Dźwięk z laptopa do ampli

oski13

New member
Witam
Mam mały problem z uzyskaniem dżwięku z lapka Asusa seri f3j na ampli yamahy. A dokładniej mówiąc zakupiłem kabelek Jack - coaxial z myslą uzyskania dzwieku 5.1 z kompa jako ze to wkońcu wyjscie cyfrowe. Oriętuje sie ktoś co gdzie jak poustawiać żeby mi to zagrało :), czy to awykonalne??
 

darkmajin

Member
Bez reklam
w laptopie jest wyjscie jack stereo analogowe , jezeli niemasz specjalnego wyjscia typu optyk etc. dzwieku 5.1 z laptopa nie uzyskasz
 

oski13

New member
To w jakim celu jest w ustawieniach Realtek HD Audio mozliwosc ustawien wyjscia cyfrowego S/PDIF.:niewiem: Nieupieram sie, ze da sie to zrobic jak sie nieda, choc poto kupiłem ten kabelek :???: ,ale tak dla wiedzy prosiłbym o wyjasnienie
 
Ostatnia edycja:

jakkul

New member
Bo ten kontroler dźwięku ma taką możliwość, ale w lapku nie koniecznie musi być wyjście z chipu podłączone pod gniazdko na obudowie. Jakiś manual do laptopa na pewno prawdę powie.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
z tego co mowisz i ze specyfikacji na necie ma SPDIF wiec zobacz czy to optyk czy coax i kup kabelek podlacz do ampli i jedziesz ...

jak masz viste to nie jedziesz bo nie obsluguje 5.1 :D na realteku
 

oski13

New member
mam Xpka W manualu napewno jeszcze poszperam szukałem wmiare szybkiej odpowiedzi :]
Z waszych sugesti to jaki to niby kabelek powinienem kupić? skoro nie ten co nabyłem. JACK COAXIAL wydawał mi sie słusznym rozwiązaniem No ale jak widać uczymy sie na błedach
Dzieki za wszelkie podpowiedzi
 

Wiecek

New member
We wszystkich laptopach, z ktorymi mialem do czynienia wyjscie SPDIF to bylo wyjscie optyczne.
Powinienes kupic 'kabel optyczny - mini jack', ewentualnie standardowy kabel optyczny + 'reduktor optyczny - mini jack'.
Obydwa warianty znajdziesz na allegro.
 

oski13

New member
Oczywiscie sie z tym zgadzam. Myslałem ze taki manewr też przejdzie (że idzie to (oszukać"). Z tym jaki kabelek to troszku zle to napisałem. Chodzi mi o to czy macie jakies sprawdzone kabelki które byście polecili. Czy napoczatek sprawdzić na jakims zwyklejszym a co za tym idzie tańszym
 

Wiecek

New member
Jezeli chodzi o kable optyczne to najlepsze optyki to najtansze optyki :)
Najdrozszy optyk i najtanszy beda graly tak samo.
Oczywiscie co innego kable analogowe ale akurat w tym wypadku wystarczy najzwyklejszy kabel jakich pelno na allegro po dwadziescia pare zyli.
 

yarson

New member
odkopuję, ale chciałem dalej pociagnąć temat, mianowicie

darkmajin napisał:
jak masz viste to nie jedziesz bo nie obsluguje 5.1 :D na realteku

dark naprawdę ???
bo też mam takie wyjscie w lapie jack optyczny i właśnie realteka, próbowałem, podłaczałem różne rzeczy i własnie nic nie działało, a moze sa już jakies nowe stery co to pociągną ??
 
Do góry