Filmy 720p i 1080p na TV FullHD

Don1989

New member
Witam wszystkich.... Mam telewizor FullHD Samsung LE40A656, i chciał bym na nim oglądać filmy w wersji 720p oraz 1080p. Jak zdążyłem się zaznajomić, odtwarzacze takie są bardzo drogie… i chciałem się Was poradzić jak to można zrobić nie wydając zbyt dużych sum pieniędzy.

Czytałem różne fora i z tego wynika że są dwa rozwiązania:
1.) Kupić komputer (używany/nowy) i podłączyć pod ten właśnie telewizor (w ogóle jest taka możliwość z moim TV?). Chciał bym zrobić coś w rodzaju media center(chyba takie jest na to określenie)... jak widzę na allegro obudowy pod taki rodzaj są nawet dostępne. Co do reszty parametrów nie mam pojęcia jakie dobrać. Chcę tylko odtwarzać filmy w postaci 720p i 1080p… Wiem że do odtwarzania filmów HD potrzeba mocnej karty graficznej i procesora który by to uciągnął i wspomagał... lecz czytałęm na jakimś forum że są filmy w ,,konwersji" .mkv w rozdzielczości 720p oraz 1080p które można odtworzyć na słabym komputerze (który jak mama nadzięje nie wiele kosztuje). Chciał bym także zapytać się:
- Jak by to miało wyglądać podłączenie z zewnątrz komputera jako odtwarzacza do mojego TV?
- Czy jest możliwość podłączenia do tego zestawu głośników 5.1… tak żeby zrobić z komputera efekt kina domowego, lub też kupienie jakiegoś zestawu który by można było podłączyć bezpośrednio pod telewizor.
- Jaką konfigurację i co ważniejsze w jakiej cenie komputera musiał bym kupić?

2.) Kupić odtwarzacz DVD lub kino domowe które z tego co widzę są dość drogimi nabytkami czasem przekraczającymi cenę samego telewizora…

Dziękuje z góry i pozdrawiam ;). Mam nadzieję że ktoś będzie mi w stanie pomóc.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
masz pare rozwiazan

blue-ray > 600 pln > filmy 50-150 / premierowe 200
odtwarzacz mkv/avi etc etc ... > 1000-1500 + dysk 1tb 400pln popcorn hour tvix m6500 itp
media center pc > obudowa - mała 400+ duza 100+
procek mysle ze core2duo nie sa drogie i wydajne
jakas mała płyta głowna i inne czesci kompa


1. najtaniej opcja 2 najdrozej komp i blueray bo trzeba filmy kupowac ;)
2. w 2 i 3 wypadku musisz sciagac filmy 720p ok 4gb 1080p +8gb

wady

1. musisz kupowac nowe płyty nie mozesz odtwarzac dvix itp ? niewiem nie interesuje sie blue-rayami :rolleyes:

2. tvix jest duzo minusow trzeba by poczytac w zaleznosci od sprzetu u mnie akurat spisuje sie znakomicie i odtwarza wszystko co chce

3. media center jest dosyc uciazliwy w obsludze klawiatura myszka pilot instalowanie kodekow , w viscie bez sound blastera x-fi niemozna 5.1 itp itd

plusy

1. blueray najwyzsza jakosc , dzwiek najwyzszych lotow , łatwa obsluga zadnych problemow

2. to samo co przy bluerayu , dzwiek puki co dts niby jest pass through hd ale dopiero nad tym pracuja pozatym narazie mało releasow z takim dzwiekiem
łatwa obsluga

3. jakosc obrazu dobra , dzwiek w zaleznosci od karty , mozesz pograc obejrzec kazdy rodzaj filmu itp


ogolnie mam kazde z tych urzadzen podpiete do tv

muzy slucham z pleja + gram i czasem blueraya
na kompie mialem ogladac ale tylko gram
na tvixie ogladam filmy i lossless audio

dla mnie najlepszym rozwiazaniem jest tvix najgorszym komp , oczywiscie dla kazdego bedzie inaczej bo powiedzmy ze komus sie niechce sciagac i zostaje tylko blueray :)

teraz wracam do pytan:

1. sa obudowy dobrze sie rozejrzyj
2. karta radek 4830 czy jakos tak ;) , core2duo , 1gb ramu, karta dzwiekowa jezeli dobry dzwiek x-fi
3. niema filmow mkv ktore graja na slabych kompach im wyzsza rozdzielczosc tym gorzej .. moga byc playery ktore pujda na slabszych kompach ale roznica jest mała
4. komp > hdmi >tv przenosisz dzwiek i obraz
5. glosniki bezposrednio pod tv ... hmm ciezko raczej cos do "glosnikow" i puzniej od nich do tv

mam nadzieje ze cos pomoglem pozdrawiam
 

Don1989

New member
Uhhh... wreszcie jakaś sensowna odpowiedź :D... na prawdę mi pomogłeś :D. Ale chciał bym jeszcze kilka pytań zadać.
Z tego co piszesz nasuwa mi się jedna myśl... kupić odtwarzacz mkv/avi (który jak dobrze pamiętam, praktycznie wszystko odtworzy [chodzi o formaty filmów]?)... tylko zastanawiają mnie minusy tego urządzenia, mógł byś wymienić kilka? I czy będzie współpracował dobrze z moim telewizorem? Ostatnie pytanie, jaki model jest w tym momencie w przystępnej cenie i dość dobry?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jest to dosyc droga zabawka... odrazu ci powiem ze niema urzadzenia ktore jest doskonałe kazde ma wady


biore pod uwage najlepsze:

popcorn hour a110
dvico tvix m6500/7000

na czasie wyjdzie pare nowych ale juz sie tym nie interesuje odkad mam tvixa
o plusach niema co pisac internetowe radia , torrenty, odtwarzanie flac kazdy reklamuje sie dobrze ;)



http://www.humanmedia.pl/A110.html - tu mozesz przeczytac o popcornie i paru innych modelach ale ogolnie popcorn jest z nich najlepszy ( i równiez mozesz tam kupic )

tvixa kupilem na digitalo.pl za dosyc powazna sume 1400 troche przepłaciłem ale chciałem szybko a nigdzie nie był dostepny no coz bylo minelo ;)

no to minusy : z tego co zauwazylem kazda "jednostka" zachowuje sie inaczej

oba maja problemy z przegrzewaniem ( urzadzenie sie zacina itp )
z odtwarzaniem plikow a raczej z audio TS i t2s czy cos takiego ;)
ludzie maja problemy z niektorymi mkv ale deklaruja ze 99% działa
wolne transfery przez wifi

troche mniej wiem o popcornie ale głowna wada jest menu na html i jest bardzo powolne , oczywiscie tez sa problemy z odtwarzaniem

jak sie o tym dowiedzialem to łzy mi w oczach staneły mowie co ja kupiłem :D
ale...

wlaczylem urzadzenie i ku mojemu zdziwieniu 3,8 TB filmow mkv 100gb mangi działa bez problemu 1080p@24 720p , roznej rozdzielczosci avi ,wmv HD, napisy dzwiek wszystko działa w 100% dysk normalny bez regulacji obrotów zaden green power pełna moc ;) , urzadzenie ma 48 stopni ( przy procku ) mysle ze nie tak zle, dlatego odetchnołem z ulga i naprawde niewiem czy czytałem opinie jakis nieszczesliwcow czy stek bzdur...


sumujac

za popcornem przemawia wieksza stabilnosc czeste updaty softu

za tvixem szybkie menu , niedlugo powinien wyjsc finalny soft z pass through hd audio hdmi, 1.3a popcorn ma chyba 1.3

w obu urzadzeniach menu mozna troche pozmieniac wizualnie dodajac okładki tła itp itd, wydaje mi sie ze sa na równym poziomie "rozwoju"

wybór urzadzenia nalezy do ciebie .. ja ze swojego jestem zadowolony odtwarza doslownie wszystko


http://www.popcornhour.com/onlinest...og&task=info&item_id=6&main_id=0&category_id=

opis popcorna

http://www.tvix.co.kr/Eng/products/HDM6500A.aspx

a tu tvix

czasem troche trudno je dostac ale opłaca sie, jak bedziesz miał jakies pytania to wal
 
Do góry