Podłączenie amplitunera z TV

slawkor

Member
Bez reklam
W takim razie wystarczy podłączyć Hdmi arc w tv do hdmi arc out w amplifier I wszystko działa z automatu.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

pepeEL

Member
Ok i wlaczam amplituner i na jaki tryb ustawiam ?
Oraz czy bedzie dzialac to tak ze jak w ampli wlacze np internet radio to bede mial muzyke z amplitnera a wtedy dzwiek z tv bedzie w telewizorze ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

pepeEL

Member
Aha ale mozesz wlaczyc np w ampli radio i wtedy dzwiek z tv wroci na glosniki w TV a w ampli bedzie gralo radio ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tego nie sprawdzałem, ale jak wyłączam ampli to dźwięk wraca na głośniki tv na pewno. Może masz jakiś kabel hdmi uwalony.
 

pepeEL

Member
Sprawdzilem jak piszesz na 3 kablach. Na zadnym nie ma dzwieku w glosnikach apli. W tv ustawilem wyjscie dzwieku na optyczne/hdmi arc iw tv wtedy znika dzwiek ale w ampli nie leci...
Jaki masz tv i ampli ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pobaw się funkcją Pass Through, bo to ta opcja powoduje przesył dźwięku i obrazu bez konieczności załączania amplitunera. Przestudiuj instrukcjęm bo nieraz ta funkcja jest aktywna z inną np. TV Control, ale głowy nie dam sobie uciąć bo dawno się tym bawiłem.
 

pepeEL

Member
Tylko ja nawet nie mam dzwieku jak wlacze amplituner. A pass trough moge wlaczyc ale np dla zlacza hdmi cbl/sat

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Więc trzeba przestudiować od początku podłączenie, wybrać odpowiednie wejście itp. Dźwięk musi być po prawidłowym podłączeniu z amplitunerem. Osobiście dekoder TV mam podpięty optykiem, a Blu-ray HDMI i dźwięk normalnie śmiga.
 

pepeEL

Member
W tv ustawilem wyjscie dzwieku na hdmi arc i w glosnikach tv dzwiek zniknal mimo ze ampli byl wylaczony. Wlaczylem ampli i tez cisza... gralo mi ostatnie wybrane zrodlo czyli radio internetowe.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W tv ustawilem wyjscie dzwieku na hdmi arc i w glosnikach tv dzwiek zniknal mimo ze ampli byl wylaczony. Wlaczylem ampli i tez cisza... gralo mi ostatnie wybrane zrodlo czyli radio internetowe.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

To przy włączonym ampli na pilocie wciśnij TV AUDIO
 

pepeEL

Member
Tak robilem i tez cisza. Tylko dziwi mnie ze jak wylacze ampli to nie ma dalej na tv tez dzwieku mimo ze ustawikem hdmi arc.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak robilem i tez cisza. Tylko dziwi mnie ze jak wylacze ampli to nie ma dalej na tv tez dzwieku mimo ze ustawikem hdmi arc.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Coś masz kolego nie tak z ustawieniami. Ja mam denka x2000 i wszystko chodzi bez poblemu. Może, tak mi chodzi po głowie, że kable hdmi masz 1.3, a nie 1.4. W ostateczności podłącz optyka.

A może podkręć głośność w ampli bo często głos z tv jest mocno wyciszony w stosunku do innych źródeł.
 
Ostatnia edycja:

pepeEL

Member
A mozesz mi dokladnie opisac jak masz wszystko podlaczone i jakiego masz tv ? Gdzie w jaki port podlaczone...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

pepeEL

Member
Kurde skończyły mi się pomysły. Mam podłączone tak że z ampli HDMI OUT ARC a w TV LG mam do HDMI 2 ARC. W ustawieniach TV zmieniłem w parametrach dźwięku ustawienie wyjście dźwięku z TV Głośniki na Głośnik zewnętrzny (optyczne/HDMI ARC) i przy tej opcji jest jeszcze podopcja Wyjście dźwięku cyfrowego i jest ustawiona na AUTO a można jeszcze PCM. I niestety przy takim podłączeniu i ustawieniu w głosnikach TV robi się cisza i jak włącze AMPLI to też jest cisza i nie ma dźwięku dalej. Sprawdzałem na chyba 4 kablach co prawda jakiś czas temu kupowane ale na 4 kablach.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Bardzo dziwna sprawa panie kolego.
Zresetuj ampli i zacznij zabawę jeszcze raz.
Jak masz możliwość to sprawdź ampli z innym tv.
 

pepeEL

Member
Chyba wreszcie ogarnąłem dziadostwo... ale szczerze wszystko to jest takie nie kompatybilne i każdy nazywa jak chce.

Pierwszym problem okazał się kabel. Jeden nie obsługiwał mi ARC.
Kolejne w Denonie X2100W musiałem właczyć sterowanie HDMI.
Kolejna rzecz w TV LG musiałem ustawić coś takiego jak SIMPLINK czyli tez jakby sterowanie HDMI. I ustawić wyjście dźwięku na Głośnik zew. (optyczne/HDMI ARC)

Teraz działa tak że jak TV gra sam to dźwięk jest przez głośniki TV. Jak włącze Denona to ustawiam wejście w nim na TV AUDIO i mam dźwięk na głosnikach z Denona.
tylko gdy np chce mieć właczony TV i muzykę z radia internetowego w Denonie , to jak zmienie na Denonie na Radio Internetowe to muszę dodatkowo ręcznie w TV zmieniać wyście dźwięku na Głosniki TV. Bo telewizor widzi właczonego Denona i cały czas tam próbuje wysyłać dźwięk... To jedyny minus tego całego połaczenia. Aha i gdy w Denonie właczyłem opcje sterowania HDMI to automatycznie jest dezaktywowana opcja PASS THROUGH
 
Do góry