Podlaczenie Video Component oraz komputera do FullHD

Abdel85

New member
Witam. Kupilem TV 37Lg5000
I chce teraz podlaczyc Fergusona FX7600 do niego poprzez Component.
Mialem zwykle kable Chinch za 3zl z allegro. I mam dzwiek ale obrazu nie ma wogole.
Stad moje pytanie czy takie kable wogole sie nie nadaja i mam kupic odrazu cos takiego
allegro.pl/item485751704_kabel_3xrca_3xrca_rgb_component_gold_1_5m_038_1_5.html ??

Poza tym chce podlaczyc komputer na rozdzielczosc FullHD.
Teraz mam tak podlaczony kablem od monitora DVI-D-Sub i jest super. Ale D-Sub chce uzyc do podlaczenia DVD a kompa poprzez HDMI-DVI.
I tu moje kolejne pytanie. Czy ten kabel wyswietli obraz FullHD z normalnym odsiwezaniem poniewaz czytalem ze bywaja z takimi kablami i ustawieniami problemy.
PS. taki kabelek??
allegro.pl/item487329140_markowy_hdmi_dvi_gold_1_3b_3m_2560x1600p_filtr_box.html
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
gdzie czytales ze z kablami dvi hdmi sa problemy ... chyba ze ktos nie umie w opcjach przestawic czegos... a i wyswietli obraz full HD z "normalnym odswiezaniem" co kolwiek to znaczy ;)

obrazu po komponecie nie masz to pewnie kable gdzies sie rozłaczyły <w srodku> albo niemasz ustawione zeby wysyłało sygnał po componencie, lepszy kabelek w przypadku componenta by sie przydał zawsze to lepsze niz czincza za 3 zł bez ekranu itp..
 

Abdel85

New member
normalne odsw. czyli 60hz bo ktos tam pisal ze mu ustawia 30hz.
Nie wiem bo HDMI jesZcze nie podlaczalem. Ale trzeba kupic i bedzie fajnie.
Tylko teraz ten component mnie ciekawi. Ehh.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a mialeg go podlaczonego innym wejsciem ? byc moze wystarczy przestawic go na inne w opcjach niewiem niemam go ;)

a co do odswierzania 30hz ustawia przy rozdzielczosci 1080i wiec to tez jest "normalne" odswierzanie :)
 

Abdel85

New member
Co do Fergusona okazalo sie ze oprogramowanie alternatywne wgrane do niego nie obsluguje Componenta. szkoda.
Wgralem normalne i dziala ale teraz moga byc problemy z Cyfra.ehh.
Musze kupic pozadne kable component i HDMI-DVI i bedzie kul.
A do tego DVD Manty poprzez D-Sub i skalowanie na 1080i i bedzie super.
BO narazie idzie na Scarcie z RGB czyli troche jakosc sie podnosi
 

Abdel85

New member
no widzisz.Wlasnie sie zastanawialem nad kupnem kabla D-Sub na 5Chinch.
Czyli wyjscie z DVD Component i wejscie w TV D-Sub .
BO wtedy w DVD spoko mi skaluje na 1080i
Natomiast na D-Sub mam do 720p.
Czyli wg. ciebie taki kabel nie ma sensu.
Lepiej D-Sub - D-Sub?
 

Abdel85

New member
fajne. dobrze ze umie angielski. nie wiedzialem o tym .dzieki za oswiecenie. Wiec kabelek D-Sub bedzie OKI;)
ps. Teraz mm fergusona na 5 chinchach za 3zl;)
duzo lepszy obraz od EURO.
Ale jak kupie pozadne kabelki to wtedy spodziewam sie ladnego obrazu.
Bo jak podlaczylem nimi DVD to wolalem wrocic do EURO:)
ale na fergsusonie jest lepiej;)
 
Do góry