czym podlaczyc kino domowe do tv

witam mam taki problem chce podlaczyc kino domowe do tv ale nie wiem jakimi kablami?

dvd - denon 1740
amplituner - denon 1708
tv - panasonic th-42pv80


prosze o pomoc
za wszelkie odpowiedzi bede bardzo wdzieczny:)
 

Jussi

New member
Bez reklam
Potrzebujesz 2 kabli HDMI-HDMI (z dwoch stron styk HDMI).

Pierwszym łączysz DVD z amplitunerem (z HDMI OUT w DVD ciagniesz do HDMI IN w amplitunerze), drugim zaś telewizor z amplitunerem (od HDMI OUT z amplitunera do HDMI IN w telewizorze).

To tyle, powinno dzialac elegancko. W razie problemow pisz.

Pozdrawiam
 

tarzzzan

New member
witam
potrzebuje podlaczyc
ampli yamaha rxv463 plus dvd yamaha s663 plus ps3 plus tuner cyfry philipsa pvr hd plus samsung ps50a551 moglby mi ktos poradzic w jaki sposob najlepiej to wszzystko popodlaczac do siebie
daloby rade wszystko za pomoca hdmi??
 

majusi

New member
To samo jak wyżej. PS3 HDMI - HDMI do amp IN (o ile posiadasz dwa wejścia HDMI w amplu). Razem 3 kable HDMI. Plus, o ile amp nie obsługuje menu po HDMI to jeden CINCH video w amp monitor out i do TV.
 

majusi

New member
sorry, to samo z cyfrą (tu potrzebne trzecie wejście HDMI lub hub HDMI np 4 WE 1 WY - ale to dodatkowe pieniądze, wtedy połaczasz wszystko pod huba i WY do amp, wejścia przełączasz na hub - trochę skomplikowane, dodatkowy pilot). Nie wiem co za wyjścia ma Samsung, ale o ile nie ma HDMI to dźwiek coaxial lub optycznie, obraz najlepiej component lub przynajmniej S-video do amp.
 

cinek966

New member
TO i ja dorzuce pytanie od siebie
mam telewizor sharp 37x20e, dekoder czarny Nki i kino domowe samsung ht-tz310
i teraz mam problemy z polaczeniem tego wszystkiego. amplituner polaczylem z tv kablem hdmi (wykozystujac juz wszystkie wejscia czy tam wyjasci hdmi w kinie). Zostalo mi wyjscie/wejscie cyfrowe...i tutaj powstaje problem....
lacze kablem cyfrowym amplituner i dekoder i oczekiwalem ze wtedy bede miec dzwik DD na kanalach gdzie jest on dostepny...a tu dupe:(
oczywiscie zmienilem w opcjach zeby bylo wlaczone DD (w Nce, bo w telewizorze w opcjach nie widze takiej mozliwosci)
czy cos zrobilem zle??

a i takie glupie pytanie, czy ten kabel cyfrowy to tak slabo wchodzi?? bo wielkie mialem problemy z jego porzadnym wsadzeniem;/

i wybaczcie za moje nie zdecydowanie piszac wejscie/wyjscie...ale nie rozrozniam tego

z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam
 

Modrzew5

New member
To ja podepnę się pod ten temat mam mały problem posiadam sprzęt Harman AVR 255,TV 42PV80,N rekorder.to wszystko podłączone jest kablami hdmi czyli N rekorder do wzmacniacza a od wzmacniacza do tv i wizję mam tylko wtedy jak jest włączony wzmacniacz ,a jak to podłączyć żeby obraz był widoczny na wyłączonym avr a włączam wtedy jak mam potrzebe głośnej muzyki czy jest taka możkliwość ?????
 

majusi

New member
Modrzew5 napisał:
To ja podepnę się pod ten temat mam mały problem posiadam sprzęt Harman AVR 255,TV 42PV80,N rekorder.to wszystko podłączone jest kablami hdmi czyli N rekorder do wzmacniacza a od wzmacniacza do tv i wizję mam tylko wtedy jak jest włączony wzmacniacz ,a jak to podłączyć żeby obraz był widoczny na wyłączonym avr a włączam wtedy jak mam potrzebe głośnej muzyki czy jest taka możkliwość ?????
I tak będzie, bo sygnał idzie przez wzmacniacz. Tu musisz HDMI połaczyć z TV, dźwięk ze wzmacniaczem (nie pamiętam, ale w n-TV chyba przez optyczne lub coaxial). Oczywiście dźwięk skonfigurować w amp - odpowiednie wejście czyli cyfrowe. Tylko jeżeli włączone jest amp i TV to dźwięk w TV na mute. Oczywiście chyba TV nie będzie dekodował DD.
 

majusi

New member
cinek966 napisał:
TO i ja dorzuce pytanie od siebie
mam telewizor sharp 37x20e, dekoder czarny Nki i kino domowe samsung ht-tz310
i teraz mam problemy z polaczeniem tego wszystkiego. amplituner polaczylem z tv kablem hdmi (wykozystujac juz wszystkie wejscia czy tam wyjasci hdmi w kinie). Zostalo mi wyjscie/wejscie cyfrowe...i tutaj powstaje problem....
lacze kablem cyfrowym amplituner i dekoder i oczekiwalem ze wtedy bede miec dzwik DD na kanalach gdzie jest on dostepny...a tu dupe:(
oczywiscie zmienilem w opcjach zeby bylo wlaczone DD (w Nce, bo w telewizorze w opcjach nie widze takiej mozliwosci)
czy cos zrobilem zle??

a i takie glupie pytanie, czy ten kabel cyfrowy to tak slabo wchodzi?? bo wielkie mialem problemy z jego porzadnym wsadzeniem;/

i wybaczcie za moje nie zdecydowanie piszac wejscie/wyjscie...ale nie rozrozniam tego

z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam
Musisz skonfigurować w amplitunerze wejście cyfrowe do dźwieku. Czasami się o tym zapomina. Kabel koniecznie coaxial (lub optyczne - nie pamiętam patrz wyżej).
 

Modrzew5

New member
Dzięki tak mam podłączone,a czy istnieje taka opcja że jak wyłączam tv lub
ntv to automatycznie wygasza się wzmacniacz ? czy trzeba go zawsze ręcznie wyłączac?
 

majusi

New member
Modrzew5 napisał:
Dzięki tak mam podłączone,a czy istnieje taka opcja że jak wyłączam tv lub
ntv to automatycznie wygasza się wzmacniacz ? czy trzeba go zawsze ręcznie wyłączac?
Istnieje. Nie pamiętam jak ta funkcja się nazywa, ale w tym przypadku w tą funkcję muszą być wyposażone i TV i amp. Oba te urządzenia nie muszą być urządzeniami tego samego producenta. Np.: mój TV i amp ma tą funkcję chociaż jest to dość uciążliwe bo wyłączając jedno wyłączasz drugie i na odwrót. A nie zawsze chcesz aby oba były włączone. Ja ją wyłączyłem. Dekoder n-TV tej funkcji na pewno nie posiada.
 
Do góry