Pokój Kinowy a mój sprzęt

klano2

New member
Witam, po długim namyśle jutro jadę do sklepów na obczajenie mojego sprzętu RTV do pokoju którego urządzam pod własną "sale kinową" :popcorn:
Nie mam zbyt dużego budżetu ale myślę że coś się da zrobić dla tak małego pokoju jak mój - niecałe 12m2.

Sprzęt który jadę odsłuchać (i na 99% kupić) to DENON AVR-1612, JAMO S-606, Samsung 46 EH 5000 i w przyszłości jakiś subwoofer do tego. Od razu powiem że nie jestem audiofilem i do mnie nawet kino za 1200zł (które mam) gra w miarę dobrze :lol:.


A zatem kupuję ten sprzęt ale teraz mam pytanie jak do niego podłączyć dysk twardy aby był dźwięk przestrzenny 5.0. Mam filmy ściągnięte z dźwiękiem AC3 FULL HD. I po prostu pytanie jak jak to wszystko "pokleić" aby ładnie grało ?

Czy po prostu mogę podłączyć mój dysk 500GB do amplitunera i amplituner do tv poprzez HDMI ?
A może podłączyć DYSK do TV (USB) a TV poprzez HDMI/OPTICAL do amplitunera ?

Z góry dzięki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam, po długim namyśle jutro jadę do sklepów na obczajenie mojego sprzętu RTV do pokoju którego urządzam pod własną "sale kinową" :popcorn:
Nie mam zbyt dużego budżetu ale myślę że coś się da zrobić dla tak małego pokoju jak mój - niecałe 12m2.

Sprzęt który jadę odsłuchać (i na 99% kupić) to DENON AVR-1612, JAMO S-606, Samsung 46 EH 5000 i w przyszłości jakiś subwoofer do tego. Od razu powiem że nie jestem audiofilem i do mnie nawet kino za 1200zł (które mam) gra w miarę dobrze :lol:.


A zatem kupuję ten sprzęt ale teraz mam pytanie jak do niego podłączyć dysk twardy aby był dźwięk przestrzenny 5.0. Mam filmy ściągnięte z dźwiękiem AC3 FULL HD. I po prostu pytanie jak jak to wszystko "pokleić" aby ładnie grało ?

Czy po prostu mogę podłączyć mój dysk 500GB do amplitunera i amplituner do tv poprzez HDMI ?
A może podłączyć DYSK do TV (USB) a TV poprzez HDMI/OPTICAL do amplitunera ?

Z góry dzięki

Co do podłączenia dysku to nie pomogę, bo nie mam sam takiego bajeru:), ale myslę żeby był dźwięk 5.1, to chyba lepsza opcja do ampli a ampli do TV. Kiedyś ktoś pisał że podłaczając pendrive'a do TV nie szedł mu dźwięk w 5.1 tylko 2.0. Zresztą co za problem przetestować obie opcje? Przecież i tak pewnie będziesz podłączał TV po optyku do ampli żeby mieć dźwięk na KD? Ja bardziej piszę żeby odradzić ci kupno Jamo s606 do tego metrażu. To za duże kolumny do 12 mkw, a do tego trudne do ustawienia. Sam je miałem w 15 mkw i po 8 miesiącach sprzedałem, bo jak bym ich nie ustawiał to zawsze dudniły . Ja do Twojego salonu z podłogówek bym wolał Quadral Quintas 5000 albo Jamo s506, a najlepiej jakieś MA MR 4.
 
Do góry