Nowa seria JVC 26/32 A80 SU/ZU

mateozz

New member
podlaczenie 37''A80 via hdmi

czesc,
dzis probowalem podlaczyc mojego pc'ta via hdmi do tego jvc, samsunga oraz lg. niestety wszelkie proby cyfrowego podlaczenia dawaly ten sam efekt - nie widac bylo naroznikow/calej ramki pulpitu - nie moglem tez zmniejszyc/dopasowac wielkosci wyswietlania do ekranu. nie wiem o co chodzi - czy ktos ma jakies wskazowkI?

ale faktcznie - A80 niesamowicie wyglada. sprawdzalem z LG 2RR i ten dawal beznadziejnie bardziej rozymyty obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wg. kategorii 32 A 80 to najnizszy model JVc- ale w klasie cenowej jesli ktoś miał go możliwość go mocniej potesować to wie że jakośc jest rewelacyjna.
Ale dziś otrzymaliśmy modlel 32 G 80 . Jeszcze ładniejszy , jeszcze lepiej trzyma się sygnału SD , ale również droższy.
Wjechały również pierwszy raz 37 A 80 - i tyle je widziałem . Bardzo sie podobały . Nie zdążyłem nawet porównać ,ale wjadą pojutrze i będą zdjęcia w większej ilości.
Ale jak zawsze polecam sprawdzać w towarzystwie innych ekranów aby świadomie i z radością korzystać przez najbliższe lata.
pozdrawiam
 

Bloody

New member
A ja mam dylemat który wybrać - JVC 32 A80 własnie, czy Philips PFL 7330/10. Moglibyście wypowiedzieć się który byście wybrali i dlaczego?
 

przemol73

New member
Mnie najbardziej interesuje porównanie takich JVC:
1. 37 R71
2. 37 A80

Jeśli już wjadą do Ciebie KIKI te nowe modele, bardzo Cię proszę o kilka słów fachowca. Chyba, że już możesz coś na temat porównania tych dwóch modeli napisać.
Pozdrawiam
 

hlmzhlmz

New member
Witam.
Po długiej przerwie :).
Moje przygody zaczęły się od Samsunga 32N71B który przyjechał cały porysowany a niby faktycznie nowy - oczywiście z niego zrezygnowałem.
Poźniej napaliłem się na Philipsa 7332 ale po oględzinach nie był taki cacy.
W odwecie przyszedł Panasonic 32LX70P i JVC A80ZU.Czyli różnica między w cenie około 1000zł. Niestety na Panasonica musiałbym jeszcze z 2 tygodnie czekać i był o 300 zł droższy od JVC A80. TV kosztował mnie 2899zł. Mój monitor 20,1" wygląda jak wyświetlacz w komórce przy 32" bo stoją niedaloko :). Obraz jest piękny DynaPix przy słabym sygnale naprawdę daje :)
Może nie powala ogromem opcji ale ma wszystkie podstawowe bez bajerów.Fakt mam podłączony do Cyfry za pomocą RGB Thomsona(23zł), Philips 3010 8 letni model i siłą sygnału 45/23 :)... więc możę być tylko lepiej...
W sumie 1000zł zostało w kieszeni i spokojnie można teraz dokupić jakąś ładną nagrywareczke DVD z HDD160gb :p... obraz z 4 m jest PIKNY :)...
OGÓLNIE POLECAM i nie dlatego że ja go mam :)
 

michal218

New member
Ja kupilem A80 w wersji 37 cali i nie narzekam,choc funkcji nie za wiele,a i rozmiar z 3 metrow po 2 dniach staje sie zwyczajny,moze nawet zbyt maly.
 

hopa

New member
Porównanie 32A80 i 32S60

Od dłuższego czasu zamierzałem kupic tv. Długo czekałem na spadek cen oraz na nowsze modele tv. Rozczarowałem się jedynie tym drugim - nowa fala tv moim zdaniem nie wnosi nowej jakości. Pierwotnie chciałem kupic 37" (odległośc 2,5 - 3m) - na celownik brałem 37A80 i 37C3000 Toshiby. Oba dostępne nieco poniżej 4 tys.zł. Po własnych pierwszych obserwacjach 42A80 oraz słabych recenzjach na portalach zachodnich drugiego kandydata zacząłem rozważac Toshibe 37WL66...

Jednak cały czas szukałem jeszcze 37A80 w nadziei, że ma nieco lepsze kąty i czerń od 42A80.
Przy kolejnych odwiedzinach sklepu natknąłem się na wyprzedaż JVC 32S60
w cenie 2 499 zł. W pierwszym odruchu pomyślałem, że to stary model i w dodatku 32". Jednak był to wysoki model, który ma b.dobre recenzje w sieci. Zaraz przekalkulowałem, że jeśli będzie OK to niewarto dopłacac 1,4 tys. do tv o zaledwie 5" większego. W sklepie nie było 37A80 ale był 32A80 za 3 200 zł.
Przez około 2h porównywałem 32S60 vs 32A80 oto moje wnioski :
- płynnośc - oba tv pracują bardzo dobrze - nie miałem wrażenia. że któryś "klatkuje" lub szarpie,
- smużenie - oba pracowały bez zarzutu (miałem do dyspozycji tylko sygnał hd),
- poziom czerni - patrząc na wprost nieco lepszy jest 32S60, ale już pod kątem 30 st. róznica robi się dużo wyraźniejsza (podobnie słabe kąty miał również 42A80),
- kolory - pomimo, że bardzo się starałem nie udało mi się do końca tak samo wyregulowac obu tv. Kolory w 32S60 bardziej mi się podobały, choc róznica nie jest duża. Co ciekawe niekiedy miałem wrażenie, że metalowe elementy takie jak chromy na samochodach w 32S60 maja bardziej wyrazisty blask, w 32A80 były po prostu jasne. Za to na pewno 32A80 ma lepszą biel.
- szczegółowośc - na sygnale hd oczywiście w obu przypadkach co najmniej dobrze.
- design - 32A80 w kolorze srebrnym wygląda dużo lepiej niż czarny (widziałem czarnego 42A80). Nie odnosi się wrażenia tandetnego plastiku.
32S60 wygląda też bardzo dobrze.
- dźwięk - 32A80 to model podstawowy więc dźwięk bez rewelacji. 32S60 notuje tu znaczną przewagę.
- wyposażenie - 32A80 jest lepszy ze względu na 2 x hdmi. Plus dla 32S60 za obrotową podstawę.

Podsumowując spodziewałem się że postęp w technologii LCD jest dużo szybszy tzn. bazowy model dobrej marki będzie lapszy od topowego z przed 1,5 roku - jednakże tak na pewno nie jest.

Po teście nasunął mi się wniosek, że jeśli 32A80 i 42A80 mają pewne słabości więc wystapią one także w 37A80. Więc aby miec dobre 37" to musiałbym wydac 5-6 tys. (np. 37RA1 lub 37M70). A to już zbyt dużo w stosunku do dobrego 32" za 2,5 tys.

Kupiłem JVC 32S60 - gra już od tygodnia - jestem bardzo zadowolony. W 70% oglądam kablówkę więc 32" jest całkiem Ok. Pogram i poczekam jeszcze ze 3 lata może wówczas dokona się jakiś skok jakościowy w tv.

To jest wątek o JVC 32A80 więc napiszę jaszcze, że w sklepie porównywałem też (krótko) oba tv do Panasa 32LX60 oraz Sharpa 32GA8. Choc cenie sobie markę JVC to oba wydają mi się lepszym wyborem od 32A80 - głownie ze względu na kąty i czerń. Choc można też przypuszczac że ten ostatni lepiej wypadnie przy sygnale z kablówki.

Pozdrawiam

P.S. Kupiłem też Ampltuner JVC RX-D301 za 750 zł !!! oraz dvd Philpsa 5960 z HDMI i USB za 310 zł. Jak potestuję to coś napiszę.
 

yareku

New member
Może ktoś powiedzieć o współpracy 32A80 z kompem po HDMI. Jestem zainteresowany tym TV ale dla mnie działanie z PC jest bardzo ważne. Bardzo proszę o info na ten temat bo telewizor mam kupić lada dzień.
 

hopa

New member
Kupiłem go Avansie w Gdańsku - obok Auchan. Chyba była wyprzedaż sprzętu, który zalegał długo na magazynie. Na początku, gdy zadeklarowałem chęc zakupu sprzedawca mówił, że są łącznie 3 szt. - gdybym dostrzegł jakies wady to można wybierac. Jednak, gdy znalazłem drobną ryskę na górnej części obudowy okazało się że to ostatnia sztuka - inne zostały wyprzedane poprzedniego dnia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC 32 S 60 - był znakomity i jak wino im starszy tym lepszy.
Tym bardziej że modele wówczas były dopieszczone przez producenta.
A jeszcze lepsze parametry ma JVC 32 C 50 . Był rewelacyjny.
pozdrawiam
 

yareku

New member
A80

Mam 32A80. Wrażenie napisze później bo nie moge go narazie dokładnie potestować.
Mam pytanie, jak szybko przełączyć na dane wejście np. component. Narazie aby wejść na to źródło musiałem z 3 razy nacisnąć 0. Trwa to trochę długo. Da radę coś z tym zrobić? np. zaprogramować dane wyjście tu EXT-3 pod kanał albo coś takiego.
 

michal218

New member
Da sie pozamieniac kolejnosc,ale i tak bezposrednio nie przelaczysz.Trzeba bedzie i tak machnac ze dwa razy w te 0.
 

michal218

New member
Tyle ze to potrwa tak samo dlugo...Da sie zmienic kolejnosc wejsc,tylko nie pamietam w ktorym menu,jak jestem przy komputerze,to jestem w innym mieszkaniu niz mam telewizor,wiec jesli nikt nie odpowie odezwe sie jutro..
 

michal218

New member
Menu--->ustawienia podstawowe--->wybor zrodla i tam juz sobie dostosowujesz...
Czasowo u mnie na jedno wychodzi,przez 0 dluzej przelacza,przez i trzeba kilka razy wciskac klawisze.Jest moze z pol sekundy roznicy,w zaleznosci od wprawy palcow.
 
Ostatnia edycja:

michal218

New member
Sorry pomylka.Powinno byc Menu--->ustawienia te na samym dole ekranu-->i na koncu wybor zrodla.Niestety nie moglem juz zedytowac ponownie poprzedniego postu..
 

hlmzhlmz

New member
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem JVC 32A80. Pewnego wieczorka włączyłem TV wszystko normalnie : klikam na pilocie Menu okej - chce ustawić żeby ustawić automatyczne wyłączenie a tu bach zamiast po opcjach chodzic strzałkami P(góra) P(dół) przełącza mi kanały - próbowałem różnych metod i nic poprostu nie mogę wejść do MENU - wyświetla się ale jak naciskam żeby wejść w jakieś opcje to mi program w TV przełącza a nie chodzi po MENU.

Próbowałem przestawiać VCR-TV-DVD nic - wyłączałem TV z zasilania na noc - NIC . na pilocie klikałem wszystko co możliwe i nie daje rady - wczesniej wszystko ładnie śmigało.Może jakąś opcje włączyłem albo jakieś menu serwisowym zablokowałem?
Jakieś pomysły?

Proszę o POMOC!!
 
Do góry