lcd wykrywa jako fpd brak wizji połączenie dvi - hdmi

zzzlllyyy

New member
Połączyłem tv lcd 37xv500pg z pc przez kabel hdmi-dvi na karcie ati radeon 9550, w ustawieniach karty w zakładce ekrany widoczny jest jako FPD, a nie jako TV. brak wizji na lcd niestety





Czekam na pomoc.
 

BlackC

New member
Jaką rozdzielczość masz ustawioną , jaka częstotliwość ?
W które gniazdo w tv wpinasz kabel hdmi i czy masz przełączone w opcjach na sygnał pc ?
 

zzzlllyyy

New member
BlackC napisał:
Jaką rozdzielczość masz ustawioną , jaka częstotliwość ?
W które gniazdo w tv wpinasz kabel hdmi i czy masz przełączone w opcjach na sygnał pc ?

dvi podłączone do karty graficznej, a hdmi mam wpięty do tv. jeżeli nie mam żadnych sterowników to obraz na tv mam( czyli kabel jest ok). ale instalując sterowniki ati i omega obrazu już nie mam.

Widziałem twoją wypowiedź na temat EDID ale niestety nie z tą grafiką.
 

BlackC

New member
Wszystko o.k tylko bardziej szczegółowo .
W tv hdmi 1 czy 2 , jeśli 1 to czy w opcjach tv masz włączony sygnał pc .
Jeśli masz instrukcję do tv to tam jest tabela jakie rozdzielczości i przy jakiej częstotliwości przyjmie Twój tv .
 

zzzlllyyy

New member
BlackC napisał:
Wszystko o.k tylko bardziej szczegółowo .
W tv hdmi 1 czy 2 , jeśli 1 to czy w opcjach tv masz włączony sygnał pc .
Jeśli masz instrukcję do tv to tam jest tabela jakie rozdzielczości i przy jakiej częstotliwości przyjmie Twój tv .

W tv mam podpiete do HDMI 1 i w opcjach zmienione na PC.
 

BlackC

New member
W takim razie tv przyjmie tylko takie rozdzielczości :

VGA 640 × 480 59,940Hz 72,809Hz 75,000Hz
SVGA 800 × 600 60,317Hz 72,188Hz 75,000Hz
XGA 1024 × 768 60,004Hz 70,069Hz 75,029Hz
WXGA 1280 × 768 59,995Hz 59,870Hz 74,893Hz
1360 × 768 60,015Hz
SXGA 1280 × 1024 60,020Hz 75,025Hz

I tak to musisz ustawić w komputerze
 

zzzlllyyy

New member
BlackC napisał:
W takim razie tv przyjmie tylko takie rozdzielczości :

VGA 640 × 480 59,940Hz 72,809Hz 75,000Hz
SVGA 800 × 600 60,317Hz 72,188Hz 75,000Hz
XGA 1024 × 768 60,004Hz 70,069Hz 75,029Hz
WXGA 1280 × 768 59,995Hz 59,870Hz 74,893Hz
1360 × 768 60,015Hz
SXGA 1280 × 1024 60,020Hz 75,025Hz

I tak to musisz ustawić w komputerze

Ok tylko że jeżeli mam zainstalowane sterowniki to mojego lcd wykrywa jako fpd a nie jako tv i niestety czarny ekran mam na tv i niestyty nie mam pomysłu co zrobić aby obraz był.
 

zzzlllyyy

New member
BlackC napisał:
To samo się dzieje po wyłączeniu w menu tv opcji pc , lub podpięciu
pod hdmi 2 ?
Niestety tak. ale jakimś cudem raz mi się udało uruchomić tv po zainstalowaniu [FONT=Verdana,Arial,Helvetica]ATi HydraVision (8-11_xp32-64_hydravision_70228) i sterowników Ati 8-11_xp32_dd_70226). ale niestety znowu nie działa.

Po kilku godzinach męczrni udało się ponownie uruchomić obraz na tv ale długo sie nie nabawiłem iż chciałem sprawdzić czy bedzie już wszystko ok. I co niestety znów nie chce działać. zastanawiam się co moze mieć przyczynę.
Ponieważ ekran jest carny. Ale w sumie ze 3 razy udało się uruchomić normalnie tv. Filmy by się fajnie oglądało i grało by się fajnie.

Poprostu porażka!!!!!!
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Jak dla mnie to jeszcze można tak :
w panelu CCC wyłączyć pobieranie danych z monitora -
Właściwości monitora - Atrybuty i odznacz "Użyj rozszerzonych danych EDID"
Potem wybierz odpowiednią rozdzielczość i oczywiście "zastosuj"
 

zzzlllyyy

New member
BlackC napisał:
Jak dla mnie to jeszcze można tak :
w panelu CCC wyłączyć pobieranie danych z monitora -
Właściwości monitora - Atrybuty i odznacz "Użyj rozszerzonych danych EDID"
Potem wybierz odpowiednią rozdzielczość i oczywiście "zastosuj"

Niestety i to nie pomogło.Ale oczywiście dzieki bardzo za sugestie.

Normalnie ręce opadają.Mam nadzieje że mi ktoś pomoże. Bo te sterowniki do ati są do Bani.
 

zzzlllyyy

New member
zzzlllyyy napisał:
Niestety i to nie pomogło.Ale oczywiście dzieki bardzo za sugestie.

Normalnie ręce opadają.Mam nadzieje że mi ktoś pomoże. Bo te sterowniki do ati są do Bani.


Nie dawało mi to spokoju więc podłączyłem jeszcze tv lcd kablem vga-vga do przejściówki vga(żeński) -> dvi (męskie) do wejscia w karcie graficznej dvi i wszystkie opcje działały normalnie chodzi mi o klonowanie jak i rozszerzenie na dwa ekrany.

Teraz tylko pytanie dlaczego są takie problemy kablem dvi (PC)-hdmi(TV).
Choć ze 3 razy mi zadziałało. Właczyłem sobie pare filmów full wypas wizja jak i włączyłem sobie medal of honor też super by się grało na tv.
Niestety jak chciałem ponownie uruchomić w ten sposób tv już nie działało
A jeśli nie mam żadnych sterowników to obraz na tv mam.

Czy ktoś wie co zrobić.

Pomocy.
 

ivf

New member
zzzlllyyy napisał:
przecież sam sobie pomogłeś ;) po co się męczyć z HDMI (jeśli stwarza problemy) skoro połączenie przez D-Sub działa bezproblemowo.. (u znajomego spotkałem się z podobnymi problemami z tą samą kartą)
 

zzzlllyyy

New member
ivf napisał:
przecież sam sobie pomogłeś ;) po co się męczyć z HDMI (jeśli stwarza problemy) skoro połączenie przez D-Sub działa bezproblemowo.. (u znajomego spotkałem się z podobnymi problemami z tą samą kartą)

No niby masz rację.

Ale jakość oglądanych filmów jest nie za bardzo przez d-sub, a przez hdmi jakość była dużo lepsza.

Dlatego też męczę się z tym problemem.

A moze wiesz z jakimi kartami graficznymi nie ma problemu aby tv chodził przez kabel dvi(pc) - hdmi(tv) bez problemu. Potrzebowałbym katrę z gniazdami d-sub i dvi w takim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Mój GeForce 6800 GS AGP radzi sobie bez problemów .
Obraz też zdecydowanie lepszy po dvi - hdmi .
Mam jeszcze takie pytanie do zzzlllyyy :
czy jak przy podłączonym kablu i załączonym tv ( ustawione wejście z pc ) zrobisz restart kompa to jest obraz czy nie ?
 

ivf

New member
naprawdę jest zauważalnie lepszy obraz? przy zastosowaniu tych samych rozdzielczości i odświeżania?
jeśli tak jest rzeczywiście to być może mają tu wpływ ustawienia w tv? w wielu tv obraz podawany przez różne złącza wymaga osobnych regulacji ustawień (u mnie w samsungu tak jest - dla każdego złącza jest osobna pamięć ustawień). nie mam tak długiego kabla D-Sub żeby z ciekawości to sprawdzić..
 

BlackC

New member
Tak . Obraz jest przede wszystkim bardziej ostry , lepsza szczegółowość , ciut lepsze kolory . Dosłownie "czuć" stabilność obrazu .
Poza tym mogę "oszukać" mój tv i wyświetlić każdą rozdzielczość .
Po d-sub niestety już nie , max to chyba 1280 na 1024 .
 
Do góry