JVC wraca ?

Zauważyłem zmiany na stronie JVC .Pojawiły się nowe modele i dystrybutor.Ciekawe czy to rzeczywiście pełnokrwiste JVC czy Vestel ? Orientuje się ktoś .
 

nadal

New member
Wow - i to mnie też interesuje - prosimy - niech fachowcy się tym zajmą - może Mr Kiki wie, co o tym sądzić ??? ;-)
 
Wygrzebałem gdzieś , że nowe modele na nasz rynek produkowane są w fabryce TCL .Ciekawe jak z jakością czy odstają od modeli oferowanych na rynek U.S.A (zupełnie inne modele ) .Jeśli jakościowo są podobne do modeli TCL to zastanowię się bo i tak planuję kupić coś około 55 .Myślałem właśnie o TCL U58S7806S ale jeszce mam trochę czasu do przeprowadzki .Widział już ktoś na żywo LT-55V953 ?
 

SDman

Banned
Historycznie i tak mieli dużą konkurencje: Philips, Sony, Sharp, Plazmy Panasa.
Tamte miały również wspaniałe modele :)
 

morchior

New member
Witam,

Czy ktoś zakupił wspomniane modele i jest w stanie wyrazić swoją opinie?
Z tego co się orientowałem to modele weszły u nas do sprzedaży dopiero w listopadzie i ciężko coś znaleźć.

Zastanawiam się nad JVC 50VA8000(wiadomo nie oczekuje nie wiadomo czego w tej cenie ale ten Android + DolbyVision kuszą).
 

markiok

New member
Ja zakupiłem na Black Friday model 58VU8000 była dobra cena 1849zł.
Telewizor służy w sypialni do filmów przed snem :) Jest to model z autorskim smart tv od JVC.
Sam smart jest ok, używam tylko netflixa, youtuba i wbudowanego playera do oglądania filmów po sieci lokalnej z NAS. Jeśli chodzi o wspracie Dolby Vision, HDR, to czy netflix czy wbudowany player TV pokazuje ikonkę przy włączeniu filmu i ustawienia obrazu z automatu przechodzą w dany tryb. W trybie DolbyVison nic nie zmieniałem bo jakość obrazu jest bajeczka. Co do zwykłej TV z DVB-T albo jak film nie ma DV,HDR to ustawione mam na kino i praktycznie wszystkie opcje ala dimming itp. mam wyłączone bo to tylko psuje obraz.

Nie podobają mi się tylko dwie rzeczy w tym TV:
1). Wbudowany player nie czyta napisów (srt,txt)
Jeśli ktoś wie jak można wgrać jakiś inny player na taki smart tv proszę dać znać( smart od jvc opiera się chyba na linuxos )
2). Na czarnym tle ale nie w filmach tylko tak jakby w menu lub przed załadowaniem jakieś aplikacji jest tło i na tym tle widać podświetlenie w różnych miejscach na matrycy - to akurat nie jest problem bo w filmach nawet jak jest 100% ciemna scena to tego nie widać.

Mogę jeszcze dodać, że apka netflixa jak i jakość 4K, Dolby Vision obsługuje bez żadnych przecięć.
To samo tyczy się youtuba, czy wybierzemy film w 4K czy nawet 8K nie ma mowy o przycinaniu się.

Do teraz nie doszedłem czy matryca to VA czy IPS. Niby pod kątem nie zmienia za bardzo kolorów ale za to czerń wygląda jak na VA. Można powiedzieć że takie 50/50:)

Pilot ogólnie plastik fantastik ale ma wszystko co potrzeba.

Jak za tą cenę no to super telewizor. Obraz o wiele ładniejszy niż w takim Samusngu TU8502.

Do telewizora dostajemy jeszcze oddzielnie głośnik alexa od amazona, komendy w tej chwili tylko po angielsku ale nie trzeba nic naciskać i nawet jak TV jest wyłączony można powiedzieć Alexa turn on TV i pyk jest włączony:)

Jak ktoś ma jakieś pytania to pytać :)
 

cameo

New member
A ktoś napisze jaka jest różnica między 58VU8000 a 58VA8000.
Ten drugi jak rozumiem ma androide, pierwszy inny system? Ktoś wie jak się sprawuje android w tych tv? Jest problematyczny ja w TCL czy jakoś lepiej to wszystko współpracuje?
 

Valygan

New member
Hej wszystkim (mój pierwszy post)
Zakupiłem parę dni temu JVC 58VA8000 i chętnie podzielę się wrażeniami.
Niestety nie mam za dużego doświadczenia w testowaniu telewizorów, a ostatni kupowałem 10 lat temu. Za parę dni coś naskrobie.
Mogę w ramach testów nagrać jakieś video żeby pokazać jak działa android
Na pewno jednak modele 55 i 58 cali ze sklepów znikają bardzo szybko :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak ten model, ale w zeszłym roku kupiłem dla członka rodziny TV JVC. To turecki Vestel. System TV mało intuicyjny. Kolory jakieś wyprane, poświęciłem sporo czasu na ustawienia, żeby jako tako to wyglądało. Jedyną zaletą tego telewizora była niska cena.
Nie polecam, no chyba, że coś się zmieniło na plus...
 
Do góry