jvc 32 s 70_problem

Jaro

New member
jvc 32 s 60_problem

Szanowni forumowicze.
Proszę Was o radę w nastepującym temacie. Jestem uzytkownikiem TV JVC 32s60. W trybie obrazu 16:9 (tylko w tym trybie) mniej więciej w połowie wysokości ekranu na całej jego szerokości następuję nienaturalne rozciągnięcie obrazu w pionie. Zwróciłem się z tym problemem do autoryzowanego serwisu w moim mieście i człowiek, z którym rozmawiałem nie wiele mi poradził: "tak musi być", "nie widzi problemu".
Moim zdaniem problem jest. Co radzicie robić? TV jest jeszcze na gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

wozim

New member
Te telewizory tak mają. Ten tryb jest dość dziwny. Przy angielskiej wesji językowej menu jego nazwa to 16x9 Zoom Subtiltle. Na dole jest teoretycznie miejsce do wyświetlania napisów, a na górze występuje wspomniane rozciągnięcie. Nie spotkałem się ze źrodłami, które poprawnie wyświetlałyby obraz w tym trybie, może jakieś są. Mam JVC X70 i jest to samo.
Po prostu nie używam tego trybu podobnie jak 14x9 Zoom.
Do wyświetlania obrazu w trybie 16x9 najlepiej nadaje się tryb Pełny (Full).:cool:
 
Ostatnia edycja:

Jaro

New member
Dzięki wozim za pomoc.
Moze masz rację, ale tak jak pisałem wcześniej rozciągnięcie obrazu w trybie 16:9 występuje mniej więcej w połowie wysokości obrazu - "obszar" o wysokości ok. 2cm. Jeżeli znajdzie się w tym obszarze np. fragment twarzy widać wtedy jej zniekształcenie. W momencie przesunięcia obiektu i wyjścia poza ten "obszar" twarz jest normalna. Podobnie jest np. z napisami kończącymi film. Napisy wchodząc w "obszar 2 cm" są rozciągane w pionie a po wyjsciu z niego wracają do swoich normalnych proporcji.
W trybie 16:9 zoom ten objaw nie występuje.
Może macie jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną takich objawów i jak można temu zaradzić?
 

maszek

New member
Bez reklam
1. wejdź w menu, ustawienia obrazu, zaawansowane i na samym dole zmień ustawienia na 4:3 (pewnie masz panoramę)
2. przyciskiem ZOOM możesz wybrać jeden z kilku trybów i sprawdzić, w którym najlepiej Ci wyświetla obraz
 
Ostatnia edycja:
Do góry