sony bravia + hdmi + DAV-DZ860 brak dźwieku

arcio_dr

New member
Witam wczoraj dokupiłem tv BRAVIA KDL-26S2800 do kina domowego DAV-DZ860. połączyłem to wszystko kabelkiem hdmi i wyregulowałem zgodnie z instrukcjami obsługi. Funkcja theatre działa czyli sterowanie przez hdmi jest, obraz też jest w kino->tv ale dźwięku z telewizora nie ma . Po włączeniu theatre głośniki w tv się wyłączają i jest cisza.
Czy może ktoś miał ten problem i go rozwiązał? Tv mam analogową.
Pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie działa bo nie podłączyłeś dzwięku z telewizora do kina :>
W TV Audio Out 2xRCA L/P do odpowiedniego wejścia w kinku :>
 

arcio_dr

New member
Sory zapomnialem napisać dźwięk jest podłączony przewodem cincz (chyba tak się to pisze). Przewód nowy ale dla pewności sprawdziłem jest dobry.
Nerw mnie bierze już przewertowałem obie instrukcje i nie mogę nic znaleźć.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Opisz szczegółowo jak podłączyłeś ten dzwięk z TV do KD, bo pewnie coś jest nie tak :>

I czy nie jest czasem tak że ta jakaś boska funkcja "theatre" służy właśnie do wyciszania głośników telewizora żeby nie przeszkadzały podczas oglądania filmów z płyt DVD ?
 

arcio_dr

New member
No tak ta funkcja ma przekierować dźwięk z tv do kina i wyciszyć głośniki tv
A oto jak podłączyłem:
Kabel hdmi to jasne do wtyków hdmi
kabel audio do gniazd audio wyście na sprzęt w instrukcji i na panelu tv połączone z wejściem hdmi (połączone tylko kreską chyba dla takich speców jak ja)
w kinie do gniazd opisanych w instrukcji jako "do gniazd AUDIO OUT innego urządzenia".
w menu tv ustawienia hdmi włączone wszystkie
w menu kina ustawienia hdmi włączone wszystkie z tym że audio hdmi samo sie włącza nie zależnie od tego czy ustawię na off.
No to chyba wszystko?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Zrozumienie tego opisu było wyzwaniem....

Ale chyba już wiem ...

W TV Zamiast do wyjścia dzwięku, ty podłączyłeś kabel do wejścia 2xRCA Audio zespolonego z jednym z wejść HDMI...

MUSISZ UŻYĆ WYJŚCIA (AUDIO OUT)
 

arcio_dr

New member
bagiennik napisał:
Zrozumienie tego opisu było wyzwaniem....

Ale chyba już wiem ...

W TV Zamiast do wyjścia dzwięku, ty podłączyłeś kabel do wejścia 2xRCA Audio zespolonego z jednym z wejść HDMI...

MUSISZ UŻYĆ WYJŚCIA (AUDIO OUT)
Też tak myślałem, ale podłączałem w tv pod wyjście na sprzęt audio niestety u mnie nie ma napisane czy to "in" czy "out" gdyby było - wszystko byłoby prostsze. Przepraszam za komplikacje w opisie ale chciałem napisać krótko i wszystko ale się nie dalo prosto.
Pozdrawiam
 

arcio_dr

New member
Teraz wiem że z tv sygnał wychodzi bo podłączyłem tv do wejścia audio w przednim panelu KD i ustawiłem na audio i dźwięk jest; to znaczy że to coś w KD (przewód: 2xRCA- mały jack)
 

arcio_dr

New member
tak jest podłaczone podaje niekompletny adres bo całego linku nie mogę jakieś ograniczenie przeciw spamowe
telewizor tył
projekty-justyny.netmark.pl/IMG_0946.JPG
tak podłaczyłem jackiem
projekty-justyny.netmark.pl/IMG_0947.JPG
a tak bylo podłączone
projekty-justyny.netmark.pl/IMG_0949.JPG
 

arcio_dr

New member
Oto zdjęcia ale nie mogę kompletnych linków bo na forum jest jakieś ograniczenie antyspamowe
tył tv
projekty-justyny.netmark.pl/IMG_0946.JPG
tak podłaczyłem jackiem
projekty-justyny.netmark.pl/IMG_0947.JPG
tak było podłączone z tyły KD
projekty-justyny.netmark.pl/IMG_0949.JPG
 

arcio_dr

New member
na jakim source sprawdzasz czy słychać dzwięk telewizji ?
Podłaczyłem do tv jak na pierwszym zdjęciu a do KD jak na drugim i w głośnikach KD mam dźwięk z TV z tym że funkcja w KD jest ustawiona na Audio a nie na Tv
Kurcze może coś w ustawieniach
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale to ma być podłączone z tyłu, podłącz z tyłu , zapomnij o bravia coś tam i sprawdz czy na źródle odpowiadającym temu wejściu (TV) będzie dzwięk działał.
 

arcio_dr

New member
Zrobiłem tak: wyłączyłem sterowanie przez hdmi i podłączyłem jak w instrukcji ale funkcji tv nic nie słychać ale jak włączyłem line dźwięk z tv jest czyli wejście KD działa coś musi być w ustawieniach pochrzanione.
 
Do góry