Jvc 37s60 - Pomocy!!!

Kobzik

New member
Witam Wszystkich !! Proszę was o pomoc (Kiki może coś podpowiesz?)bo mam mały problem ze swoim 37S60. Otóż odbiór tego tv z dvd powala mnie na kolana, ale już obraz z anteny zewnętrznej zabija we mnie chęć oglądania czegokolwiek - np. Polsatu. Do tej pory oglądałem wszystko na normalnym tv PHILIPS Match Line i obraz był miodzio a tu masz babo taki placek z tym JVC LT-37S60:( Obraz jest zamazany i smuży jak jasna cholera. Generalnie oglądam wiekszośc programów z C+ ale jak są złe warunki pogodowe, to wtedy muszę się przenieść na antenę stacjonarną i ciężko mi bedzie się pogodzić z taką jakością obrazu, tym bardziej, że jak pisałem na "starym" Philipsie wszystko było ok. Z czego to może wynikać?
 

Kobzik

New member
Talerz mam 80, sygnał przy normalnej pogodzie bardzo dobry - prawie 90%. Ale jak np. pada duży deszcz albo śnieg, to pojawia się czerwony kwadracik i zero cyfry. I wtedy jestem zmuszony przejść na antenę naziemną a z tej, jak pisałem, mój JVC odbiera fatalnie nawet przy dobrej pogodzie. I nie wiem dlaczego skoro tv odbierał miodzio?
 

murzynidea

New member
normalka

Witam i oto odpowiedz moze to przykre ale lcd zawsze bedzie gorszy od crt przy slabym sygnale i obraz bedzie zamazany.Diwixy dvd i dobre nadawanie telewizyjne to lcd sie spradzi a kablowka itp lcd wysiada.Sam mam samsuga z kompem super chodzi i dvd a kablowka to tylko jak u wiekszosci to najlepiej tvn turbo i tvn24 odbiera i nie ma co bajerowc taka technika.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
murzynidea napisał:
Witam i oto odpowiedz moze to przykre ale lcd zawsze bedzie gorszy od crt przy slabym sygnale i obraz bedzie zamazany.Diwixy dvd i dobre nadawanie telewizyjne to lcd sie spradzi a kablowka itp lcd wysiada.Sam mam samsuga z kompem super chodzi i dvd a kablowka to tylko jak u wiekszosci to najlepiej tvn turbo i tvn24 odbiera i nie ma co bajerowc taka technika.
No ale Kobzik nie ma kablówki.Wiele osób ma lcd i c+ i jest ok.
 
Ostatnia edycja:

szarp

New member
murzynidea napisał:
Witam i oto odpowiedz moze to przykre ale lcd zawsze bedzie gorszy od crt przy slabym sygnale i obraz bedzie zamazany.Diwixy dvd i dobre nadawanie telewizyjne to lcd sie spradzi a kablowka itp lcd wysiada.Sam mam samsuga z kompem super chodzi i dvd a kablowka to tylko jak u wiekszosci to najlepiej tvn turbo i tvn24 odbiera i nie ma co bajerowc taka technika.
Piszesz jakieś głupoty ... . Mam też Samsunga i kabel i obraz jest rewelacyjny. Są kanały gorsze i lepsze ale w porównaniu do CRT 21" wszystkie wyglądają lepiej. Z tego co napisałeś wynika, że LCD mają jakieś gorsze tunery niż CRT. Łatwo to sprawdzić: Kobzik podłącz antenę do jakiegoś wideo i oglądaj obraz przez wideo albo jeśli stary filips ma wyjście Scart out sygnału to podłącz do starego TV swój LCD. Jeśli obraz będzie OK to znaczy albo tuner masznie teges albo ten typ tak ma.
 

maszek

New member
Bez reklam
Kobzik, nie trać wiary w telewizor. Jest OK.;) Nie napisałeś w jakiej cześci Polski zamieszkujesz? Przełączanie się na antenę naziemna to nieporozumienie. Nie wiem ile lat ma Twoja antena sat i konwerter ale może czas na zmiany? Może potrzebujesz nowej, wiekszej anteny lub regulacji ustawienia tej co masz?
Ostatnio wymieniłem starą antenę 90cm na Hirschmann FESAT 85cm i dwa konwertery Samsunga 0,6dB na na dwa Maximum SF-10. Obraz nabrał jeszcze większej wyrazistości na moim LCD.
Jednak sam sprzęt to nie wszystko. Trzeba zaprosić dobrego "magika" od ustawiania anten i będzie po kłopocie. Naprawdę :D !!!
 

Kobzik

New member
Dzięki wszystkim za cenne informacje, zwłaszcza Maszkowi za słowa otuchy. Mieszkam w Legionowie k. Warszawy. Mam antenę z C+ a jestem jednym z pierwszych użytkowników tej platformy. Być może masz rację, że czas już na zmianę anteny i konwentera. Ale zacznę chyba najpierw od wezwania magika do anten, być może coś przestawi i będzie ok. A co do telewizora, to masz rację jest bardzo ok. i nie narzekam na odbiór z C+. Co prawda miałem straszną chęć na Samsung LE 37R32B ale po podłączeniu obydwu tym samym kablem w EURO do tunera cyfrowego i ustawieniu mniej więcej tych samych parametrów, to rzeczywiście lepiej grał (moim zdaniem i ku zaskoczeniu sprzedawcy też) JVC. No oczywiście tu również duża zasługa kolegi Kikiego w moim wyborze - dzięki jeszcze raz Kiki:D Dzięki wam za pomoc
 
Do góry