Wzmacniacz sygnału euro

magic79

New member
Nie wiem czy to odpowiedni dział ale chciałbym się dowiedzieć czy istnieje coś takiego jak wzmacniacz sygnału do kabla euro?
Pokrótce wyjaśnię w czym problem.Z dekodera wyprowadzam sygnał do 2 tv.Z jednego gniazda euro do magnetowidu a w drugim gnieździe jest rozdzielacz,który dzieli sygnał na 2 tv.Jeden z telewizorów jest połączony najtańszym kablem euro 20 metrowym.Wszystko działa bez zarzutu,kabel przez parę lat daję rade.Po wymianie telewizora na LCD,dekoder połączyłem z jednym z telewizorów przez hdmi a ten drugi dalej przez ten długi kabel euro.No i zaczęły się cyrki,na tv połączonym przez euro skacze obraz.Żeby normalnie oglądać muszę od dekodera odłączyć zarówno pierwszy tv(hdmi) jak i magnetowid,wtedy obraz jest normalny i przestaje skakać.Wiem,że to wina kabla ale jego wymiana odpada gdyż jest schowany w ścianie.Więc czy jest jakaś możliwość wzmocnienia sygnału poprzez wzmacniaczem czy jedynym wyjściem jest zakup splitera?Bardzo proszę o odpowiedź.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ktos cos takiego tez niedawno pisał ze mu obraz miga jak ma tak podlaczone to wina raczej dekodera dlatego ze niemoze wysylac obrazu tu i tu .. nie jest to czasem dekoder N ? wzmocnienie sygnału nic tu nie da raczej ...
 

magic79

New member
To jest dekoder Cyfry Philips 6201.Po za tym problemem dekoder sprawuje się dobrze i jestem z niego zadowolony pomimo wielu niekorzystnych opinii na jego temat.Dopóki sygnał do dwóch telewizorów szedł z jednego gniazda nie było problemu.Skakać zaczął dopiero jak zacząłem jednocześnie korzystać z gniazda hdmi i scart więc może faktycznie dekoder nie daję rady.Ciekawy jestem w takim razie czy to może być wina tego egzemplarza i czy wymiana na nowy coś by dała.A wracając jeszcze do mojego poprzedniego pytania z pierwszego postu,ponieważ chciałbym sprawdzić wszystkie możliwości słyszałeś może o czymś takim jak wzmacniacz euro,istnieje wogóle coś takiego?
 
Do góry