Lcd Jvc Lt-37s60

Kobzik

New member
Szanowni Forumowicze!!! Jestem nowym uczestnikiem tego fajnego i bardzo pożytecznego forum a od niedawna jestem również posiadaczem LCD JVC LT-37S60 - dzięki koledze "Kikiemu" :D Muszę przyznać, że jak czytam fachowe wypowiedzi niektórych z was, to włosy mi siwieją - tak wiele sie zmieniło w tej branży. Tak nawiasem mówiąc, to parę lat temu prowadziłem sklep ze sprzętem rtv i agd. Ale do rzeczy. Nie będę sie tu rozpisywał już o plusach kolegi "Kikiego" bo ci co go znają, to już to wiedzą. Natomiast podzielę się kilkoma uwagami odnośnie telewizora. Mam duży salon a odległość do tv, to ok. 4m. Telewizor stoi plecami do okna, które mam na wschód. Mam dvd Panasonic (model 3 letni), amplituner kina domowego Yamaha (3 letni) i cyfrę+. Na dzień dzisiejszy wszystko mam połączone na solidnych firmowych euro złączach (jak kto woli RGB) i muszę przyznać, że o ile obraz z dvd prawie powalił mnie na kolana, to z cyfrą jest tak sobie. Jedne kanały są ok. nawet bardzo ok. natomiast inne są średnie. Nie narzekam na brak dokładnej czerni (widać czarne guziki na czarnym garniturze ;)) jak również na skalę szarości itp. Jedynym minusem jest lekkie "rozmycie" ostrości np. zielonej trawy w czasie meczu a i to też nie zawsze. Nie ma natomiast tego podczas oglądania dvd. Generalnie jestem zadowolony i zobaczę co pokaże ten tv po zakupie n-ki. A tak wogóle,to przedtem chciałem kupić Samsunga LE-37R72B i myślę, że dokonałem słusznego wyboru kupując JVC.
W razie pytań do mnie, proszę piszcie.:bober:
 

lookeen

New member
stalo sie...wybor zostal dokonany... TV zamowiniony...jutro ma wjechac do mnie JVC 37S60 ... nie bylo latwo, faworytow bylo wielu, ale głównie za namową Kikiego oraz innych uczestników forum pozytywnie wypowiadajacych sie na temat tego modelu decyzja byla taka a nie inna. Konkurentem był w ostatnich dniach młodszy ale za to wiekszy brat 37S60 - 40S70, ale roznica w cenie (choc wcale nie taka duza), brak znaczacych roznic w wyposazeniu (no moze poza 2xhdmi), oraz jak mam nadzieje wystarczajace rozmiary 37" przewazyly szale. W sumie od poczatku myslalem nad 37" (odleglosc 3-4m, kablowka i DVD), 40" zaczalem brac pod uwagę jak przeczytalem opinie o 40S70, za duzy pewno by nie byl:D, choc z drugiej strony nie chcialem tez aby TV stal sie glownym elementem slonu;) dlatego 37" mysle w zupelnosci wystarczy-okaze sie jutro! tym bardziej ze przesiade sie na niego z mojej wyslużonej,ale jak dotad niezawodniej, studenckiej 14".

Zakup dokonany u Kikiego, cena jak zwykle najnizsza ze znanych mi rynku, kontakt w kwestii porad bez zarzutu - szybko, sprawnie i konkretnie.

Jak tylko go podlacze podziele sie moimi spostrzezeniami, choc bedzie to opinia laika mam nadzie ze bedzie pomocna.
 

jackuc

New member
lookeen napisał:
stalo sie...wybor zostal dokonany... TV zamowiniony...jutro ma wjechac do mnie JVC 37S60 ... nie bylo latwo, faworytow bylo wielu, ale głównie za namową Kikiego oraz innych uczestników forum pozytywnie wypowiadajacych sie na temat tego modelu decyzja byla taka a nie inna. Konkurentem był w ostatnich dniach młodszy ale za to wiekszy brat 37S60 - 40S70, ale roznica w cenie (choc wcale nie taka duza), brak znaczacych roznic w wyposazeniu (no moze poza 2xhdmi), oraz jak mam nadzieje wystarczajace rozmiary 37" przewazyly szale. W sumie od poczatku myslalem nad 37" (odleglosc 3-4m, kablowka i DVD), 40" zaczalem brac pod uwagę jak przeczytalem opinie o 40S70, za duzy pewno by nie byl:D, choc z drugiej strony nie chcialem tez aby TV stal sie glownym elementem slonu;) dlatego 37" mysle w zupelnosci wystarczy-okaze sie jutro! tym bardziej ze przesiade sie na niego z mojej wyslużonej,ale jak dotad niezawodniej, studenckiej 14".

Zakup dokonany u Kikiego, cena jak zwykle najnizsza ze znanych mi rynku, kontakt w kwestii porad bez zarzutu - szybko, sprawnie i konkretnie.

Jak tylko go podlacze podziele sie moimi spostrzezeniami, choc bedzie to opinia laika mam nadzie ze bedzie pomocna.

i jak wrażenia ??? :cool:
 

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
Ja mam go tydzien i przy N-ce szał ciał . Ogladam z 3-4m i jest super.

ja niesety mam na razie kiepską kablówkę
oglądam z 2,5-3m i zastanawiałem się nad Wiekszym Bratem 40 s 70 :)

Napisz coś więcej jak możesz. Podłączałeś do kompa ??
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
ja niesety mam na razie kiepską kablówkę
oglądam z 2,5-3m i zastanawiałem się nad Wiekszym Bratem 40 s 70 :)

Napisz coś więcej jak możesz. Podłączałeś do kompa ??
Przy kablówce 40'' z 2,5-3m to chyba trzeba sie dobrze zastanowic. Ja mam dobry sygnał ale z 2,5m to widac takie mrowienie, które mnie irytuje.Tak do kablówki to chyba 3,5 m przy tej przekątnej ekranu to minimum, przynajmniej dla mnie.Jeśli chodzi o komputer to nie znam sie na tym i raz go podłaczyłem przez vga. Obraz był bardzo ładny, wystarczyło podpiąć kabel do tv i odpalić kompa. Tv przejął od razu funcje monitora bez zbednego grzebania w ustawieniach kompa. Jednak po wyłaczeniu kompa i podłaczeniu z powrotem monitora nie mogłem odzyskac obrazu. Musiałęm uruchomic go w trybie awaryjnym i tam wybrac opcje uruchom jako vga i wtedy wszystko było ok.
 

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
Przy kablówce 40'' z 2,5-3m to chyba trzeba sie dobrze zastanowic. Ja mam dobry sygnał ale z 2,5m to widac takie mrowienie, które mnie irytuje.Tak do kablówki to chyba 3,5 m przy tej przekątnej ekranu to minimum, przynajmniej dla mnie.Jeśli chodzi o komputer to nie znam sie na tym i raz go podłaczyłem przez vga. Obraz był bardzo ładny, wystarczyło podpiąć kabel do tv i odpalić kompa. Tv przejął od razu funcje monitora bez zbednego grzebania w ustawieniach kompa. Jednak po wyłaczeniu kompa i podłaczeniu z powrotem monitora nie mogłem odzyskac obrazu. Musiałęm uruchomic go w trybie awaryjnym i tam wybrac opcje uruchom jako vga i wtedy wszystko było ok.

Jasne, także chyba tez wybiorę 37"
Podłączałeś do kompa zwykłym kabelkiem z wyjścia karty (nie przez dvi) do d-sub w telewizorze?
Ciekawe czemu tak komp się zachował ???
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
Jasne, także chyba tez wybiorę 37"
Podłączałeś do kompa zwykłym kabelkiem z wyjścia karty (nie przez dvi) do d-sub w telewizorze?
Ciekawe czemu tak komp się zachował ???
Tak podłączyłem zwykłym kablem vga , tym co sie podłącza monitor. A czemu sie tak zachował to nie mam pojecia, moze karta graficzna sobie nie radzi.
 

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
Tak podłączyłem zwykłym kablem vga , tym co sie podłącza monitor. A czemu sie tak zachował to nie mam pojecia, moze karta graficzna sobie nie radzi.

Pewnie tak.
Z tego co czytałem to on chyba obsługuje rozdzielczość 1024 x 768 na XGA lub 640 x 480 na VGA
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Czy ktos może podłączył ten tv kablem dvi-hdmi ? Czy jest szansa na oglądanie filmów z kompa przez to połaczenie?
 

Ann

New member
Jvc 37s60

Ja jestem szczęśliwą posiadaczką tego LCD od ponad roku i złego słowa nie mogę powiedzieć na ten telewizorek. Skorzystałam oczywiście z porad Kikiego, którego wiedza jest nieoceniona. Wcześniej przez dwa miesiące robiłam rozeznanie, a i tak niewiele z tego wynikało. W końcu zadecydowały czynniki, na które zwrócił mi uwagę Kiki, a mianowicie odległość od tv oraz jak bardzo nasłonecznione jest pomieszczenie. Muszę przyznać, że nawet w czasie słonecznych dni, nie muszę zasłaniać żaluzji w pokoju, a obraz jest wciąż dobrze widoczny, bez niepotrzebnych i denerwujących odbić na ekranie. Jednuym słowem same plusy dla tego modelu. Nie zakupiłam go jednak u Kikiego, bowiem w czerwcu 2006 bezkonkurencyjną cenę miał inny sklep internetowy, to jednak w niczym nie umniejsza silnych stron Kikiego :).
 
Do góry