połączenie LCD z kinem domowym za pomocą HDMI (nie ma dźwięku) !

don_gawda

New member
Witam,
jak w tytule tematu wspomniałem chciałem wykorzystać nowe technologie i zamiast przeciągać dwóch kabli między w/w sprzętem, kupiłem kabel HDMI-HDMI. Połączyłem ze soba Kino domowe LG HT552TH z LCD marki SAMSUNG LE37M87BD. Podobno kabel HDMI przesyła i fonie i obraz więc czegoś tu nie pojmuję..
Jeżeli do mojego połączenia dorzuce kabel euro scart, dźwięk się pojawia.
Czy Ktoś jest mi w stanie pomóc?
Pozdrawiam.

btw: chciałem dodać linki do obrazków, żeby wszystko było przejrzyste i jasne, ale to mój pierwszy post i nie mam pozwolenia :)
Obrazki można zobaczyć po wklejeniu w google.pl marki i modelu i przełączeniu na Grafika w lewym górnym rogu.
 

don_gawda

New member
Metodą prób i błędów sam doszedłem do następujących wniosków:
- kabel HDMI-HDMI sprawdza się świetnie jako pojedyńczy łącznik TV - DVD. Zarówno obraz i dźwięk jest przesyłany za pomocą tego jednego kabla !
- Osobiście posiadam kino domowe (z łopatologicznego punktu widzenia DVD + zestaw głośników), podczas oglądania filmu wszystko jest tak jak napisałem w pierwszym wniosku. Teraz jeżeli chodzi o odbiór dźwięku przez głośniki z kina domowego podczas oglądania programów, które mam z kablówki, potrzebny jest dodatkowy kabel - w moim przypadku cinch (czerwnoy i biały kabel z dwóch stron; nie znam profesjonalnego słownictwa). Wiem też z własnego doświadczenia, że kabel cinch może być zastąpiony euro scart (potocznie eurozłącze).

Tak więc chyba sam rozwiązałem własny problem. Mimo wszystko dziekuję, że chociaż ktokolwiek odwiedził mój temat.
Pozdrawiam !
 
Do góry