LG 32LG3000 + PowerColor Radeon 4870 512 MB

kamilu

New member
Witam. Mam problem z podłączeniem mojego PC do telewizora lcd LG 32LG3000. Na wstępie zapewniam, że przeczytałem wiele postów na forach i nie umiem rozwiązać tego problemu :/. Więc kupiłem sobie nowy PC i zamierzam podłączyć go do telewizora i ten telewizor używać jako monitor (nie mam zwykłego monitora w domu). Problem polega na tym, że bez względu na rodzaj podłączenia, mam komunikat "brak sygnału". Sposoby jakie użyłem to:
- kabel dvi -> hdmi
- przejściówka z dvi na hdmi + kabel hdmi (drogi z pozłacanymi koncówkami :/)
- przejściówka z dvi na d-sub + kabel

W 1 i 2 przypadku kabel próbowałem podłączyć do każdego z 3 portów hdmi - port w wyborze źródla był na czarno więc niby jest aktywny. Jeśli chodzi o trzeci przypadek to RGB było na szaro czyli telewizor wcale nie widzi komutera. Czy jedynym sposobem na mój problem jest kupno monitora i ustawienie w sterowniku karty graficznej telewizora jako monitor domyślny :/? Proszę o pomoc !!! :(
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Spokojnie. Podepnij do kompa jakiś monitor i ustaw w sterach karty jakąś obsługiwaną przez twój tv rozdziałkę np. 1360x768 i dopiero wtedy podłącz kompa do tv. Najprawdopodobniej tivik wyświetla ten komunikat bo w kompie ustawione jest rozdziałka z formatem 4:3 i tivik jej nie łyka.
 

kamilu

New member
Więc, aby skonfigurować telewizor muszę mieć jakiś monitor. Nie da się tak zrobić żeby mieć w domu tylko PC + telewizor :/? Nie ma jakiejś kombinacji klawiszy na klawiaturze, żeby sam bios wykrył ten telewizor i obejść się bez dodatkowego monitora? Przypomnę, że PC jest nowy, nie ma nawet na nim windowsa.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie nie. Możesz mieć w domu tylko pc+tv (ja tak mam). Ale żeby ustawić (wystarczy raz) właściwą rozdziałkę musisz widzieć co robisz:p, więc monitor będzie niezbędny (tylko na moment). Mój tv (a656) łyka każdą rozdziałkę więc ja nie musiałem robić takich sztuk. Jeśli na pc nie ma zainstalowanego windowsa to z tego co wiem rozdziałka jest chyba 800x600 a tego twój tv chyba nie obsługuje. Pozdrawiam.
 

kamilu

New member
No więc okazuje się, że mój telewizor LG lcd 32 cale ma rozdzielczość 1366x768, którą nie obsługuje karta graficzna radeon 4870 jak i większość innych kart. Aby telewizor działał trzeba mieć monitor pod którym należy skonfigurować kartę graficzną pod windowsem. Obraz na telewizorze będzie pewnie troszkę obcięty albo rozciągnięty lub też będą czarne paski. Jednym słowem lipa :/
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Aaaj, żadna lipa bo mylisz kolego pojęcia (na twoje szczęście). Karciocha bez problemu łyka 1360x768 (mój starusieńki x800xl łykał i każda z czterech nvidii które miałem potem) a to że musisz ustawić tą rozdzielczość w windowsie (sterownikach karty) to jest oczywistość. A więc musisz zabrać kompa do kogoś kto ma monitor, zainstalować windowsa i ustawić rozdziałkę twojego tv. Pozdrawiam.
 
Do góry