sony bravia i komputer

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wyświetla bez problemu.
Seria V -gra znakomicie. Seria S - gorzej nawet w swojej klasie cenowej.
pozdrawiam
 

kristoferson

New member
Witam czy mozesz troszke zprecyzowac mam Sonego KLV-40A10E
no i laptopa podlanczalem przez boczne wejscie hyba s vhs okragly kabelek ale jakosc moich zdjec nie byla super moze mi doradzisz jak ta przejsciowka wyglada ijak to polaczyc nie jeztem zbyt biegly w tych sprawach dzieki Kristoferson :wink:
 

Thorusx

New member
Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie telewizora Sony Bravia z serii S, chociaż V też powinna dysponować podobnymi wejściami. Osobiście podłączam komputer 15 pinowym kablem D-sub (taki jak w zestawie z monitorem komputerowym) i jakość jest świetna. Mam dobre porównanie, bo normalnie komputer mam podłączony do monitora Eizo, który wyswietla rewelacyjny obraz. W serii S wyświetlane są rozdzielczości do 1280x720. Nie ma problemu z wyswietlaniem niższych, jak np. 640x480, czy 800x600. Z ciekawości odpalałem nawet gry (Doom 3, Age of Empires, Civilization 4) i mogę powiedzieć, że wrażenia są piorunujące :shock: . Klipy HD wyglądają cudownie na kilkudziesięciocalowym panelu i gdyby warunki przestrzenne pozwalałyby mi na podłączenie jednocześnie komputera i konsoli, to dawno już bym to zrobił. Skoro dysponujesz wejściem hdmi to możesz spróbować podłączyć komputer przez przejściówkę dvi-hdmi. Wystarczy tylko poszukać w sklepach/internecie. Jakość obrazu przez podłączenie kablem dvi-hdmi powinna być jeszcze wyższa niż przez d-sub.
 

kristoferson

New member
No wlasnie na poczatku mialem LG i on mial wlasnie takie wejscie monitorowe i odbior byl super ale nie mial hd i dlatego go wymienilem na sonego cholera prawie jeszcze raz tyle doplacilem a tu masz ci babo placek a co do tych zdjec to hcialbym je ogladac z laptopa no i jak ??????? za podpowiedz dzieki Krzysztof
 

marmizg

New member
Tak to bywa, laptopy z reguly bez docka posiadaja tylko DSUB-a albo SVHS.

Musisz zastosowac komplet 2 przejsciowek
np.: z DSUB -> DVI -> HDMI
Mega "fajka" Ci z tej kombinacji wyjdzie... i pewnie nikt z forumowiczow takiej kombinacji nie trenowal... ale ktos musi byc pierwszy :)

Przejsciowka 1:
DVI meski - HDMI zenski

Przejsciowka 2:
DSUB meski - DVI zenski

Oczywiscie pamietaj o kwestii zenski - meski.
I nie badz zly jak to nie zadziala.

Oczywiscie nie omieszkaj sprzedac forumowiczom swoich przezyc co do jakosci tej kablowej kombinacji.

A tak poza tym to jestem strasznie ciekaw jak Thorusx
podlaczyl HDMI z DSUB-em... cyt. "Osobiście podłączam komputer 15 pinowym kablem D-sub (taki jak w zestawie z monitorem komputerowym) i jakość jest świetna.".
Dostales odrazu taki kabel, gdzie ???
Taki wniosek na podstawie instrukcji ze strony Sony.com (seria S ma Dsub ? - chyba nie)
instrukcja KLV-V32A10

pozdrawiam i zycze powodzenia
 

Thorusx

New member
Toshiba 32wlt58

Nie łączę HDMI z D-subem. Seria S ma wejście d-sub, więc używam tego kabla, który normalnie mam podłączony do monitora komputerowego i podłączam bezpośrednio do panelu (d-sub->d-sub). Wersji z HDMI jeszcze nie próbowałem, ale mnie kusi, bo na karcie graficznej mam wyjście DVI, czyli używając kabla DVI-HDMI powinno udać połączyć się komputer z panelem.
 

Mezo87

New member
Posiadam TV Sony Brawia KDL 40D3500 ma on wejscie PC, podłączyłem przez kabel od monitora - obraz super bez zazutów.
Niestety mam problem z dźwiekiem...
Podłączyłem do lapka (wejście jack) a z 2 strony do tv pdłączyłem dwa cinch'e niestety brak dźwieku z telewizora...

Jakieś pomysły dlaczego?? Z góry dziekiz a pomoc ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> marmizg

Nico nie wyjdzie z tej kombinacji... ;)

D-Sub daje sygnał tylko analogowy.
Wejście HDMI jest cyfrowe.
A DVI występuje w trzech wersjach:
- DVI-A: analogowe
- DVI-D: cyfrowe, możliwa do zastosowania przejściówka na HDMI
- DVI-I: w jednym gnieździe dostępne są sygnały analogowe (np do monitora VGA) i cyfrowe.
 

djs-bool

New member
witam!


posiadam telewizor Sony KDL-40D3500
ten model ma wejście d-sub. niestety gdy podłącze mojego laptopa (Toshiba L300-1AM) to nie mogę ustawić rozdzielczości powyżej 1400 na 1050 co skutkuje tym że nie mam obrazu na całym ekranie telewizora. TV wyswietla napis że sygnał PC jest niekompatybilny.
Może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał.
 

ivf

New member
producent ten problem rozwiązał

W INSTRUKCJI OBSŁUGI!

zgodnie z instrukcją, ten TV poprzez złącze D-sub obsługuje maksymalną rodzielczość 1360x768. jeśli udało Ci się uzyskać wyższą rozdzielczość (jakieś dziwne to 1400x1050 ale mniejsza z tym) to i tak powinieneś się cieszyć bo producent takiej rozdzielczości nie przewidział dla tego właśnie złącza ;)
 

ivf

New member
może pocieszy Cię fakt, że nie tylko SONY ogranicza złącze D-sub, niestety trzeba czytać dokładnie instrukcje i specyfikacje każdego TV przed zakupem. tylko kto by się spodziewał, że LCD może nie obsłużyć natywnej rozdzielczości gdy podłączamy NORMALNIE komputer.. w końcu po to powstawały pierwsze LCD.. cóż, tak już jakoś po prostu jest..

poza tym rozdzielczość nie ma nic wspólnego z wielkością wyświetlanego obrazu. co to znaczy, że nie będziesz miał obrazu na całym ekranie? na fullHD byś miał, a na mniejszej rozdzielczości już nie? hehe, raczej mogłoby być wręcz przeciwnie (tylko teoretycznie, bo praktycznie to nie ma znaczenia)
 

djs-bool

New member
poza tym rozdzielczość nie ma nic wspólnego z wielkością wyświetlanego obrazu. co to znaczy, że nie będziesz miał obrazu na całym ekranie? na fullHD byś miał, a na mniejszej rozdzielczości już nie? hehe, raczej mogłoby być wręcz przeciwnie (tylko teoretycznie, bo praktycznie to nie ma znaczenia)
też mi się tak zawsze wydawało, ale przy tej maksymalnej rozdzielczości miałem obraz na środku, a po obu stronach dość duże czarne pasy, nie mam teraz kabla d-sub żeby sprawdzić, ale wieczorem na pewno sprawdzę to jeszcze raz
 

ivf

New member
no tak. obraz wyświetlałeś zapewne bez przeskalowywania, a rozdzielczość 1400x1050 jest rozdzielczością formatu 4:3 - były więc po bokach pasy. zastosuj rozdzielczość panoramiczną (16:9) sugerowaną przez producenta 1360x768 i będzie dobrze ;)
 

IGBT

New member
djs-bool napisał:
no to lipa bo nie będę miał obrazu na całym ekranie.... troszkę mnie rozczarował Sony....
A nie rozczarował Cię twój laptop, który nie ma wyjścia HDMI albo DVI przez które to złącza idzie pełne HD?
 

djs-bool

New member
A nie rozczarował Cię twój laptop, który nie ma wyjścia HDMI albo DVI przez które to złącza idzie pełne HD?
widzisz nie zalezalo mi na lepszej k.graficznej bo ten notebook nie słuzy do gier, czy tez do innych multimediow, wiec nie ma takiego wyjscia, a jeśli chodzi i podlaczenie pod niego TV to miał być tylko taki dodatek używany raz na baaardzo długi czas

a rozdzielczość 1400x1050 jest rozdzielczością formatu 4:3 - były więc po bokach pasy. zastosuj rozdzielczość panoramiczną (16:9)
dosłownie chwile przed Twoim postem sobie przeliczyłem że jest to 4:3
dzięki za wszystko
 

IGBT

New member
Ja mam laptopa, który również nie służy go gier (Lifebook seria E), raczej słaba grafika Intela i HDMI ma.
Po prostu nie wykazałeś odpowiedniej czujności przed zakupem laptopa/TV.
Nie możemy spodziewać się, że wszystkie sprzęty będą ze sobą "gadały" tak jak byśmy sobie tego życzyli niezależnie od złącz jakie posiadają. Co chcemy osiągnąć musimy wiedzieć przed zakupem sprzętu. Ja przed kupnem TV/laptopa przeczytałem kilka instrukcji od deski do deski + wertowanie forum i wybrałem pasujący mi model. Wiem, nie każdy ma na to czas i ochotę ale później trzeba się liczyć z tym, że do końca nie będziemy zadowoleni z zakupu.
 
Do góry