Podłączenie telewizora z laptopem przez HDMI

Marcenao

New member
Witam. Podłączyłem laptopa z telewizorem przez kabel HDMI, lecz telewizor nie widzi połączenia, natomiast laptop tak. I zaznaczam opcję, zeby mi klonował obraz, ale nic się nie dzieje. Ustawiłem nawet parametry wg tabeli ze strony 39 z Instrukcji obsługi telewizora (roz. 1024x768, 60Hz) http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...6aa2a6721687b0 i nic, telewizor dalej nie reaguje. NIe wiem, czytrzeba cos jeszcze ustawić, zeby działało?

Telewizor: Sharp Aquos LC-32DH65E
Laptop: Samsung R510
System operac.: Windows Vista Home Premium
Karta graf.: GeForce 9200M GS (z najnowszymi sterownikami, dzisiaj ściąganymi)
Laptop ma wejśćie/wyjśćie HDMI
 

ivf

New member
skoro masz laptopa samsunga i TV również musisz mieć samsunga żeby działało :mrgreen:

a tak poważnie to powiedz co to za kabel i jak długi i co za obrazek załączyłeś bo link jakiś "nie teges" ;)

wg tego co piszesz, powinno wszystko działać.. może w laptopie trzeba jeszcze jakimś przyciskiem załączyć oba wyświetlacze lub przełączyć na drugi? często są od tego jakieś dodatkowe przyciski funkcyjne
 

Marcenao

New member
kabel pozyczyłem od kolegi, bo on ma Neostrade z telewizją i nie potrzebuje kabla HDMI, ma gdzieś 1m długości. A na obrazku była tabel z rodzielczościami i połączeniami z jakimi należy podlączyć komputer.
Noi już próbowałem wszystkich wejść i nic....
 

ivf

New member
z pewną dozą niepewności jeszcze się spytam, czy przełączałeś w TV źródło sygnału na HDMI? ;)
 

Marcenao

New member
powiedz mi jak mam to zrobić? Jak podłącze to w tv wchodze na liste wejść i wyjść do tv i tam nie ma nic podłączonego(noi z tego tytułu nie ożna przełączać obraz), pokazuje tylko że antena analogowa jest, nawet nie widzi mojej Cyfry +, mimo , ze jak ją włanczam to przełącza sę obraz automatycznie na nią....
 

ivf

New member
na pilocie powienieneś mieć przycisk wyboru źródła sygnału - prawdopodobnie taki monitorek ze strzałeczką
 

Marcenao

New member
No to w poprzenim poscie to opisałem, ze jak chodze na tą listę wejść do tv to przy wszystkich oprócz antenowego nie ma nic podłączonego. Nawetnie ma Cyfry +, na którą automatycznie się przełącza obraz jak ją się włancza....
 

ivf

New member
ok, zajrzałem w instrukcję i widzę coś takiego:


"W przypadku
podłączania do komputera typ sygnału wejściowego jest wykrywany automatycznie poza sygnałami 1024x768 i 1360x768."


te rozdzielczości niby trzeba wybierać ręcznie w menu TV, inne wykrywane są automatycznie.. nie kumam tego, ale cóż.. ;) spróbuj wybrać rozdzielczość powiedzmy 720p, lub jakąkolwiek inną z tabeli

 

Marcenao

New member
Ustawiłem w Dual Drew(czy jak to się nazywa)-opcja, zeby można było ustawić 2 ekrany inaczej i dla Sharp HDMI w formacie obrazu wybrałem 720i, później 720p, później 1080i, a na koniec 1080p i żadno nie zadziałało....
 

Marcenao

New member
załatwiłem sobie nowy kabel i nadal nic nie ma w sklepie, gdzie kupiłem tv to też nie wiedzieli dlaczego tak się robi....Skocze jeszcze do sklepu gdzie kupiłem laptopa, może oni będą wiedzieć, co należy zrobić....
 

ivf

New member
co to znaczy "odblokować sygnały wejściowe do TV"? powiedz dla potomnych, nie bedą zadawać kolejny raz tego samego pytania ;)
 

Marcenao

New member
W moim tv jest opcja "Pomiń wejście" lecz to gdy sprawdzałem myslałem, że jest ok bo przy pytaniu "Czy pominąć wejscie?" i odpowiedzi "tak" były białe(jakby wypukłe), a odp. "Nie" były szare "wklęsłe". Odczytałem to jako, że odp. "nie" jest wybrana, więc nie brałem jej pod uwagę... I dlatego nie mogłem wybrać "Zródła sygnału" w tv i nie mogłem uruchomić filmu przez laptopa....
 
Do góry