Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Jak podłączyć X + Y + z +...wszelkie pytania związane z podłączaniem sprzętu

Wróć HDforum > Audio > Jak podłączyć X + Y + z +... > Jak przesłać dźwięk z PC do AVR przez hdmi (bez obrazu)?
Odpowiedz

Member

Meldunek: Aug 2008

27-09-2011, 00:38
Domyślnie Jak przesłać dźwięk z PC do AVR przez hdmi (bez obrazu)?

Czy przez hdmi z karty graficznej można przesłać dźwięk bez obrazu?

Trochę rozwinę:
Mam Denon AVR 1912, do niego podłączony PC (hdmi z karty graficznej Ati HD5850 do hdmi-in "Game1" w AVR), hdmi-out podłączony do TV. Gdy klonuje pulpit, czyli mam obraz z PC na TV, to dźwięk działa, jednak gdy wyłączę TV (lub zmienię w nim input), to w ustawieniach dźwięku na PC wyskakuje mi "Hdmi output not plugged in"... i nie ma dźwięku.

Czy tak to już jest, że hdmi wysyła audio tylko gdy jest wideo? (trochę dziwne by mi się to wydawało) Ogólnie to chciałbym normalnie pracować na PC, a dźwięk np z Winampa przekierować na AVR (bez włączania TV oczywiście).

Mam jeszcze opcje Airplay, ale a) nienawidzę iTunes i b) (może to placebo) dźwięk wysyłany w ten sposób wydaje mi się inny (gorszy) niż po hdmi.

Hdmi z PC podpiąłem pod input (source) "Game1" bo to mi się wydawało najbardziej pokrewne, chociaż nie jestem pewnien czy to poprawnie (ale gdzie indziej? BD, DVD, V.Aux, raczej nie).
Odpowiedź z Cytatem
Hoaxx jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Senior Member

Meldunek: Aug 2007
27-09-2011, 08:52
Domyślnie

nie lepiej podpiac zwyklym coaxialem,toslinkiem ? w wiekszosci plyt muzyka na pokladzie jest takie wejscie, albo kupic cos taniego na allegro.
Aktualnie ja mam podlaczone optykiem pc>avr , oraz kablem hdmi pc>avr gdy potrzbuje ogladac film z dzwiekiem dtshd. Oprocz tego do gier mam podlaczone analogicznie mini jack - rca .I wszystko gra , polecam taki sposob.
Odpowiedź z Cytatem
crimson-pirate jest offline
Member

27-09-2011, 09:39
Domyślnie

Cytat:
Napisał PeterMac Zobacz post
rozdzielić sie nie da w HDMI obrazu od dźwięku
A to kiepsko, bo opcje odgrywania z "media server" na Denon są raczej ubogie (albo ja nie umiem jeszcze obsługiwać - z wiekiem coraz trudniej sprzęt ogarniać, aczynam odczuwać konieczność czytania instrukcji...), a szczególnie bez GUI na TV (czyli szybki dostęp, cyk cyk i gra co chcę).

Sterowanie tego przez Web Interface albo Remote App (dla PC) by się przydało.

Edit: ok, dobrałem się do Web Interface, to jest dobry start. Zakładam, że odgrywanie w ten sposób nie powinno być stratne względem jakości.

Edit #2 (później przeczytałem dwa powyższe posty - odciągnęli mnie podczas pisania):

Toslink + MiniJack + Hdmi... a to sporo przewodów.
Ale Minijack już nie do Avr tylko do głośniczków komputerowych, dobrze rozumiem twój układ?

Toslink byłby rozwiązaniem, tyle że mi ten pomysł nieco miesza obecne planowanie (remont, kable idą w ścianach, do tego gniazdka itp. i tego już jest od pojechania), a do tego potrzebowałbym dobre 15m tego przewodu.

Popróbuje jak mi playback po sieci się podoba, ewentualnie obcykam AirPlay (tzn. głównie czy jest stratne czy nie) i się zastanowie nad Toslinkiem (a to w miarę szybko, bo mi już otwory wiercą w ścianach).

Czy Toslink da mi jeszcze jakieś zalety, czy to raczej już przeżytek w erze hdmi?

Cytat:
Napisał PeterMac Zobacz post
Mozna by było tez pomyśleć tutaj o kablu iHDMI on by trzymał HDCP telewizora pomimo jego wyłączenia.
Możesz więcej o tym iHDMI? Pierwszy raz się z tym określeniem spotkałem wczoraj w innym twoim poście. Wygooglowałem, że to "i" oznacza "intelligent", ale co to dokładnie daje?

Ostatnio edytowane przez Hoaxx ; 27-09-2011 o 09:58
Odpowiedź z Cytatem
Hoaxx jest offline
reklama

Senior Member

Meldunek: Aug 2007
27-09-2011, 10:28
Domyślnie

mini jack -rca u mnie leci do ampli jednak moj ampli to yamaha 667 i mam tam taka fajna zlaczke specialnie z mysla o tym jack-cinch. patrzylem u Ciebie w denonie tego nie ma niestety wiec chyba ten sposob odpada.
byc sposoby podane wyzej ihdmi cos pomoga, ja tej opcji nie znam.
Odpowiedź z Cytatem
crimson-pirate jest offline
Member

27-09-2011, 11:27
Domyślnie

Czyli do czego służą tobie te wszystkie przewody? Toslink do hd stereo, hdmi do filmów/surround sound, a minijack - coś daje czego toslink nie oferuje?

iHdmi - pytałem u sprzedawcy tej aukcji, twierdzi, że również to nie będzie rozwiązaniem, aby dźwięk był niezależny.

Do spdif widzę tylko jedno gniazdo naścienne na Allegro [^] (chyba że źle szukam), tak że raczej sobie daruję i zadowolę się muzyką przez Ethernet (Media Server / Airplay).
Odpowiedź z Cytatem
Hoaxx jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania