Podłączenie zestawu

lighthammer

New member
Witam,

przygotowuję się do połączenia mojego zestawu audio w całość i mam w związku z tym kilka pytań. Amplituner zamierzam wykorzystywać wyłącznie jako wzmacniacz audio (nie zamierzam korzystać z upscalera 1080i, bo po co?).

1. Zamierzam połączyć PS3 i X360 z ampli za pomocą Toslinka (Prolink) o długości 5m, z tego co mi wiadomo długość światłowodu nie ma praktycznie znaczenia, ale czy nadajnik (dioda) i wtyk optycznego SPDIF w PS3 i X360 jest wystarczającej jakości, aby nie dochodziło do przekłamań (jitter) ? Zamierzam oglądać filmy blue ray / grać w gry z wykorzystaniem tych konsoli.

2. Komputer będzie oddalony od amplitunera o jakieś 7m, czy powinienem pomyśleć o przemieszczeniu amplitunera w inne miejsce i połączeniu coaxialnym? Czy zastosowanie optyka o długości 10m (łączącego kartę muzyczną - Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi z amplitunerem) będzie sensowne?

3. Nie zamierzam korzystać z wyjścia HDMI w amplitunerze, chyba, że jest to wymagane / przydatne do jego re-konfiguracji? (nie znam jeszcze tego amplitunera, więc nie wiem) - w takim wypadku połączę go na stałe z TV. Odległość TV od amplitunera wynosi 5m, rozumiem że przewód Prolink Exclusive 5m zapewni mi odpowiednią jakość obrazu?

Pozdrawiam
 
Do góry