Pomóżcie! Nie ma obrazu: komp + Panas PV80

Kaczu

New member
Co robic? Co moze byc zle i jak to naprawic?
Podloczylem kompa z grafa ATI RAdeon Sapphire XT1950X AVIVO 256MB kablem DVI - HDMI do Panasa PV80 i niestety za zadne skarby obraz nie chce sie pojawic na panelu... Co moze byc nie tak? Podlaczylem inny komp - lapa D-sub - D-SUB i dziala. Podlaczylem tego kompa poprzedniego DVI - DSub w plazmie i obraz pojawil sie tylko przy restarcie kompa, tzn ladowanie BIOS, plyty, pojawil sie ekran ladowania Windows....i potem ciemnosc..:( Co moze byc nie tak?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
to nie plug&play 2gi przyscisk myszki Własciwosci>ekran>2gi monitor ustaw na dołaczony czy jak tam jest ustaw rozdzielczosc dobra powinno dzialac
 

Kaczu

New member
Tak, wiem jak to ustawiac i gdzie, jest ustawione, TV Panas jest wykrywany, natomiast dalej NIE WIDAC na nim obrazu z kompa. Nie pisze ze nie wiem jak to ustawic tylko prosze o pomoc w usunieciu usterki, bo co jest ewidentnie nie tak. Szukalem we wszystkich opcjach czegos, nic nie pomaga. Co ciekawe inna karta graficzna - to samo. :( nie wiem juz co robic.:( W TV - ciemno, nic jakby sybnal e strone tv w ogole nie szedl...
 

ivf

New member
jeszcze jedno - spójrz tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
na zdjęcia złącza DVI po prawej stronie - czy Twoje złącze nie wygląda przypadkiem jak to na samym dole DVI-A (12+5)? wprawdzie na oczy nie widziałem, aby jakikolwiek producent kart graficznych zastosował samą opcję analogową tego złącza, ale..

a może ten kabel DVI-HDMI coś "nie teges".. nie masz skąd pożyczyć innego kabla?
a tak w ogóle to jakoś zbyt chaotycznie piszesz ;)

p.s.
w dziale plazm powieliłeś ten sam wątek - nieładnie.. ;)
 

Kaczu

New member
Tak, w TV wybieram zrodlo sygnalu hdmi.
A ustawione mam w Catalyst Control Center - display manager, karta wykrywa TV Panasonic, ustawilem rozdzielczosc 1024 x 768 i mniejsze tez, klonuj obraz na TV i nic. przez hdmi ani drgnie. Podejrzewam ze to cos z kablem. Poprobuje dzis hdmi-hdmi.
Za powielenie przepraszam.

Co do wejsc DVI. W grafie mam 2 x DVI-I, wszystkie dziurki sa :),
natomiast meski DVI kabla to raxczej DVI-D Dual Link z tego co spojrzalem.
Mam nadzieje ze to kabel jednak bo juz ni ewiem co moze byc nie tak. Zepsute wejscia hdmi w tv? Wszystkie 3??
 
Ostatnia edycja:

Kaczu

New member
Probowalem oba... Sprawdze dzis kabel. O wlasnie. Kabel ktory mam ma metalowe koncowki. Czy obudowa wtyku powinna razic prądem? Bo jest pod napieciem i normalnie kopie
 

timbot

New member
Bez reklam
nie ma prawa. moze tv dostaje napiecie na zlaczu i sie wlacza zabezpieczenie przeciwprzpieciowe.
podlacz kompa do uziemienia i sprobuj ponownie (ewentualnie sprawdz, jesli masz uziemienie, czy nie masz napiecia na uziemieniu, juz jednemu koledze na forum elektryk tak zrobil i tez mu dvi nie dzialalo :) )
 

darkmajin

Member
Bez reklam
to teraz juz montuja zabezpieczenia antyprzepieciowe na hdmi :D mnie tez kopie a hdmi mi dziala :cool: pewnie mam gorszy mdez z zabezpieczeniem tylko na zasilaniu :D
 

ivf

New member
może być takie zabezpieczenie.
być może w takim wypadku pomocne byłoby również wspólne porządne zmasowanie obu urządzeń..
 

Kaczu

New member
Podlaczylem innym kablem hdmi - to samo. Ciemnosc zupelna na TV. A TV jest normalnie przez kompa wykrywany. Nie wiem co za cholera. Zostaje mi te uziemienia sprawdzic ale watpie no i niestety podpiac sie DVI - D-Sub w Panasie. Rozumiem ze wtedy gorsza bedzie jakosc, mniejsze mozliwosci skalowania itp? Bo moze niepotrzebnie sie trudze z podlaczeniem kompa przez hdmi do panasa. Chodzi o plazme Panas TH42PV80
 

ivf

New member
może spróbuj w jakiś sposób odłączyć zupełnie uziemienie komputera (np stosując przedłużacz z gniazdami bez uziemienia)

jeśli to nie pomoże, pozostań przy aktualnym kablu (jeśli nie jest zbyt długi). na takim (D-Sub) jest wręcz odwrotnie - będziesz miał większe pole do popisu jeśli chodzi o dostępne rozdzielczości, ale i tak najlepiej stosować natywną rozdzielczość telewizora lub ewentualnie tryb 720p
 

Kaczu

New member
Dzieki. Większe mozliwosci: na kablu D-sub-DSub ? Tzn na wejsciu PC plazmy? A jakosc obrazu porownywalna?
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
spróbuj jak BlackC radzi ;) może to dodatkowe oprogramowanie coś pomaga..

jeśli nie pomoże.. korzystając z niezbyt długiego kabla D-Sub (im dłuższy tym bardziej wymagana lepsza jakość wykonania) możesz w ogóle nie zauważyć różnicy w jakości obrazu
 

fred23

Member
Ja mam tego samego pana tylko 37 cali i karte nvidi i rozdzielczosc 1080p przyjmuje bez niczego. Zacznij od sciągnięcia najnowszych sterowników tylko pełna wersje CCC z wszystkimi dodatkami. Jesli to nie pomoze to przyczyna moze byc kabel lub sama karta graficzna. Jesli masz mozliwosc sprawdzenia złącza HDMI innym urzadzeniem to tez mozna zrobic, ale raczej bym sie nie doszukiwał feleru w TV tylko w kompie.
 
Do góry