Monitor Acitna ,przejściówka no i ps2

k0val

New member
Witam
Chciałbym sobie od czasu do czasu podłączyć moje ps2 do monitora LCD bo tv często nie jest tylko do mojej dyspozycji.
I tu mam takie pytanko.
Mój monitor (Actina LS730N-B)posiada tylko jedno wejście którym jest VGA ,jednak nic straconego bo znalazłem przejściówkę z Component do VGA w niskiej cenie link : ( http://www.allegro.pl/item476001114_przejsciowka_3xrca_component_vga_d_sub.html )
sprawa wygląda prosto podłączam przejściówkę do wejścia VGA w monitorze a do przejściówki kabel COMPONENT idący z ps2.
Ale czy to wszystko będzie działało i pojawi się obraz na ekranie monitora?(nie mam 100% pewności)

sprzedawca na aukcji pisze cytuję: "Przeznaczona do łączenia urządzeń wyposażonych w gniazda VGA (D-Sub) z obsługą sygnału Component Video(YUV, YPbPr) z innymi urządzeniami posiadającymi standardowe wyjście Component Video (czyli 3 x RCA). Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby urządzenia które posiada gniazdo VGA miało możliwość przełączenia sygnału z RGB na Component - w innym wypadku połączenie nie będzie działało."

I tu właśnie nie wiem czy ten monitor obsługuje sygnał component(niby wniosek nasuwa się sam bo nie ma wejścia ale w końcu jest ta przejściówka).

I jeszcze z możliwością przełączania też nie wiem czy jest w ogóle ta opcja niby z kąt ona ma być skoro jest tylko jedno gniazdo vga i po to jest mi przejściówka żeby mieć component którego nie mam w instrukcji nic o tym nie jest napisane w ogóle o każdej z tych rzeczy która musi być spełniona nic nie ma.

A więc może ktoś miał taki problem albo słyszał a może wie że to będzie działało.Bardzo proszę o odpowiedzi.

Dziękuje ze wyczerpujące przeczytanie opisanego problemu ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Ta przejściówka, to tylko głupi kawałek drutu, bez żadnej logiki, wrzucający wtyki 3xRCA na odpowiednie piny D-SUBa. Ponieważ sam z siebie nie skonwertuje sygnału Y,Pb,Pr na RGB, więc monitor będzie to musiał zrobić. Problem w tym, że większość monitorów LCD tego nie robi, więc musisz sprawdzić w instrukcji (stawiam, że nie będzie działać), jeśli Twój monitor tego nie robi, to będziesz musiał dokupić VGA Box.
 

k0val

New member
tutaj skan z instrukcji ,a wiec da czy nie da bo za bardzo tego co napisali nie ogarniam.AV pisze z boku wyjaśnione (tej gwiazdki) że video opcjonalnie czyli chodzi o tą przejściówkę czy jak?

 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
TMDS to format cyfrowy (i to RGB), a Ty potrzebujesz komponent (podpowiem: nie jest RGB). Przykładowo: PS3 pozwala wypuścić sygnał zarówno w RGB, jak i Y,Pb,Pr a mój TV się do tego dostosuje sam (jeśli nie, to wykryje sygnał - nie wyłączy się, ale też nic nie wyświetli). Z tej tabelki wynika, że Twój monitor akceptuje tylko sygnał RGB.
 
Do góry