Jak podłączyć komputer z TV?

royalmichael

New member
Witam. Mam na dysku kilka filmów HD ale nie mam blue-ray'a więc pomyślałem że podłącze komputer z TV. Telewizor to Panasonic TH-37PV80 z rozdzielczością 1024x720. Karta graficzna: Ati Radeon HD4850 512MB 2x DVI, tv-out.
Zamierzam użyć kabla HDMI ale że na karcie graf nie mam wyjścia HDMI tylko 2x DVI i TV-Out to potrzebuję jakąś przejściówkę. Czy taka będzie dobra: http://www.allegro.pl/item483433531_mrs_145_full_hd_adapter_dvi_wt_hdmi_gn.html ? Po drugie czy mogę normalnie podpiąć przejściówkę do karty, potem połączyć kablem HDMI komputer z TV i już będzie obraz czy muszę ingerować jakimś programem?
Kolejna sprawa to rozdzielczości.. na monitorze mam 1680x1050 natomiast TV - 1024x720 (HD Ready). Gdzie to ustawić żeby do TV nie szła rozdzielczość 1680x1050 tylko 1024x720?
Czy da się ustawić, żeby na TV leciał film a na monitorze było coś innego(jakiś wygaszacz ekranu)? Po co grafa ma wyrabiać na monitor i TV skoro film będę oglądał tylko na TV, niech Radeon maksimum swoich możliwości wyśle do TV :)
Ostatnia rzecz - czym i jak puścić audio przez komputer do TV? A najlepiej to do wzmacniacza i od wzmacniacza do kolumn.. tylko nie wiem czy jest taka opcja bo sprzęt audio mam dosyć stary (unitra ws-303 [czincze]). Mam podpięty ten wzmacniacz z TV to może telewizor do sygnał do wzmacniacz i ten przekaże dźwięk do kolumn?
Czy może jeszcze o czymś zapomniałem co będzie mi potrzebne?

Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
siema, dosyc dlugie pytanie ale mi sie nudzi to odp ;)

1. na stronie panasa pisze ze przyjmuje rozdzielczosci do 1080p 24/60 wiec mozesz puscic 1920x1080 i tv se tam go przeskaluje z pixelami bym sie nie przejmowal bo z tego co wiem plazma ma pixele prostokatne a nie kwadratowe jak lcd dlatego jest ich "mniej"

2. przjesciowka dobra > a nie dostales z karta graficzna ? do mojej dodali ;) <

3. nie rozumiem o co chodzi z tym ze grafa ma pracowac na tv i monitorze:confused: spokojnie poradzi sobie z dwoma urzadzeniami na raz
pozatym do obrazu 2d itak nie pracuje na max "obrotach" o nic sie nie martw.
( a akurat wygaszacz by ja wiecej obciazyl i do tego uzywał procka ;) )

4. oczywiscie mozna na monitorze i tv miec cos innego zreszta sa 3 sposoby

4a. klonowanie obrazu > na obu to samo
4b. na kazdym moze byc cos innego > pulpit + np film lub druga czesc pulpitu
4c. mozesz wylaczyc monitor i uzywac samego TV

5. dzwiek- kup kabel jack>2xrca (czincz) podlacz do wyjscia słuchawkowego w kompie i do wejscia CD czy co tam ta unitra ma ;)

teraz znowu czesc ktora nie do konca rozumiem, przeciez masz połaczone kolumny do wzmaka to jak ma dzwiek tam nie leciec ? jak dla mnie nic tam nie musisz robic

6. o niczym raczej nie zapomniales ale warto by pomyslec o nowym sprzecie audio moze ;)

mam nadzieje ze sie troche rozjasniło pozdrawiam.
 

royalmichael

New member
Dzięki. Oczywiście przejściówkę od producenta mam w pudełku ale chyba dobrej jakości to ona nie jest:)

"dzwiek- kup kabel jack>2xrca (czincz)" Czy ten gość ma taki kabel: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9916504 ?
A czy jak już puszczę przed dvi-hdmi obraz to dźwięk do TV nie zostanie wysłany? może on by dał sygnał do reszty sprzętu?

A i jeszcze jedno - wnioskuje, że masz radeona. Czy mógłbyś zrobić screena z Catalyst Control Center gdzie to dokładnie będę musiał ustawić? tzn clone obraz, rozdzielczość drugiego odbiornika (TV) itp

Z góry dzięki, pozdrawiam
 

Gollum

New member
dvi rozni sie od hdmi tym, ze nie potrafi poslac dzwieku. Poza tym karta graficzna sama w sobie tez puszcza jedynie obraz i dzwiek musisz wyprowadzic z "jacków" z karty dzwiekowej, chyba, ze masz na plycie glownej hdmi, ktore sygnal audio-video pusci. Czyli samym kablem dvi-hdmi puscic mozesz jedynie obraz, a dzwiek kablem innym puszczasz do WEJŚCIA audio.
Przy pierwszym puszczeniu sygnalu pokonfiguruj sobie na komputerze tak, aby np. obraz nie wychodzil poza tv (sprawdz np. na pasku windowsa czy caly przycisk START sie miesci na ekranie).
 

darkmajin

Member
Bez reklam
niewiem jak twoja ale moja przejsciowka jest dobrej jakosci akurat przy hdmi/dvi jakosc kabla nie jest taka wazna ale jak chcesz kupic to oczywiscie nie zabraniam z tym ze róznicy nie zobaczysz .. ale kup sprawdz i edukuj puzniej na forum 8)

musi miec .. jak niema to jest kiepski heh..

http://www.allegro.pl/item477747797_vivanco_home_theatre_jack_3_5_st_2xrca_1_5m.html

niewiem jak radek 4850 ale 4870 wspiera 7.1 czyt. umozliwia przesłanie go przez DVI + pare styków wiecej dlatego wazne zeby przejsciowka miala wszystkie bolce jezeli twoja karta tez to ma lub chociaz 5.1 to sygnał audio pujdzie po hdmi..

ale powiedzialem zebys kupil jack >czincz zebys mogł podłaczyc bezposrednio do ampli ..

mozna jeszcze inaczej puscic hdmi do tv i od TV do ampli kablem 2xRCA<>2xRCA

teraz w robocie jestem ale cos takiego znalazlem na necie
http://images24.fotosik.pl/167/60de02cb22102d9e.jpg
tu widac jakie sa opcje

pozdrawiam
 

royalmichael

New member
Teraz się dobrze przyjrzałem i okazuje się że wzmacniacz nie ma wejścia/wyjścia czincz(rca) tylko DIN :hmm: .
Więc mam dwie opcje:
1. połączyć karte dźwiękową z wzmacniaczem kablem JACK-DIN (są takie dobrej jakości?)
2. połączyć karte graficzną z TV kablem hdmi-hdmi (przejściówka na grafie dvi-hdmi). Wtedy na pewno przez ten kabel zostanie wysłany z grafy również dźwięk do TV? i następnie połaczyć wzmacniacz z TV kablem czincz(rca)-din.
Dobrze mówie? Zadziałają te 2 metody?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
no bardzo dobrze mowisz , jezeli chodzi o audio to nie bój sie sam kombinowac < z sygnałem > tym nic sie nie da popsuc a mozna sie duzo samemu nauczyc ;)

niewiem czy znajdziesz takie przejsciówki dobrej jakosci bo to dosyc stary wtyk a pozatym..

1. twoj wzmak juz troche ma i nie spodziewał bym sie super dzwieku niewiem czy TV by sie lepiej nie spisał..
2. wyjscie jack tez nie jest specjalnie audiofilskie delikatnie mowiac

dla najlepszej - mozliwej - jakosci podlacz drugim sposobem

powodzenia 8)
 

royalmichael

New member
Chyba nie wiesz co mówisz ;) To jest porządny wzmacniacz Unitra, do tego kolumny Tonsil. Polski sprzęt. Jestem przekonany że żadne "kino domowe" mi nie da lepszego dźwięku, chodzi mi o te "kina domowe" gdzie "kolumny" to są leciutkie słupki plastikowe z membraną o średnicy 8cm albo i mniej. Tonsilowski sprzęt to porządne kolumny z drewna, ciężkie (dużo magnezu) = bardzo dobre efekty akustyczne. Akustyki a zarazem i fizyki oszukac się nie da i nie zamierzam zmieniać sprzętu bo ten gra rewelacyjnie tylko problem z wtyczkami...
 

voyteckst

New member
Może odświeżę temat. Albo coś u mnie jest nie ta albo nie wiem. Mam th-37pv80 + pc z kartą intel 4500hd połączone hdmi. Win7 sam ustawia mi rekomendowaną rozdzielczość na 1280x800 - niestety obcinane są boki i góra-dół. Jak ustawię rozdzielczość 1920x1080, to dalej są obcięte, tyle że obraz mniej wyraźny... Jak to ustawić/zmienić?

Edit:
Cofam pytanie - po zainstalowaniu sterowników od intela, można zmniejszyć obraz ;-)
 
Ostatnia edycja:

ramik

New member
Dla Panasa 37" rozdzielczość HDMI to 1280x720.

czyli 720p. Potrzebna jest przejściówka DVI-HDMI albo kabel DVi-HDMI. Ja kupiłem 7,5m za 40zł na allegro :)
Przy takich ustawieniach uzyskałem najlepszy obraz. dodatkowo przeskalowałem nieco rozmiar suwakiem (Radeon HD) i zmieniłem rozmiar pikseli, obraz zrobił się ostrzejszy.
Niezależnie napisałem do panów z ATi (AMD) żeby w sterach dodali 1024x720. Może to uwzględnią ?
 

pkomp

New member
gollum o czym piszesz?każde ati seri 4xxx wysyła dźwięk na hdmi przez przejściówkę dvi-hdmi i nic nie trzeba podłączać dodatkowo !!!!!!!!!!!!!!

nie wprowadzaj ludzi w błąd

ramik - obraz na ekranie MA BYĆ IDEALNY - czyli wpiksel w piksel - ŻADNEGO SKALOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!!ŻADNYCH SUWAKÓW ATI - SUWAK NA ZERO (0) - wbijcie to sobie do głowy - rozdzielczośc wyłącznie natywna ekranu - nic innego nie zapewni dobrego obrazu

ta padaka panasonica obsługuje poprawnie tylko 1024x768 a to jest format 4:3 A NIE 16:9 !!!!!
ten syf nigdy nie wyswietli poprawnego obrazu
 

byry007

New member
Jakie kable ?

Witam mam kilka pytań
1. Chciałem podłączyć do LE40C530 laptopa który ma kartę graficzną NVIDIA GeForce 7000M / nForce610M i nie wiem jakim kablem podłączyć żeby oglądać filmy w HD i FullHD
czy lepiej zastosować jakąś końcówkę i poźniej kable hdmi??
2. Jest sens podłączyć dźwięk przez kabel optyczny dekoder z tym TV ??
 
Do góry