Pomocy !!!

Lekki28

New member
Od razu uprzedzam ze przejrzałem całe forum i próbowałem znaleźć jaką kol wiek informacje w internecie ale nic nie udało mi się na temat tego problemu znaleźć.

Problem polega na tym że mam laptopa HP DV-5 1070ew jest to laptop z karta graficzna geforce 9600M GT i odtwarzaczem blueray i po podłączeniu do urzadzenia zewnetrznego bez wzgledu na to czy jest to TV FULL HD czy monitor to max rozdzielczosc ktora moge ustawic w laptopie to 1280x1024 zaznaczam ze jest to nominalna rozdzielczsco do tego laptopa ,ale nie rozumiem dlaczego na wyjsciu nie moge zwikszyc tej rozdzielczosci.Podpinalem juz na wszystkie sposoby dvi-hdmi hdmi - hdmi i nic na ustawieniach karty zawsze max to 1280x1024 i brak mozliwosci zwiekszenia tej rozdzielczosci.Prosze o pomoc bo co z tego ze mam blueray jak max moge wyswietlic 1280x1024 :( Z gory dzieki za pomoc !!!!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
bo ekran ma taka rozdzielczosc i wyzszej nie obsłuzy .. zreszta wogole da sie podłaczyc blue-ray do laptopa :-D niewiedzialem...hmm człowiek sie uczy całe zycie...takze tutaj nic nie zmienisz

a jezeli podlaczysz tv do laptopa to na 2gim monitorze powinienes móc zmienic rozdzielczosc bo ten GF raczej obsługuje tez wyzsze.. nacisni na 2gi monitow we własciwosciach ekranu ( badz jakies oddzielne ustawienia sa w panelu Nvidii )
 

Lekki28

New member
Ja blueraya mam w laptopie wiec nie chce go podlaczyc ,chce poprostu uzyskac na wyjsciu wieksza rozdzielczosc niz 1280x1024 w panelu nvidia mam do wyboru tylko 1280x1024 :(

Nie cytujemy poprzednika
 

Lekki28

New member
próbowałem też w dualviev i nic, tak sie zastanawiam bo może nie tylko ja mam taki problem.Czy czasami nie jest tak że laptop potrafi wyswietlic max rozdzielczosc taka jaka jest do niego przystosowana ? Jezeli ktos podpial laptopa do TV i uzyskal wieksza rozdzielczosc niz na ekranie monitora laptopa to prosze zeby napisal bo wtedy przynajmniej bede pewny ze mozna to jakos ustawic.

Nie cytujemy poprzednika
 

ivf

New member
instalowałeś sterowniki ze strony nvidii czy tylko te dostarczone przez HP?

strona HP jest pisana jakoś tak.. trudno to opisać.. no brakuje na niej normalnej instrukcji obsługi jak u innych producentów.. nie wiem czy dobrze zrozumiałem szczątki informacji zawartych na ich stronie, jeśli dobrze to ich sterowniki są ograniczane do właśnie jednej rozdzielczości..

a propos - wg informacji ze strony HP matryca Twojego laptopa ma rozdzielczość 1280x800 a nie 1280x1024 ;)

jeszcze tak dla pewności podaj model telewizora i monitora które podłączałeś..
 

Lekki28

New member
Faktycznie pomyłka z mojej strony :) , rozdzielczosc matrycy to rzeczywiscie 1280x800, co do sprzetu to teraz mam do dyspozycji Telewizor SAMSUNG LE37A551 Full HD, jezeli moglbys podac namiary do nowszych lub innych sterowników niz te z HP to bylbym wdzieczny :) Pozdrawiam.

Dodam jeszcze ze na drugim laptopie Asus F3SG(karta Geforce 9300M G) mam dokladnie ten sam problem.Podlaczenie DVI-HDMI.

Nie cytujemy poprzednika
 

ivf

New member
jak na złość strona samsunga nie chce mi się odpalić, a ze strony asusa ściąga mi się pdf którego nie mogę otworzyć ;/

to nic spróbuj z tymi sterownikami:

dla winXP:
http://www.laptopvideo2go.com/drivers/xp/180.48

lub dla Visty:
http://www.laptopvideo2go.com/drivers/vista/180.48

kliknij na "driver", ściągnij i rozpakuj
następnie kliknij na "modded INF", ściągnij i podmień tym plikiem plik w katalogu który wcześniej rozpakowałeś

jeśli drugi z linków otwiera okno z tekstem zamiast pytania czy zapisać plik to wciśnij na tym linku prawy przycisk myszy i wybierz "zapisz element docelowy jako"

po podmianie oryginalnego pliku możesz uruchomić instalację sterowników (plikiem setup.exe)
 
Ostatnia edycja:
Do góry