TH-37PV8 i przesłuch z tunera przy oglądaniu DVD

jakkul

New member
Witam

mam Panasonica TH-37PV8 i jakiś tani odtwarzać DVD/divx też Panasonica (nie pamiętam modelu, chyba dvd-s325). Podłączone scartem + audio out z dvd do wzmacniacza. Kablówkę mam z astercity.

Podczas oglądania filmów na DVD widać na mocno czarnych kadrach "przesłuch" z sygnału video tunera TV. Widać jak przesuwają się w tle kontury obrazów z aktualnie ustawionego kanału w tunerze. Jest to mało denerwujące i widać tylko jak się człowiek wpatrzy, ale jednak widać.

Nie jest to na pewno efekt wypalenia pikseli na plaźmie - pod-obraz się przesuwa i widać jak lecą napisy np. z tvn24.

Czy to normalne? Pamiętam że na moich wszystkich kineskopowcach też tak miałem i z innymi odtwarzaczami DVD. Czy zmieniając kabel między TV a DVD może coś się poprawić?

Czy jeśli kupię componenta ekranowanego to się poprawi, czy raczej nie? Czy jak się ma podłączone DVD po HDMI to też efekt takiego przesłuchu występuje? Źródło i tak zmienię pewnie wkrótce...

Pozdrawiam
 

jakkul

New member
Ok. temat załatwiony componentem. Nie ma przesłuchu z tunera TV. Z tego co pamiętam z czasów vcr, to w EURO wraca sygnał z tym co jest w tunerze i może po prostu mam słaby kabel scart...

Pozdrawiam
 
Do góry