co do filmów? LCD+XBOX czy LCD+LAPTOP

Sugar_beet

New member
Witam,

JEstem posiadaczem TV JVC 37P80 i chciałbym w nim uzyskać jak najlepszą jakość obrazu i nie wiem jak uzyskam klepsza jakosc obrazu???
Czy przez:
1) podlaczenie XBOXA (HDMI>>HDMI)
czy tez
2)Laptop podlaczony doTV przez kabel VGA D-SUB. Tutaj jak na razie udalo mi sie uzyskac rozdzielczosc 1024x768 ale wiemz eistnieja programy jak np Powerstrip ktore moga zmienic rodzialke.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a co za filmy odtworzysz na xklocku jak to ledwo dvixa odtwarza..

DO FILMOW wziołbym lapka ..niewiem jakie rozdziałki przyjmuje ten twoj tv ale jest hd ready wiec 1368x786 jest raczej maxymalna rozsadna rozdzielczoscia i takowa proponuje ustawic


power strip juz dawno przestał byc uzyteczny teraz sterowniki do kart obsługuja narzucanie swojej rozdzielczosci , chyba ze masz stara karte ..

z xklocka itak pujdzie rozdzieczosc 1280x720 ( HD READY ) pozatym jest tylko pare gier ktore sa "robione" w full HD, wiekszosc jest przeskalowana
 

Sugar_beet

New member
w Sumie dopiero tworze sobie male kino domowe dlatego szukam dobrej opcji.
Czemu twierdzisz ze z XBoxa pojdzie rozdzielczosc 1280x720 (Xboxa mam z wyjsciem HDMI a w ustawieniach konsoli mam ustawione 1080i wiec domyslem sie ze TV nie jest full HD wiec nie wyswietli mi 1920 × 1080 ale wlasnie 1368 na 786? Chyba ze sie myle??
A moj laptop to HP nx7400 (panoramiczny obraz)
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-Compaq-nx7400.2746.0.html
Moze moglbys mi podac linka ze sterownikami do niego. Bylbym bardzo wdzieczny.
JEszcze jedno. Nie mam dzwieku w TV gdy mam podlaczonego do niego laptopa przez D-SUB. Czy potrzebuje dodatkowyy kabel???
 

darkmajin

Member
Bez reklam
1080i to jest 1920x1020@30Hz czyli dwie rozdzielzcosci 720p pokazywane na przemian nie bede teraz sie rozpisywal zwlaszcza ze specjalista tez nie jestem.

przy 1080i tracisz detale i jakosc obrazu ruchomego jest nizsza niz 720p
1080i jest lepsza dla obrazów stałych


dlatego myslalem ze uzywasz na klocku 720p a to = 1280x768@60Hz

reszte napisał ivf
myslałem ze masz jakiego radka albo GF

ale rozdzielczosc 1368x768 powinna byc obslugiwana bez programów typu power strip
 

Sugar_beet

New member
darkmajin napisał:
1080i to jest 1920x1020@30Hz czyli dwie rozdzielzcosci 720p pokazywane na przemian nie bede teraz sie rozpisywal zwlaszcza ze specjalista tez nie jestem.

przy 1080i tracisz detale i jakosc obrazu ruchomego jest nizsza niz 720p
1080i jest lepsza dla obrazów stałych


dlatego myslalem ze uzywasz na klocku 720p a to = 1280x768@60Hz

reszte napisał ivf
myslałem ze masz jakiego radka albo GF

ale rozdzielczosc 1368x768 powinna byc obslugiwana bez programów typu power strip

Dzieki ivf za linka zaraz sprobuje.
Darkmajin czyli uwazasz ze powinienem mieć ustawione w konsoli 720 zamiast 1080i? Wkoncu obraz z konsoli jest dosyc ruchomy.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
tak własnie uwazam ale to jest jeden z tematów ktory musisz sam rozwiazac jezeli uwazasz ze masz lepszy obraz na 1080i to przy tym zostan.
 
Do góry