VC LCD LT37 S 60 czy LCD JVC LT40 S 70

adman85

New member
JVC LCD LT37 S 60 czy LCD JVC LT40 S 70

Przymierzam sie do zakupu nowego telewizora... Myslalem nad tymi telewizorami JVC LCD LT37 S 60 i LCD JVC LT40 S 70... ktory polecacie? Czy JVC to dobry wybór. Jak z obrazem na tych telewiorkach ?
 

grygiel

New member
Ja mam jvc 37S60 dla mnie gra extra ale niestety nie będe obiektywny 40S70 widziałem w media ale to nie porównanie ,musiały by stać jeden obok drugiego.Teoretycznie S70 jest nowszy i powinien grać lepiej ale czasami są wyjątki od tej reguły i zdarza się jakiś niewypał...
 

grygiel

New member
Myśle że to dobra cena w media widziałem kosztuje 8,5 tyś,. chociaż nie jest to żaden wyznacznik bo ja za swój dałem 8 tyś rok temu prawie a w media kosztował 10tyś, teraz na necie jest za 6,5tys chyba ,poszukaj czy czasem nie jest tak jak było bodajrze z modelem x70 jeżeli dobrze pamiętam ,model był nowszy ale nie był wcale lepszy, najlepiej zapytaj Kikiego na tym forum on ma duuuże doświadczenie w tym temacie(u niego zresztą kupowałem swój tv)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Witam. grygiel a brałeś moze prezentacje? Pytam bo jestem ciekawy czy porównywałeś moze tego S60 z GA9? A co do X70 to Kiki mi mówił ze jest lepszy od S60 ale niestety jest tylko do 32''.pozdrawiam
 

grygiel

New member
Nie brałem prezentacji niestety, jedynie to co mogłem zobaczyć w media i saturnie reszta to sama teoria z netu, a co Kiki mówi o 40S70 ? Jak masz kase to bierz prezentacje będziesz pewny w 100% wyboru
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
grygiel napisał:
Nie brałem prezentacji niestety, jedynie to co mogłem zobaczyć w media i saturnie reszta to sama teoria z netu, a co Kiki mówi o 40S70 ? Jak masz kase to bierz prezentacje będziesz pewny w 100% wyboru
Kiki powiedziął ze jest zaraz za X70. Prezentacje wezme na 100%, jest tylko jedno ale... za duzo tv bym chciał zobaczyc. Musze zawężyc do 3 i dlatego zdecydowałem sie jak na razie na 32''Sharpa ra1, czekam az bedzie toshiba 32'' wl68 i wąłsnie albo jvc 37S60 lub sharp 37GA9.
 

grygiel

New member
Nie wiem z jakiej odległości będziesz oglądał ,ale moge Ci zawęzić poszukiwania. Bierz 37 cali a nie 32 bo będziesz później żałował gwarantuje Ci to, no chyba że masz pokój 3x3...
 

adman85

New member
Grygiel naisałem do Kikiego, ale sie nie odzywa. Zastanawiam sie nad kontrastem W JVC 37 jest 1050:1, a w 40 S70 800:1. Czy mam się tym sugerować? I jeszce odległość od telewizora 4.5 do 4 metrów.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
grygiel napisał:
Nie wiem z jakiej odległości będziesz oglądał ,ale moge Ci zawęzić poszukiwania. Bierz 37 cali a nie 32 bo będziesz później żałował gwarantuje Ci to, no chyba że masz pokój 3x3...
Hm pokój mam 16m ogladac bede z odległosci 2m-4m .Cały problem polega na tym, ze nie mam nikogo kto by miął lcd 37'' i N-ke i nie moge zobaczyc na własne oczy jak wyglada obraz. Z tego co słysze to szału z jakościa i nie uśmiecha mi sie ogladanie pikseli, dlatego zastanawiam sie głownie nad 32''. A 37'' wezmę dodatkowo na prezentacje i jak bedzie ok to go zatrzymam.
 

grygiel

New member
Adman85@ Jeżeli masz 3,5-4m to się nie zastanawiaj nawet nad 32 cale ,tylko 37 i wzwyż . Ja oglądam 3-4,5m i spokojnie można by 42 cale oglądać. Między 32 a 37 jest bardzo duża różnica w wielkości (przynajmniej się tak wydaje), między 37 a 42 już tego tak nie widać. Poprostu jak wezmiesz na prezentacje 32 cale i 37-40 to i tak nie kupisz tego co ma 32 choćby grał najlepiej ,gwarantuje ci to. A kontrast to moze być zwykły chwyt marketingowy taki bajer ,nie ma to jak zobaczyć na żywo ,przyznam że kontrast S60 to nawet wypada zmniejszyć bo na discovery Hd to aż kolory są nierealne prawie jak z bajki jakiejś...:)
Tomek Koko@ 2 metry dla 37 cali i na N szczerze mówiąc odpada ,optymalnie to trzy metry no chyba że bedziesz tylko Hd oglądał , bo reszta kanałów to rewelacji niestety nie ma i z dwóch metrów to pikseloza lekka jest :( już na Polsacie cyfrowym była mniejsza przynajmniej u mnie bo był syfiasty dekoder i tło było zamazane ale bez pikseli.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

PiotroW

New member
Ja mam 40S70 i jestem bardzo zadowolony. Co do kontrastu należy wziąć pod uwagę że jest to parametr wyekstrachowany w teście bieli do czerni, zależy jeszcze od lampy (ciekawe są tu nowsze Sony z autodopasowaniem podświetlania do obrazu). W praktyce u mnie jest dvd łączone poprzez hdmi oraz tuner Humaxa przez który odbieram cyfrę - tuner łączę przez dobry kabel Euro. Większość z kanałów sat i tak nie pozwala wykorzystać większego kontratu bo po prostu mają na to za mały sygnał i obraz staje się wtedy parodią. Dopiero dobry sygnał z dvd (szczególnie skalowany 720p) daje szansę wykorzystania kontrastu ekranu.
W praniu przy telewizji ważniejsze jest dobre formatowanie i obróbka kolorów. JVC ma te rzeczy rozwiązane na wysokim poziomie. O ile formatowanie obrazu optycznie stoi na poziomie Philipsa i Sony to kolory są rewelacyjne. Nie chodzi o jakieś supernasycenie, bicie po oczach itd tylko o neutralny przekaz. Po prostu skóra, trawa, tkaniny i światło na planie w tv zaczynają zachowywać się normalnie co jest problemem dla wielu lcd tv. Inna rzecz - taka obróbka obrazu pozwala na długie oglądanie bez zmęczenia. Jeżeli chodzi o telewizję i komfort obrazu JVC jest moim zdaniem w czołówce.
Przy dvd wiele zależy od tego jak podajemy sygnał w jvc hdmi daje efekt a przy trybie 576p telewizor dopuszcza formatowanie, w wyższych niestety licencje hdmi nie pozwalają na obróbkę poza kolorami, kontrastem itd podstawowymi funkcjami. Ja sam słucham i oglądam także opery gdzie niemało ujęć jest problematyczne dla lcd. JVC zdaje egzamin i pięknie przekazuje jak najwięcej informacji, po prostu widać niezły panel.
Jedno jest wkurzające i dla niektórych może być problemem. JVC to nie sprzęt dla "humanistów". Ich obsługa jest nieintuicyjna, stricte techniczna i nieestetyczna. Dla mnie to nie problem chociaż nieco zwariowane procedury obsługi menu porafią być uperdliwe. Pilot jest wykonany fajnie, z gumowymi bokami więc dobrze się trzyma, przyciski reagują ładnie ale znowu popieprzona ergonomia i zbyt duża bliskość przycisków programu i dźwięku obok kółka nawigacyjnego.
Dźwięk bumboxowy, ja wyłączam wogóle powerbassy itd bo to buczy a nie gra. Jak na lcd jednak całkiem nieźle, lepiej po prostu podać sygnał na wzmacniacz.
Od strony wykonania, rozwiązań technicznych i efektu obrazu oceniam 40S70 bardzo wyskoko. Od strony ergonomii obsługi - dostateczny
 

Kobzik

New member
Witaj ADMAN 85 - weź 37S60

Witaj Adman 85 Napisz który model wybrałeś? Ja za namową "Kikiego" wybrałem JVC 37S60 a oglądam w odległości 3.5 metra. Odbieram z C+ i generalnie nie narzekam, natomiast po podłączeniu do dvd Panasonic "majtki mi spadły" :blagam: Powiem ci szczerze, że przedtem zamierzałem kupić Samsunga 37 cali, ale jestem przekonany że dokonałem słusznego wyboru kupując JVC. A propo modelu, to "Kiki" mówił mi, że praktycznie 37S60 i 40S70 to te same modele - chyba, że kłamał:x ? Pozdrawiam
 

Tubass2

New member
Jvc 37m70

Witam
Posiadam ten model, zdecydowanie polecam,kolory, obraz, temperatura barw,nie smuży ,kontrast,czerń jest zdawalajaca,ostrość ,dżwiek na dobrym poziomie ,jednym slowem bd.Ale....no właśnie może to i dobrze że mankament jaki jednak według mnie wystepuje przypadl nie odbiornikowi lecz pilotowi sterowania ,kiepska ergonomia ,mało czytelny, sprawia wrażenie slabej jakości materialu no ale to moje odczucie, może się mylę?.Pomieszczenie 22m/kw, lcd patrzy w slońce narazie tylko odbieram osiedlową ki(a)blówkę ,zacieram ręce na myśl o leprzym żrudle wizji myślę o n-ce i kinie domowym. Jeśli macie pytania to smialo chetnie odpowiem.

Admin: Proszę zwracać uwagę na ortografię i interpunkcję, jeśli sprawia dużo problemów proponuję pisać w wordzie a potem wklejać.
 

jackuc

New member
grygiel napisał:
Adman85@ Jeżeli masz 3,5-4m to się nie zastanawiaj nawet nad 32 cale ,tylko 37 i wzwyż . Ja oglądam 3-4,5m i spokojnie można by 42 cale oglądać. Między 32 a 37 jest bardzo duża różnica w wielkości (przynajmniej się tak wydaje), między 37 a 42 już tego tak nie widać. Poprostu jak wezmiesz na prezentacje 32 cale i 37-40 to i tak nie kupisz tego co ma 32 choćby grał najlepiej ,gwarantuje ci to. A kontrast to moze być zwykły chwyt marketingowy taki bajer ,nie ma to jak zobaczyć na żywo ,przyznam że kontrast S60 to nawet wypada zmniejszyć bo na discovery Hd to aż kolory są nierealne prawie jak z bajki jakiejś...:)
Tomek Koko@ 2 metry dla 37 cali i na N szczerze mówiąc odpada ,optymalnie to trzy metry no chyba że bedziesz tylko Hd oglądał , bo reszta kanałów to rewelacji niestety nie ma i z dwóch metrów to pikseloza lekka jest :( już na Polsacie cyfrowym była mniejsza przynajmniej u mnie bo był syfiasty dekoder i tło było zamazane ale bez pikseli.
Pozdrawiam

Grygiel,
Możesz więcej napisać o współpracy S60 z N ?
Mam już ten tv, ale na mojej kablówce telewizja to rozpacz. Ostatnio meczu Liverpoolu to się nie dało oglądać. Piłka jak kometa a linie boiska przy ruchu kamery jakby płonęły na biało. Przy statycznym obrazie lepiej.
Co do dvd to mam KORR 2218 kupionego za 140 zł w Geancie, podłączonego po komponencie. Przyznam, że spodziewałem się nieco lepszego obrazu, ale to też może to być kwestia słabego dvd.
Także z w planach zakup czegoś lepszego
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
Grygiel,
Możesz więcej napisać o współpracy S60 z N ?
Mam już ten tv, ale na mojej kablówce telewizja to rozpacz. Ostatnio meczu Liverpoolu to się nie dało oglądać. Piłka jak kometa a linie boiska przy ruchu kamery jakby płonęły na biało. Przy statycznym obrazie lepiej.
Co do dvd to mam KORR 2218 kupionego za 140 zł w Geancie, podłączonego po komponencie. Przyznam, że spodziewałem się nieco lepszego obrazu, ale to też może to być kwestia słabego dvd.
Także z w planach zakup czegoś lepszego
Mam s60 i N-ke > Tv spisuje sie b.dobrze jednak jesli chodzi o piłke nozna to jest to jego pieta achillesowa. Chodzi mi o trawe. Nie wiem czy to jest we wszystkich lcd ale trawa lekko pływa. Jest to jedyny według mnie mankament tego tv. Na innych kanałach super. Nawet AXN-y, o których wielu pisało, ze sa kiepskiej jakosci tu wygladają normalnie. Jak dla mnie tv super i N-ka musi byc, zeby wydobyc z niego wszystkie mozliwosci.
 
Ostatnia edycja:

jackuc

New member
Ok, no to wybór platformy mi się krystalizuje :cool:
Co do piłki to jak np wyglądają linie boiska przy poziomych ruchach kamery? Nie rozmazują się ?
 
Do góry