Samsung LE40a552 z PlayStation 3 - problem z kablem hdmi 1.3b

erbosss

New member
Witam,

Posiadam telewizor Samsunga LE40a552 oraz konsolę PlayStation 3. Właśnie kupiłem kabel HDMI by je połączyć, ale niestety nic się nie wyświetla po tym kablu. Kabel jest w wersji HDMI 1.3b - czy może to ma jakieś znaczenie? Czy mój telewizor obsługuje ten tryb (wiem na 100% że obsługuje samo 1.3, ale czy 1.3b to już nie wiem)? Po włączeniu na TV trybu HDMI widzę tylko "wyszukiwanie sygnałów" i to tyle - nic się nie pojawia (czarny ekran z napisem). Czy ktoś może mi poradzić w czym może tkwić problem?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak właczasz konsole trzymaj wscisniety power ciagle to zresetuje ustawienia video pewnie przełaczyłes ze zwykłego kabla na hdmi i przez to problem
 

erbosss

New member
Tego już próbowałem. Stawiam raczej że mam zły kabel.

Mam pytanie do kogoś kompetentnego: Czy LE40A552P3R obsługuje standard hdmi 1.3b? To właśnie w nim mam kabel, którym chcę podłączyć PlayStation 3.

W instrukcji do telewizora mam napisane:

"Przewody w innej wersji niż hdmi 1.3 mogą powodować migotanie obrazu lub jego brak" co by w sumie się zgadzało... Zamówiłem już drugi kabel, który jest 1.3 a nie 1.3b i modle sie żeby na tym odpaliło...

Czy to może o to chodzić? Wydawało mi się, że 1.3b jest kompatybilne z 1.3 ale może sie myle?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
sa kompatybilne w tył kabel tu nic nie zmieni , niema w tv złacz 1.3b narazie tylko 1.3a jezeli juz B to kłyt matetingowy ;)
 
Do góry