Podłączenie nagrywarki dvd i magnetowidu

suomif

New member
Witam
Prosże o pomoc kupiłem nagrywarkę DVD, między innymi po to zeby przegrać stare kasety VHS z magnetowidu, ale mam problem z podłaczeniem.
nagrywarka jest podłączona do tv przez hdmi, no i jest kwestia podłączenia magnetowidu, próbowałem w róznych kombinacjach prze zzłacze Euro-Euro, ale jedyne co osiągnąłem to głos bez obrazu.

Sprzęt:
TV plazmowy PV80
Nagrywarka DVD DMR-EH68
Magnetowid NV-HD635
 

Foxxx24

New member
No to może kabel jest wadliwy bo ja np mam podłączone video Panasonica właśnie przez EURO-EURO do tv Philipsa od ładnych kilku lat i działa prawidłowo.
 

suomif

New member
bagiennik napisał:
To wiele wyjaśnia ;)

Sprobuj podłączyć chinchami do wejść z przodu nagrywarki :>

Też próbowąłem ale efekt ten sam, chcociaz mocny w te klocki nie jestem, w magnetowidzie są 2 wejścia, a w nagrywarce 3, więc próbowąłem bez podłączenia żółtego w nagrywarce, preferuję kable Euro, nigdy nei bylo problemu, ale teraz moze za dużo tego sprzętu.
Kable są dobre, nowe.
Mysłałem ze może coś z usatwieniami może w nagrywarce...
 

Brzozak

New member
Ja też musiałem chwilę popróbować zanim osiągnąłem sukces. Generalnie powinno działać gdy podłączysz wyjście z magnetowidu z wejściem nagrywarki przewodem EURO-EURO, a następnie wyjście z nagrywarki z wejściem AV1 lub AV2 w TV (takim samym przewodem). Przy użyciu przewodu component musisz jeszcze podłączyć dźwięk CHINCHami (nagrywarka - TV). Mam nagrywarkę DMR-EH55, która nie posiada HDMI więc nie wiem czemu nie ma dźwięku w Twoim wypadku, chyba że to jest analogiczne do componenta, który transferuje tylko sygnał wizyjny.
 
Ostatnia edycja:

Brzozak

New member
Nabyłem DMR-EH68 i przez HDMI dźwięk jest. Czyli może masz problem z przewodem EURO między magnetowidem a nagrywarką (albo problem dotyczy wyjścia z magnetowidu).
 
Do góry