Nowa seria JVC 26/32 A80 SU/ZU

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ale czy działa wejście w menu z poziomu telewizora / bez uzycia pilota/ ?
 

yareku

New member
szybkie wrażenia

Mam JVC 32 A80. Obudowa prosta, mało efektowna i nowoczesna. Wybrałem kolor srebrny i dzięki Bogu. Mam spokój z kurzem, nie to co na innych urządzeniach.
Współpraca z PC kabel DVi-Hdmi 720p. Obraz świetny. Lekko przycięty.
Ogólnie:
Dźwięk niezły, nawet czasami trochę przestrzenny, basu jednak nie ma, nie ten model. Bardzo wyraźne tony średnie. Oceniam pozytywnie ten aspekt.
Obraz. Filmy HD wyglądają świetnie, zero smużenia, kolory bardzo nasycone. Można się rozpłynąć na jakiś krajobrazach.
Tak jak w innym poście rzeczywiście matryca jest jednak uczulona trochę na czerwony, przez co twarze czasem są trochę buraczane lub pomarańczowe.
Lewy dolny róg trochę jaśniej świeci, w środkowej części na dole też jest taki punkt. Nie jest to wielka nierównomierność i nie denerwuje.
Używam też X360 po compotent też super.
Czerń jest szara, nawet w dzień w ciemnych scenach. W jasnych jest super. Kąty raczej średnie.
DVD prezentuje się tak sobie, ale to chyba dlatego, że jak tylko uznaję HD i po to kupiłem ten TV. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jedyną wadą są te czasami za mocne czerwienie w filmach. (w sterach grafy chyba można to skorygować).
 
Ostatnia edycja:

jurwin

New member
hlmzhlmz napisał:
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem JVC 32A80. Pewnego wieczorka włączyłem TV wszystko normalnie : klikam na pilocie Menu okej - chce ustawić żeby ustawić automatyczne wyłączenie a tu bach zamiast po opcjach chodzic strzałkami P(góra) P(dół) przełącza mi kanały - próbowałem różnych metod i nic poprostu nie mogę wejść do MENU - wyświetla się ale jak naciskam żeby wejść w jakieś opcje to mi program w TV przełącza a nie chodzi po MENU.

Próbowałem przestawiać VCR-TV-DVD nic - wyłączałem TV z zasilania na noc - NIC . na pilocie klikałem wszystko co możliwe i nie daje rady - wczesniej wszystko ładnie śmigało.Może jakąś opcje włączyłem albo jakieś menu serwisowym zablokowałem?
Jakieś pomysły?

Proszę o POMOC!!

Witaj,

Mam ten sam problem - TV poszedł do aut. serwisu w Poznaniu, przesłany do centralnego w Warszawie i tam czeka ponoć na przyjście jakiegoś modułu z Anglii. Czekam półtora miesiąca - ogólnie masakra, nic juz chyba nie kupię tej firmy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli problem trwa wejdź na priv i podaj mi nr. zlecenia. Sprawę załatwimy bardzo szybko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawa wyglada tak.
Po dzisiejszej rozmowie - szef centralnego serwisu w Warszawie - pan Michał Cynowski podjął decyzje na wymianę modelu na wyższy model , czyli 32 G 80 JVC.
Szkoda że nie napisałeś wcześniej. JVC nigdy nikogo nie zostawia w kłopotliwej sytuacji.
Mam nadzieję że takie rozwiązanie Cię usatysfakcjonuje.

Szczegóły dzwoń do warszawy do JVC Polska
022 6661111 - Michał Cynowski.
Telewizor zostanie dostrczony do Poznania.
pozdrawiam
 

jurwin

New member
kiki napisał:
witam
sprawa wyglada tak.
Po dzisiejszej rozmowie - szef centralnego serwisu w Warszawie - pan Michał Cynowski podjął decyzje na wymianę modelu na wyższy model , czyli 32 G 80 JVC.
Szkoda że nie napisałeś wcześniej. JVC nigdy nikogo nie zostawia w kłopotliwej sytuacji.
Mam nadzieję że takie rozwiązanie Cię usatysfakcjonuje.

Szczegóły dzwoń do warszawy do JVC Polska
022 6661111 - Michał Cynowski.
Telewizor zostanie dostrczony do Poznania.
pozdrawiam

Dziękuję bardzo za pomoc. rozwiązanie satysfakcjonuje mnie jak najbardziej, nowy TV w tym tygodniu ma zostać do mnie przysłany,
pozdrawiam,
 

kiziomizio

New member
Wita,
Nabyłem JVC 32A80SU w ostatni czwartek, a dzisiaj po południu pojawił się problem z brakem możliwości ingerencji w ustawienia telewizora - w momencie wywołania 'menu' i próbie zmiany opcji poprzez naciśnięcie odpowiednich klawszy na pilocie zmieniają mi się kanały - czyli problem jaki mieli koledzy postujący wyżej. Co więcej rozjechały się ustawienia zaprogramowanych stacji naziemnych ale w interesujący sposób tzn. program zapamiętany na pozycji nr. 1 a wyszukany ręcznie na kanale UHF CH:17 zmienił swoje miejsce z wsponianej pozycji nr. 1 na 17. Pozostałe kanały zmieniły się analogicznie. Dzwoniłem juz dzisiaj do sklepu i jutro będę TV wymieniał ale pozostaje mały niesmak i obawy czy aby kolejny egzemplarz znowu mnie niemile nie zaskoczy. Analizowałem operacje jakie wykonywałem zanim efekt sie pojawił i przypomniało mi sie ,że przy wyłączonym TV wyjmowałem z listwy zasilającej wtyczki kina domowego i tunera Cyfry +. Może zakłocenie 'po sieci' powoduje przeprogramowanie jakiejś pamięci falsh telewizora ??? Świadczyłoby to o kiepskich układach zabezpieczających - ale czy tak jest - nie wiem.
 

_spy_

New member
Miałem LT-32A80ZU tydzień i, mimo że uważam go za całkiem niezły przy swojej cenie, to ja jednak zdecydowałem się na zmianę. Myślę, że o zaletach było już dość, ja dodam tu jego wady i jeśli dla kogoś będą do akceptacji to myślę, że może spokojnie decydować się na zakup:

- mimo wielu opcji formatowania obrazu 4:3 brakuje jednak rozpoznawania czarnych pasów na górze i na dole ekranu. Jeśli po WSS dostanie informację o sygnale w proporcjach 4:3 to skaluje go zawsze tak, jakby wypełniał cały ekran.
- dźwięk jest straszny. Basów prawie brak, tony średnie przesterowane a tony wysokie maksymalnie zniekształcone. Jednak mimo to (albo właśnie dlatego), dobrze przenosi dźwięk głosu
- brak możliwości skalowania obrazu z wejścia HDMI
- przez zbyt nasycony czerwony, kolory są niezbyt naturalne
- czas reakcji 8 ms. Niestety, to widać
- przy sygnale z HDMI, TV nie przełącza się sam na odpowiednie źródło sygnału i trzeba to zrobić ręcznie. Uwzględniając długi czas przełączania wejść, jest to irytujące
- tandetne wykończenie (TV i pilot). Ja miałem wersję ZU, wersja SU wygląda mniej tandetnie ;)
 

solar21

New member
kiziomizio napisał:
Analizowałem operacje jakie wykonywałem zanim efekt sie pojawił i przypomniało mi sie ,że przy wyłączonym TV wyjmowałem z listwy zasilającej wtyczki kina domowego i tunera Cyfry +. Może zakłocenie 'po sieci' powoduje przeprogramowanie jakiejś pamięci falsh telewizora ???​

Witam
Właśnie w moim rocznym 37G80BU stało się dokładnie to samo - wymieszało kanały, a pilot zwariował i nie da się wejść w żadne menu.
Ja nie wyjmowałem nic - włączyłem TV i pojawiło się menu startowe - wybór języka. Kliknąłem OK, a potem skupiłem się na oglądaniu filmu. Po filmie okazało się, co się okazało... :(
Jutro będę dzwonił do sklepu i zobaczymy, co dalej.
 

lordraven

New member
Walcze wlasnie z podlaczeniem kompa do telewizora via DVI-DHMI. Udalo mi sie uruchomic jedynie rozdzielczość 1280x720 przy czym obraz jest uciety z gory i dołu oraz przesunięty w prawo o jakies 2 cm. Miał kots podobne problemy? Czym moze to byc spowodowane?
W instrukcji wyczytałem, że w menu HDMI powinna być opcja zmiany rozmiaru (1 / 2 / Auto) jednak u mnie nic takiego nie ma :/
Model mojego telewizora: JVC LT-26A80ZU.
 

damian2o

New member
Witam

Mam problem z telewizorem JVC LT-32A80. Telewizor kupilem 10 miesięcy temu. Kilka dni temu telewizor przestał calkowicie odtwarzać dźwięk. Jest obraz ale nie ma dźwięku. Co ciekawe jeśli lekko przyciśnie ręką tył obudowy dzwięk jest, gdy sie puści spowrotem brakuje dźwięku. Kolejną żeczą jest to że od kiedy nie ma dźwięku nie jest dostępna opcja dźwięku przestrzennego oraz inne opcje związane z dźwiekiem które wcześniej były w menu.
Czy ktoś wie co jest konkretnie grane, miał ktos taki problem? Czy niezbędny w tym przypadku bedzie serwis? Na jakiej zasadzie działa serwis JVC, trzeba samemu odwieść tv do serwisu czy przysyłają kuriera?

Pozdrawiam
 

igorsrc

New member
Witam, mój telewizor(LT 37 A80) również dopadła przypadłość opisana przez kolegów we wcześniejszych postach :( . Po telefonicznej pomocy Pana z działu pomocy techniczne JVC Polska wróciła kontrola nad ustawieniami telewizora z pilota, jednak brak jednego z wejść HDMI w menu. Pan z JVC zasugerował mi że przyczyną tej awarii było podłączenie PC z telewizorem i doszło do uszkodzenia tunera cyfrowego. Faktycznie przez roztargnienie podłączyłem HDMI kiedy komputer pozostawał w stanie uśpienia. Teraz czeka mnie naprawa w autoryzowanym serwisie. Prosił bym o sugestie jak najbezpieczniej postępować podczas takiego podłączania żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Całkowite wyłączanie PC i telewizora wystarczy? Czy ten model jest jakoś wybitnie wrażliwy na takie operacje? Pozdrawiam
 

Sivy604

New member
Witam wszystkich,

Podobnie jak Wy mam problem z połączeniem mojego JVC LT-42A80 z kartą grafiki NVIDIA GeForce 8800 GT 1024MB - telewizor kupiłem ponad rok temu (skusiła mnie przystepna cena 2300zł w Macro Cash&Carry na warszawskich Bielanach). Odbiornik (mimo braku fukcji podłączenia do komputera w instrukcji technicznej producenta) wyświetla sygnał cyfrowy z PC (przy użyciu kabla DVI->HDMI) lecz po wyłączeniu TV - resetowana jest pamięć wewnętrzna odbiornika (ustawienia lokalne, pilot + kanały). Obraz jest ostry i płynny (dźwięku nie ma - bo wyjśćie z karty to DVI - ale na tym akurat mi nie zależy, wzmacniacz + głośniki i tak wychodzą bezpośrednio z komputera), nie ma problemu z ustawieniem rozdzielczości, TV jest wykrywany przez system (można ustawić tryb drugiego monitora oraz klon), overscale to zaledwie 1-2 cm co też nie jest problemem - z tego co pamiętam to całkowicie można to zniwelować przy pomocy odpowiedniego softu. Problemem nie jest tutaj sam kabel (testowałem na kilku od 12 zł do 150zł - gdzie cena zazwyczaj odpowiada jakości), podłączenie przez chinch/euro czy adapter analogowy nie wchodzi w grę - słaba jakość obrazu.

Dla wszystkich tych, którzy mają model z serii A80 i udało im się już zresetować pamięć odbiornika (czy modułu), zamiast nękać ludzi z serwisu możecie sami przywrócić porządane ustawienia wchodząc w menu serwisowe - z tego co pamiętam wchodzi się przez wciśnięcie na pilocie "mute"+"i" i tam wybrać pilota jak również odblokować drugi port HDMI.

Czy jest już jakiś znany sposób aby rozwiązać problem resetowania ustawień TV - obawiam się, że na dłuższą metę mogą być one szkodliwe dla odbiornika. Temat ten porzuciłem kilka tygodni po zakupie telewizora - teraz do niego wracam, mimo wszystko fajnie byłoby wykożystać jako drugi monitor. Może jakiś adapter (np. Aadapter DeLOCK USB-DVI-VGA-HDMI) rozwiązywałby ten problem? A Może problem ten leży po stronie niektórych kart graficznych (bo z tego co przeczytałem w tym topicu to nie u wszytskich występuje ten problem)?

Prośba o odpowiedź na forum lub bezpośrednio do mnie na maila - R_Bittner@o2.pl

Pozdrawiam!
 

yareku

New member
Odkurzam

Mój JVC też cierpiał na resetowanie ustawień ale wystarczyło zmienić tylko 2 opcje w menu serwisowym i wszystko wracało do normy. Teraz nastąpił chyba zgon tunera. Nie ma obrazu po HDMI oraz po componencie. Będzie już druga wysyłka do serwisu po 2 latach, już po gwarancji. Bardzo kiepsko. Duża awaryjność. Amplituner JVC też mam nawalony. Skreślam produkty tej firmy z listy przyszłych zakupów.
 

hlmzhlmz

New member
Posiadam ten model od kwietnia 2007 roku. Czyli minęły 3 lata (fakt przypadłość z pilotem i wchodzeniem do menu serwisowego ) przechodziłem . Później zakupiłem netbooka z HDMI i podłączałem na wyłączonym lapie i wszystko działało jak należy. Nigdy nie miałem z nim problemów (tylko ten w/w). Teraz idzie na emeryturę do mojej mamy, więc na stałe będzie podpięty do n-ki, a nie ciągle katowany xbox , tv , netbook (filmy).
Fakt pewnie wybiorę japońca, ale nie JVC lecz Sharpa :).
 

ery

New member
Witam. Mam problem ten co koledzy, mianowicie podłączyłem kompa przez hdmi i oczywiście porozrzucało kanały, nie można było zrobić nic w menu i zniknęło w opcjach wejście 2 hdmi. Zacząłem szukać na necie czy ktoś miał ten problem i znalazłem na niemieckim forum opis wejścia w menu i uaktywnienia wejścia hdmi i pilota. Więc z pilota wszedłem w menu serwisowe, po wejściu nacisnąłem przycisk 8 na pilocie i za nic nie mogłem znaleźć tych opcji które opisywali. Więc wchodziłem po kolei, 1,2,3 ... itd żeby znaleźć gdzie się włącza hdmi 2 i zmienia pilota. Niestety nieznalazłem. Za to pod przyciskiem nr 9 była jakaś opcja która mi wyłączyła całkowicie telewizor, o ile wcześniej działał tyle że kanały były porozrzucane tak teraz po uruchomieniu telewizora jest niebieski ekran z napisem JVC i tyle, nie mogę wejść w serwisowy tryb. Da radę coś z tym zrobić czy czeka mnie serwis ? I ile może naprawa kosztować ? Telewizor to JVC LT32A80ZU
 

ery

New member
Właśnie się dodzwoniłem do serwisu do Olsztyna, pani poinformowała mnie że ekspertyza kosztuje 125 zł i nikt mi nie powie czy można go samemu odblokować czy nie, chyba poszukam jakiegoś normalnego zakładu RTV niestety, choć ktoś pisał że mu z serwisu podawali jak wejść w menu serwisowe i co zrobić żeby naprawić telewizor, a tu od razu 125 zł... Kaszana

-------------------------------------
19.01
Udało mi się go doprowadzić do stanu sprzed niebieskiego ekranu, tv działa tylko nie ma hdmi i pilot nie funkcjonuje dobrze. Znalazłem podobno rozwiązanie tego problemu tylko ni w ząb niemieckiego nie znam, może ktoś zna i przetłumaczy ??
HDMI Probleme mit JVC LT-32A80ZU

Fehler beschreibung:
Gerät: JVC (LT-32A80ZU)
Fernbedingung: RM-C1508

Nachdem ein PC über den HDMI Anschluss an den JVC LCD Fernseher angeschlossen wird, ist Menü nicht mehr navigierbar, Bildformat lässt sich auch nicht umstellen. Bei diesem Fehler handelt es sich nur um eine Software Fehlfunktion, und lässt sich sehr einfach durch änderung einiger Parameter beseitigen. Folgt einfach denn folgenden Schritten.

Anleitung:
Servicemenü starten: <Info>+<Mute> gleichzeitig drücken.
Taste <8> auf der Fernbedienung für die Grundeinstellungen drücken.
Tasten <P-UP> (Hoch) und <P-DOWN> (Runter) wählt die einzelnen Parameter an.
Tasten <Leise -> und <Laut +> ändern die Einstellung.
wählt denn Parameter HDMI DUO an und ändert sie die Einstellung von NO auf YES.
Taste <OK> speichert die neuen Einstellungen.
wählt nun denn Parameter REMOCON an und ändert die Einstellung von C1818 auf C1502.

Folgende Parameter ändern:
HDMI DUO: NO -> YES
REMOCON: C1818 -> C1502

Zum Schluss, muss man einen kompletten Automatischen Suchlauf starten. Bei diesem Vorgang wird alles gefunden und Sortiert.

Achtung!
Das ganz gilt nur für einen “JVC” LT-32A80ZU mit der Fernbedienung RM-C1508.


-----------------------------------------
19.21

Dobra panowie, naprawiłem :) Dzięki wszystkim za pomoc ;) A serwis powinien pomagać w takich akcjach a nie staszyć że najprawdopodobniej moduł cyfrowy do wymiany co może kosztować 0d 300 do 500 zł... Dobrze że rano nowego telewizora w sklepie nie wziąłem bo już chciałem...
 
Ostatnia edycja:
Do góry