podłączenie lcd do dekodera videostrady

rad3k

New member
Witam!
Wczoraj kupiłem sobie telewizor lcd (samsung t220hd: component i euro rgb). Chciałbym go podłączyć do dekodera videostrady: Sagem STB - ITAD83 SD (chciałem podać link do specyfikacji ale jako nowy użytkownik nie moge tego zrobić - jest na strone SAGEMa. Dekoder ten jest podłączony juz do innego telewizora. Chciałbym podłączyć drugi telewizor do niego. Domyślam się (z tego co od wczoraj wyczytałem), że nie ma możliwości abym mógł oglądać inny kanał niż na drugim telelewizorze. Jeśli rzeczywiście się nie da to co zrobić aby mieć chociaż ten sam obraz. Dekoder jest oddalony około 13 metrów od LCD :(
W dekoderze sa dwa wyjścia euro ale z tego co próbowałem to działa tylko jedno a drugie chyba jest wejście ale pewności nie mam.

Telewizor ma wyjście COMPONENT i EXT (RGB).
Kolejny problem to grubość kabla euro. Ciężko pociągnąć mi przez 13 metrów kabel grubości nawet 8mm.

Myślalem nad dwiema opcjami:
OPCJA1. rozdzielacz z euro na 2xeuro i do niego telewizor1 metrowym euro oraz telewizor drugi 15metrowym euro.

OPCJA2. rozdzielacz z euro na 2xeuro i do niego telewizor1 metrowym euro a drugi telewizor za pomocą przejsciówek euro-chinch i 15 kablem 3xchinch. Boję się jednak że sygnał przsyłany jednym kabelkiem (żółty) będzie znacznie gorszy od sygnału z samego euro. Tzn nie wiem czy to wyjście w videostradzie to odpowiednik kompozyty czy komponentu.
 
Do góry