Problem z odpaleniem HK355

viper888

New member
Koledzy potrzebuje pomocy. Podpiąłem wszystko co potrzeba ruszyłem z kalibracją wszystko według mnie było OK, mikrofon podpiąłem i przeprowadziłem automatycznie kalibracje kolumn ale chyba nie do końca bo nie mam dźwięku.. i niepokojącą rzeczą jest to że migają mi fronty w kwadracikach a w kwadracikach surroundu nic nie ma tak jakby w ogóle ich nie widział .. czy może ktoś poradzić co trzeba zrobić?? nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z HK a widzę że potrzeba trochę wiedzy żeby to wogóle odpalic :)) HK355 DVD39 ES PACK + sub250

Dodam na marginesie ze radio jako jedyne gra ... choć tylko na frontach ale gra. DVD film lub muzyka cisza.
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Włącz sygnał testowy w amplitunerze i zobacz czy masz dźwięk we wwszystkich głośnikach (jeśli nie to znaczy ze źle podłączyłeś kable głośnikowe) ,jeśli masz dźwięk testowy na wszystkich głośnikach tzn. że masz coś nie tak podłączone dalej,czy np.odtwarzacz z ampli,lub w menu nie masz przypisanych konkretnych wejść do konkretnego sygnału( np DVD i masz podłączone optykiem to trzeba zaznaczyć optyk a jak coax to coax itp) musisz troche się pobawić napewno go wkońcu odpalisz.Pozdrawiam
 

viper888

New member
mam wrażenie że coś jest nie tak z przypisaniem tak jak mówisz kolego ale tak : test z mikrofonem przeprowadziłem (kalibracje) i wszystko było git słychać i zakończone OK więc podłączenie kolumn jest na pewno dobre. Natomiast w menu ampli zastanawiają mnie 2 obcje

Video input from surce czyli kabel ekranu z ampli (ale ja go nie mam bo mam tylko coaxialem puszczony ampli-dvd i HDMI dvd-TY), więc nie wiem co mam tutaj ustawić.

Audio input from surce - tutaj ustawiam coaxial 2 bo w "2" mam wpięty kabel i nadal mi pisze że NO SIGNAL INPUT czyli lipton... więc pomożcie co mam ustawić w obu żeby to pojawił sie komunikat ze jest sygnał.

Powtórze moje podpięcie

COAXIAl : ampli - dvd
HDMI : dvd- TV
Optyczny : ampli - POLSAT CYFROWY
HDMI : ampli (MONITOR AUT) - TY żeby menu odtwarzać.
 

pintr

New member
Nie wiem jak jest w modelu 355 ,ale w menu INPUT powinieneś przypożądkować dane wejście do danego wyjścia i tak np. do wyjścia DVD powinieneś przypożądkować digital (czyli cyfrowe) wejście ,i teraz w zależności od tego gdzie masz podłączone to z tym nr wejścia 1,2 lub 3
 

viper888

New member
Dzis coś sie ruszyło bo uslyszałem dźwięk w koncu ale jak sie okazuje nie moge go uzyskac podpinając coaxial z jedego z 3 wejść z tyłu tylko odpalił po wpięciu w coaxial znajdujący się na przednim panelu .... co jest bzdurą bo nie ma przecież obcji żeby kabel był podpięty z przodu :) nie wiem czy czasem ten ampli nie jest walnięty bo bardzo mi sie nie podoba taki klimat. Do tego suba słysze baaardzo przeciętnie a jest to ES250 i wyregulowany w obcjach menu dość dobrze i nie ma wogóle rewelki a z tego co czytałem tutaj to wymiata ze ubrania z szafek wyjeżdzają... chyba ze HK okazał sie nadzywczaj zakręcony w ustawieniu byle czego i ja tutaj namieszałem ale bardzo wątpie.
 

pintr

New member
Coś chyba namieszałeś,przestudiój na spokojnie instrukcje ,napewno zagra.Nie wiem jak robiłeś kalibracje głośników ,bo przy modelach poprzednich trzeba było zeby w opcjach był włączony system 5.1 lub 7.1 np.dolby lub logic 7(dopiero wtedy ustawiał wszystkie głośniki włącznie z subem) .Skoro usłyszałeś dźwięk jak podłączyłeś z przodu to szukaj w menu zeby przestawić sygnał audio wejściowy na dane wejście(może masz gdzieś panel przedni ,który trzeba wyłączyć).Powodzenia
 
Do góry