Sony kdl-40w4500 i głośniki 5.1

Ulaire

New member
Witam,

Mam telewizor jak w temacie i głośniki Creative T6100. Wiem, że głosniki to syf ale na chwile obecna - czy jest jakakolwiek możliwosc polączenia tych dwóch rzeczy ze soba? Tak żeby mieć jakikolwiek dźwiek lub 5.1. Chciałbym sie dowiedzieć czy można to zrobić bezpośrednio (jakimi kablami) czy przez odtwarzacz DVD (jesli tak to co taki odtwarzacz musi mieć), czy trzeba kupic amplituner... czy w ogole o tym zapomnieć i kupic porządny zestaw KD?

Szukałem na forum i ogólnie w internecie ale odpowiedzi znaleźć nie mogę... albo kiepsko szukałem, albo jestem za zielony żeby zrozumieć.

Proszę chociaż o odrobinę pomocy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

mok

New member
Z tego co wyczytałem o TV to tylko optyczne tu wchodzi w rachubę żeby to miało jakiś sens. Poszukaj zestawu głośników z optycznym wejściem.Chyba że twój zestaw ma bo nigdzie w opisach tego nie mogłem znaleść
 
Ostatnia edycja:

SpeeDyLOCO

New member
Dokładnie ewentualnie przez kartę muzyczną jednak złącze optyczne występowało tylko w dodatkowym panelu który chyba średnio Ci się opłaca kupować bo to wydatek ~100zł o ile trafisz na taki.
 

pkomp

New member
o ile sie nie myle to jakiś zoltrix nightgale miał wejście optyczne - karta bardzo średnia ale za grosze do kupienia
ewentualnie jakis dekoder DD DTS - czasem są do trafienia osobne od kolumn creative za grosze na allegro
 
Do góry