LG 32 4000 Głos w wieży.

Warson

New member
Witam serdecznie, mam pewien problem, kupiłem sobie LCD Lg 32 4000 i Chciałbym Podłączyć TV do Wiezy tak aby oprócz głosnika TV grały mi rownież kolumny, Kupiłem Zwykły kabel Cińcz-Ćincz podłaczam z tyłu TV do Wejśc odpwiednich Audio L i Audio R i Nestety nie grają głosniki... Ktos może mi pomóc jak to zrobić?? z Komputera do Wiezy podłaczyłem bezproblemowo Kablem Jack-Cińcz a TV nie umiem :(

Z góry dziekuje za pomoc.
 

timbot

New member
Bez reklam
może i podpiales do wyjsc, spoko
chodzi o to, ze lg ma Regulowana moc wyjscia audio, zalezna od glosnosci telewizora. i jest to dosc maly poziom na starcie
czyli jak kabelek podlaczysz do wiezy, to wejdz do menu telewizora, glos, wylacz glosniki w tv i poglosnij duzo telewizor :)
 

Warson

New member
Zrobiłem tak Jak Napisałes ale niestety to nie pomogło, wyłączyłem głośniki w TV i podgłośniłem telewizor i niestety w wieży dalej Echo. Poniżej Chce zamieścić zdjęcia fotek jak podłaczam ale nie wiem dlaczeo się nie da :(
 

timbot

New member
Bez reklam
sprawa jest trochę skomplikowana, bo nie posiadasz wyjscia analogowego dzwięku w tv, a jedynie dwa wejścia. W tv posiadasz wyjcie cyfrowe (optyczne) ale w wierzy niestety tylko wejscia analogowe, tak więc brakuje połączenia.... ale.....
na szczęście masz złącza euro dwustronne (wejście i wyjście), to znaczy, że wejścia euro (scart) jednocześnie odbierają sygnł i wysyłają sygnał z aktualnie oglądanego kanału.
tak więc potrzebujesz kabelek euro wejście/wyjście, czyli coś takiego:
http://www.allegro.pl/item487440213_kabel_euro_scart_6xrca_1_5m_gold_daytona_121_1_5.html
lub tańsza wersja do testów:
http://www.allegro.pl/item488099383_kabel_1x_wtyk_euro_21pin_6x_wtyk_rca_chinch_1_5m.html

podlączasz do tv i dwoma kabelkami (audio out L i aoudio out R) i gra muzyka (niestety tylko na 90%!!! będzie to działać!!!)
pozdrawiam!
 

timbot

New member
Bez reklam
bo powinno działać na 100% ale boję się odpowiedzialności złej rady i zostawiam sobie 10% na pomyłkę, żeby powiedzieć "nie mówiłem na 100%" :)
studiowałem instrukcje od Twojego tv i powinno być oki

ps. podpięcie pod słuchawki zawsze jest ok, jeśli masz wyjscie pod sluchawki!
 

yarson

New member
timbot napisał:
bo powinno działać na 100% ale boję się odpowiedzialności złej rady i zostawiam sobie 10% na pomyłkę, żeby powiedzieć "nie mówiłem na 100%" :)
dobre myslenie ;)
timbot napisał:
ps. podpięcie pod słuchawki zawsze jest ok, jeśli masz wyjscie pod sluchawki

No ale nie bedzie miał jednocześnie z TV i z wieży, a tak napisał ze chce...
W sumie to nie wiem po co :confused:
 

timbot

New member
Bez reklam
no może chodzi o jednoczesne - mam tylko w wieży kiedy chce (to wkładam wtyczkę w port słuchawek) i mam w tv kiedy chcę (to wyjmuję) ?
 

Warson

New member
Działa!!! Dziękuje za Pomoc!! JUPI!!!

Ale znowu po formacie windowsa mam kolejny problem z wyswietlaniem obrazu z compa ehh... no coz.. ale to innym temacie.
 

ikar6820

New member
posiadam tv LG 50LN5400, próba podłączenia pod wieżę spaliła na panewce... tv nie posiada wyjścia słuchawkowego. Próba podłączenia przez euro chinch niestety też nic nie dała ... kiedy wyłączam tv to jest impuls na wieży kiedy go włączam to też impuls jest, ale za moment jest jeszcze jeden impuls który sprawia wrażenie jakby się coś wyłączało. tv posiada wyjście optyczne ale wieża nie posiada takiego pomóżcie , pozdrawiam.
 

Disto

New member
Bez reklam
Tv ma scarta i raczej jest na nim wyjście audio. wieża, ma się rozumieć czincze.
Wystarczy odpowiedni kabel scart>czincz stereo out - nie mylić z IN, bo może w tym problem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry