Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

pchela

New member
Witam, nie znalazłem na forum odpowiedzi na moje pytanie, możliwe że jest banalne ale ja nie wiem :]
Mam Samsunga LE27T51, podłączyłem do PC'ta, podczas uruchamiania widać czarny ekran, wszystkie startowe informacje, potem ładuje sie ładnie WinXp, widac pasek ładujący, ale niestety juz po załadowaniu obraz znika, na TV jakis napis ze sygnał nie jest przyjmowany lub coś w tym rodzaju :/ I nie wiem co zrobić, czy trzeba jakieś sterowniki ? A może to zależy od karty graficznej ? BO mam dosyć słabą, GF4mx440,

Z góry dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Musisz podać rodzaj złącza jakim podpinasz TV z kompem, jeżeli chodzi o współpracę z PC'tem to ten model nie ma większych problemów, wydaje mi się, że chodzi tutaj o rozdzielczość jaką dostaje TV i dlatego ma problemy, ja testowałem, ten odbiornik z kartą ATI.
 

pchela

New member
podpinam zwykłym kabelkiem, to jest VGA (chyba) napewno nie DVI :]
No i rozdzielczość jak zmieniam to musze miec swój monitor podłączony zeby widzieć co zmieniam :] i jak zmienie na 1360x768, resetuje kompa podłączam szybko TV i to nic nie daje :]
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hmmm to jeszcze też zależy od sterowników, spróbuj ustawić na 1024x768 powinien potem coś wyświetlić.
 

masiej

New member
Panel sterowania - Dodaj/usuń programy - Nvidia drivers - Usuń - Usuń tylko następujące - Nvidia display driver - Usuń i restart
 

kungfiarz

New member
Mam pare pytan jestem nowym forumowiczem i sory za EOT ale nie moge zalozyc jeszcze topic'a. Mam TV LE27T51B wiem ze z pecetem najlepiej polaczyc go kablem VGA, pytania:
1. Czy ja bede mogl ogladac demówki w HD na tym telewizorze ? On jest HDReady?
2. Jak powiesic ten model na scianie ew. gdzie zakupic zaczep ?
3. Czym rozni sie wejscie DVI/In od HDMI ?
4. Co to znaczy natywny sygnał ?? :)
5. Jak TV o max rozdzialce 1366x768 moze odtworzyc film 1920x1080 lub 1280x720?
6. Czy wejscie w moim TV DVI jest zgodne z HDCP ?
Ostatnie jest takie ze mam laptopa z wyjsciem VGA moja matryca 15,1 w tym laptopie ma max 1024x768 rozdzielczosci - watpliwosc czy ta karta graficzna pusci na TV te 1366x768??
 
Ostatnia edycja:

deoc

New member
1. TAK
2. Nie wiem :/
3. DVI jest bez dzwieku
4. chyba natywna rozdzielczosc - czyli taka jaka posiada matryca 1366x768 itp - sygnal wtedy powinien miec tez taka rozdzielczosc jak matryca by kazdy piksel byl wyswietlany przez 1 piksel TV :D
5. TAK
6. Pewnie nie
A co do ostatniego to nie masz sie oco martwic - jak ustawisz tylko wyjscie VGA na kompie to automatycznie przeskaluje karta graficzna dostepne rozdzielczosci i zaproponuje np. 1280x720 czy przez VGA dokladnie taka jak masz rozdzialke TV :)
 

kungfiarz

New member
Dzieki deoc :)

Napisalem dzis do Samsunga maila o tresci:
Witam mam pare pytań proszę o odpowiedz:
1. Telewizor na oficjalnej stronie samsunga ma funkcje DNie, dlaczego w menu nie mozna jej wlaczyc ?
2. Czy wejscie DVI jest zgodne z HDCP ?
3. Czy telewizor jest w 100% HDREADY ?
4. Jaki jest czas reakcji matrycy w ms?
5. Jaki jest kontrast prawdziwy tego panelu?
4. Gdzie mozna zakupic zaczep do zwieszenia tego modelu na scianie ?
W odpowiedzi otrzymalem:

Funkcja DNIe w modelu LE27T51 jest zawsze właczona.
Nie można jej wyłaczyć.

Wejscie DVI nie jest zgodny z HDCP.

Czas matrycy wynosi 12 ms.

Kontrast samej matrycy wynosi 800:1.
Jednak dzięki zastosowaniu technologii DNIe,
telewizor posiada kontrast 2000:1.

Wieszak do telewizora może Pan zakupić w sklepach RTV.
Model LE27T51 współpracuje z wieszami serii VESA 100*200.


Nie odpowiedzieli na pytanie czy on jest HD Ready bo wyczytalem ze by taki telewizor byl zgodny z HD musi miec wejscie cyfrowe chodz jedno zgodne z HDCP a w moim przypadku tak nie ma :)

Pytanie: Moj laptop to 1.4Ghz Celeron M, 512DDR czy puszcze na nim film w HD zeby plynnie chodzil ? Jesli nie, to jaki jest najlepszy sposob zeby moc odtwarzac filmy HD - co kupic ?
 
Ostatnia edycja:

deoc

New member
filmy zakodowane XVidem w jakosci 720p (naprawde dobrze wygladaja) beda bez problemu dzialac... z innymi tez bez wiekszych problemow, ale bedziesz musial poeksperymentowac ze sterami :)
 

kungfiarz

New member
deoc a czy nie lepiej podlaczyc TV poprzez VGA od strony komputera i do DVI w telewiezorze ? (przejsciowka VGA-DVI). Bo przeciez by zobaczyc jakosc 720p lub 1080i musi byc polaczenie 100% cyfrowe - choc juz od strony komputera jest VGA wiec i tak nie da rady ;-/
 

deoc

New member
No wlasnie - VGA jest analogowe - ja tez mialem tylko VGA wyjscie i szukalem karty z DVI i znalazlem 2 razy wiecej niz chcialem i jestem w 100% zadowolonym posiadaczem karty jaka mam w opisie - 2xDVI to w moim przypadku optimum :D I nawet legwan jest zadowolony :D :razz: :cool:
A tak powaznie to karte kupilem od goscia z mojego miasta ktorego wychaczylem na allegrro :)
 

kungfiarz

New member
kupilem kabelek 3m za 16zł i super obraz po wlaczeniu opcji PC. Po composite byla tragedia. Zastanawiam sie czy warto kupic przejsciowke VGA-DVI i polaczyc tak ? Czy to poki co bezsensu ?
PS.
Mam TV 1024x768 da sie jakos zrobic by chodzil w optymalnej dla siebie rozdzielczosci 1366x768 ? Karta graficzna widzi standardowe monitorowe rozdzielczosci 1024x768, 1280x768 itp.
 
Ostatnia edycja:

krzyżak

New member
Witam
Próbuje bezskutecznie podłączyć kompa do Sony 32S2000 po DVI->HDMI. Grafika to Matrox G550. Próbowałem już chyba wszystkie rozdzielczości, w tym najniższą 640x480x60Hz ale tv nawet nie mrugnie :( Zna ktoś przyczynę??
--
Pozdrawiam, krzyżak
 

marttino

New member
Witam

czy może mi ktoś pomóć w ustawieniu LG 26LC2r Windows XP nie mieści się w ekranie.
moje dane: GeForce 6600 128MB Silent Pipe podłączenie kablem DVI => HDMI

proszę o pomoc.
 

Rekin175

New member
Ja też szukam rad , otóż sprawa wygląda tak Posiadam LG 32Lx1r i chcem podłączyć do niego PC-ta chcem by kable były podłączone na stałe aby nie mieszać nimi co róż w karcie graficznej mam dwa wejśćia d-sub oraz DVI co bardzo mi pasuje karta to ATI x800 GTO i tak do d-sub mam wpięty monitor a do DVI podłączyłem TV LCD tylko że aby mieć sygnał na TV muszę odłączyć kabel od monitora co jest uciążliwe jak rozwiązać ten problem by mieć na stałe wszystko wpęte jak pisałem i wybierać sobie poszczególnie pomiędzy monitorem a tv
 

setunia

New member
Bez reklam
kungfiarz napisał:
deoc a czy nie lepiej podlaczyc TV poprzez VGA od strony komputera i do DVI w telewiezorze ? (przejsciowka VGA-DVI). Bo przeciez by zobaczyc jakosc 720p lub 1080i musi byc polaczenie 100% cyfrowe - choc juz od strony komputera jest VGA wiec i tak nie da rady ;-/

Nieprawda. Pomimo, że łącze D-sub jest łączem analogowym potrafi przesłac rozdzielczość nie tylko 720p ale nawet 1080p i wyzsze a to jest potrzebne do odtworzenia sygnału HD a nie połączenie cyfrowe. Złącze DVI lub HDMI, czyli cyfrowe są potrzebne przy połączeniach urządzen AV z telewizorami HD poniewaz one nie mają właśnie złącza D-sub, a innymi analogowymi nie prześle się sygnału o tek wysokich rozdzielczościach.
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Rekin175 napisał:
Ja też szukam rad , otóż sprawa wygląda tak Posiadam LG 32Lx1r i chcem podłączyć do niego PC-ta chcem by kable były podłączone na stałe aby nie mieszać nimi co róż w karcie graficznej mam dwa wejśćia d-sub oraz DVI co bardzo mi pasuje karta to ATI x800 GTO i tak do d-sub mam wpięty monitor a do DVI podłączyłem TV LCD tylko że aby mieć sygnał na TV muszę odłączyć kabel od monitora co jest uciążliwe jak rozwiązać ten problem by mieć na stałe wszystko wpęte jak pisałem i wybierać sobie poszczególnie pomiędzy monitorem a tv

Nie mam dużego doświadczenia z kartami ATI, ale we właściwościach ekranu należy poszukac czegoś co w nVidii nazywa sie dualview. Ati też to napewno ma tylko może nazywać się inaczej i włączyć to, a dokładnie opcję klonowania to już się nazywa tak samo nawet u Intela. Wtedy na obu wyświetlaczach tj. monitorze i telewizorze będzie pokazane to samo.
 
Ostatnia edycja:

kore

New member
Witam - jestem posiadaczem telewizora lcd samsung hd ready. Nurtuje mnie pewna kwestia.
Jak wyglada podłączenie i konfiguracja tv i pc przez hdmi? Czy sa z tym jakies problemy? Kiedys np. podłączenie tv do karty graficznej zakończyło sie spaleniem portu.
Czy kabel jack> l audio r podłączony pod telewizor wymaga wzmacniacza? Mam karte muzyczna zintegrowana na płycie głównej (ac'97).
Moja karta graficzna to gf 7600gt.

Mam jeszcze pytanie dotyczace filmów hd - ściągnąłem z internetu filmy wmv i divx - wszystkie w formacie hd. Czy jest możliwości obejrzenia ich przez stacjonarny odtwarzacz dvd? Trzeba je jakoś przekonwertować? Czy odtw dvd musi byc w tym momencie podłączony do telewizora lc przez hdmi? Czy odtwarzacz dvd, który ma wbudowana obsługe standartu dvx odtworzy film w wysokiej rozdzielczości.
Dziekuje za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Posiadam LG 26lc2r, podlaczenei z lapkiem( ati x700) przez kabel RGB. Po podpieciu i odpaleniu wsyzstko wlacza sie samoczynie przy odpalaniu w dual view, tylko ze w rozdzielczosci 1024x768. TV niby obsluguje 1366x768 tylko nie moge podniesc rozidzalki, nawet jak robie LCd jako jedyny wyswietlacz. Godzine kombinowalem i nic. Jakby komputer nie wiedzial ze mozna wieksza ustawic. Czy do tego TV nie ma jakis driverow by komp wiedzial co moze??
 
Do góry