Podłączenie kolumn Technics SH-EH 560 do wzmacniacza stereo

franeek

New member
Mam taki problemik. Kolega zaanonsował sie ze swoim wzmacniaczem Denona PMA - 700AE bym sprawdził czy poprawnie wydaje dźwięki ;)
Kupił go bardzo okazyjnie długo przed kolumnami stąd ta desperacja by odsłuchać na moich kolumnach
Nie wiem jak podłączyć w/w kolumny.
Piszę z pracy - jak będzie potrzeba zrobię fotki. Kolumny są podłączone 2 parami kabelków w 4 zaciski w jednej - wnoszę iż są to osobne tony -jak to popodłączać? . Nie chcę uszkodzić kolumn a zarazem chciał bym uzyskac jak najlepszy dźwięk by sprawdzić ten wzmacniacz - ktoś pomoże? :confused::confused::confused:

Zdjęć zacisków nie znalzłem :(
http://www.allegro.pl/item521956447_wieza_zestaw_technics_sa_eh560.html
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
witam , nie mogles znalesc bo nie tego szukales ta wieza to SC-EH 560 :)

widzialem te wtyki w instrukcji tam sa po 3 pary na glosnik niezłe ustrojstwo juz widze ile tam jest kabla :D

sa niskie , srednie , wysokie po parze na kazdy mozesz je złaczyc

niski ma 8ohm reszta 6.. teraz musiz sie pobawic w elektryka i połaczyc szeregowo czy tam równolegle zeby ci wyszło ile tam ohmow chcesz otrzymac i gotowe :)

i tu dla zainteresowanych zdjecie..sorki ze po rusku ale chcialem szybko :)
 

Attachments

  • bez tytułu.JPG
    bez tytułu.JPG
    57,1 KB · Wyś: 11146

franeek

New member
Źle napisałem nazwę w temacie - już zmieniam SC- EH 570 ;) Nie ma to jak coś mieć 10lat i nie wiedziec jaki to symbol.
no tak - wszystko ladnie pięknie - tą instrukcję mam (nie ma w niej podpisów po polsku pod zdjęciami tylko txt) ale nadal nie wiem jak te kabelki złączyć - jest napisane tak -

podłącz kable do zacisków tego samego koloru LF i HF oznaczają niską i wysoką częstotliwość.
Czy można te kableki poskrecać? np (czerwony z szarym +) oraz (czarny z niebieskim - )

jutro przychodzi znajomy - pomocy ;)

Gwoli ścisłości - to taki system zacisków a kalelków są 2 pary - jak odłączyłem czerwony i czarny grają tylko wysokie - jak siwe i niebieskie nie gra nic ..............................co za szambo - pewwnie nie mają zwrotnicy (jeśli to możliwe)i wszystko koryguje sprzęt - jak to ugryźć?
 

Attachments

  • DSC06015.JPG
    DSC06015.JPG
    125,8 KB · Wyś: 6909
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
to lepiej ze nie ta z trzema tam by byla zabawa :D połacz równolegle tylko nie za glosno bo to nie estradowki :)
 
Ostatnia edycja:

mateusz30

New member
koledzy do tych kolumn trzeba zastosować przetwornice. w technicsie są one we wzmacniaczu.
sam będę szukał takich przetwornic.
ale to nie taka łatwa sprawa bo głośniki w kolumnie mają różne parametry czyli zakres częstotliwości o wartość ohm.
 
Do góry