw instrukcję.
Telewizor posiada zoom , posiada też autoformatowanie. I robi to zdecydowanie najlepiej na rynku. Formatowanie może nie działać gdy inne urządzenie / np. tuner , dvd WMVHD/ na to nie pozwalają. Ale oczywiscie nie jest to wina telewizora .
Telegazeta działa również bez zarzutu.
Telewizor jest bardzo dobrze wykończony .
Płynność - tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bo jeśli podłaczysz kablówkę i staniesz 2 metry od ekranu mozesz mieć wątpliwości. Ale oceniać i porównywać możesz w klasie cenowej.
I tu telewizor należy do czołówki.
pozdrawiam
 

michal218

New member
:) Prawie wszystko sie zgadza.Popelnilem blad nie przegladajac instrukcji.Telegazeta jest ok.Odbior i plynnosc z ferusona 7018 rowniez.Czern jak chyba w kazdym lcd raczej slabiutka.Formatowanie jednak nie dziala jak nalezy i to zarowno z tunera jak i z kablowki.Nie rozciaga obrazu samoczynnie i nie wypelnia calego obrazu.No chybaze trzeba czekac na to 10 minut...Tyle czasu jednak ja nie czekalem,bo nie mam na to nerwow.Tak jak pisalem telewizor w tej klasie cenowej jest dobry.
 

witsag

New member
witaj Michal218

napisz co ta za problem przy przechodzeniu na inne źródło sygnału. Mam JVC A80 tylko 32 i po kilku godzinach pracy sam gasnoł i nie można go było ponownie uruchomić. Zwłaszcza po DVD. Oddałem do serwisu i trzymają go już 2 tygodnie. Nie wiem czy go jeszcze przyjme. Zastanawiam się nad Panasem
Pozdrawiam
 

michal218

New member
Chodzi Ci pewnie o wspolprace z N-ka...Telewizor byl polaczony przez HDMI przez 2 godz,wiec test byl krotki.Ogladajac N-ke przelaczalem na kanal z kablowki i jak wracalem z powrotem na N-ke nie bylo obrazu,ani dzwieku.Po wylaczeniu i wlaczeniu tunera pojawial sie i obraz i dzwiek.Innych problemow nie zauwazylem.Dalsze moje testy z HDTV beda dopiero po odbiorze nowego Fergusona...
 

m3la

New member
Witam
Dzisiaj oglądałam to cudo w MM.
Obraz mnie zaskoczył ale na NIE. Na ekranie widać było pionowe paseczki. Na plazmie Lg na tym samym sygnale tego nie było. O co chodzi?
Michał czy u ciebie są jakieś paseczki?
pozdr
 

witsag

New member
dotyczy A80

u mnie szedł krótko bo z powodu awarii reklamowałem go ale mogę powiedzieć z czystm sumieniem- obraz naprawdę dobry z kablówki a z dvd super. ,dobrze sobie radzi z sygnałem sd
 

hopa

New member
Moje porównanie 42A80 vs 40S2510

Zniecierpliwiony brakiem nowych recenzji zaczełem krążyć po gdańskich sklepach. W Jonczaku znalazłem ekspozycję czarnego 42A80. Nakłoniłem sprzedawcę aby poświęcił mi trochę czasu. Poprosiłem o ustawienie tego tv obok innego konkurencyjnego modelu - pod ręką był Sony 40S2510.
Do obu podłączony był sygnał 1080i po kompnecnie (tvp, tvn, DiscoveryHD). Miejsce do porównania było dość dobre ze względu na słabe oświetlenie.

Po niespełna 1h testowania mogę wysnuć następujące wnioski :
1) Płynność - JVC lepiej radzi sobie z ruchem - szczególnie różnicę można było zaobserwować w ujęciach gdzie kamera jednostajnie obraca się w poziomie. Sprzedawce był tego samego zdania.
2) Smużenie - na obu tv nie zauważyłem tego efektu - aczkoliwek mało było scen, które nadawałyby się do dokładnej analizy tego parametru.
3) Kolory - wydaje mi się, że JVC ma bardziej naturalne kolory. Nie mogę wypowiedzieć się jednoznacznie, gdyż nie miałem zbyt dużo czasu na kalibarcję obu tv.
4) Czerń - bez jakichkolwiek wątpliwości mogę powiedzieć, że lepszą czernią dysponuje Sony. Wprawdzie patrzac na wprost, JVC wydaje się nie taki zły. Jednakże przy kącie 25-30 stopni Sony jest już lepszy o conajmniej klasę.
Ten parametr jest dla mnie dość ważny i spędziłem trochę czasu aby wycisnąć ile się da - zmieniałem parametry Jasność1 i Jasność2 - jednakże niewiele to dało. Przy porównywalnej jaskrawości i kontraście Sony był lepszy. Co gorsza 42A80 miał bardzo nierównomiernie podświetloną matrycę.
5) Wygląd - z daleka 42A80 wygląda całkiem nieźle. Niestety z bliska wszystko psuje szczelina na dole z otworkami w miejscu montażu głośników - wygląda raczej kiczowato. Jakość plastików poniżej przeciętnej - choć jakość montażu wydaje się niezła. Szkoda że nie ma wariantu dwu-kolorowego "BU" - wówczas wyglądałby podobnie do serii "X".

Muszę jeszcze wspomnieć o dodatkowej wadzie tego egzemplarza 42A80.
Obraz migotał podobnie jak na dużym CRT 50Hz - szczególnie było to widoczne na poziomych liniach. Sprzedawca najpierw twierdził że to niemozliwe w LCD ale gdy zasugerwoałem aby przeniósł szybko wzrok z Sonego na JVC potwierdził moje spostrzeżenie. Raczej nie była to wina sygnału, gdyż zjawisko to wystepowało także w menu OSD. Nie było możliwości łatwej zamiany kabli pomiędzy LCD, jednak ten sygnał został podąłczony później do panasa 42PV70 i tam było OK. Wydaje mi się że jest to wada tego konkretnego egzemplarza - ale trzeba będzie jeszcze to sprawdzić. Swoją drogą matryca musi być całkiem szybka w 42A80 skoro potrafi tak szybko migotać . . .

Jestem nieco rozczarowany tym JVC - mam nadzieję że 37A80 (taki rozmiar chcę nabyć) będzie nieco lepszy jeśli chodzi o czerń. Rozważałem też nową Toshibę 37C3000 - ale tu również pierwsze recenzje na zachodnich witrynach są niezbyt pochlebne . . .

Jeszcze będę się zastanawiał - teraz wracam myślami do sprawdzonego ubiegłorocznego modelu Toshiby 37WL66. Miał on mnóstwo dobrych i b.dobrych recenzji na renowowanych serwisach UK i DE. Dodatkowo teraz kosztuje tylko 3,5 tys.

Pozdrawiam
 
Do góry