Jakie kable ?

WuWu

New member
Witam

Mam LCD i chcę podłączyć do niego PC.
W PC mam kartę z wyjściem HDMI.
Długość potrzebnego kabla ok. 5 m.

Pytanie.
Czy naprawdę są istotne różnice w jakości kabla - rozrzut cenowy od 20 do 240 zł. ?
Jeśli jest, to jaki polecacie w rozsądnym kompromisie jakość/cena ?
 

zotac

New member
kabel

Witam Mam tv LCD 32 i podłączyłem go pod kompa na dwa sposoby ,dwoma różnymi kablami D-SUB 1.8m i DVI-HDMI 1.3b 5m.Przy podłączeniu przez D-SUB i wyregulowaniu zegarów matrycy w TV obraz miazga :) czytanie @ coś pięknego, filmy,gry miodzio.Przy podłączeniu przez DVI-HDMI małe rozczarowanie ikony zamazane ,kaszana nie da się czytać :/Rozdziałka tez mniejsza wymusza HD 1280x720 przy zmianie rozdziałki pokazuje częstotliwość odświeżania 30 hz.Zostałem przy połączeniu D-SUB i jestem zadowolony co prawda połączenie archaiczne jak na te czasy ale obraz miazga.I teraz już sam nie wiem czy to wina kabla, czy HDMI to tylko z nazwy skoro obraz przesyła cyfrowo to chciał bym to widzieć a nie tylko znaczek HDMI.
Pozdrawiam i proszę o pomoc w tym temacie
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jaka masz rozdziałke po dsub...
jak wlaczysz na hdmi zmien na ta sama...
1280x720 z kompa wyglada badziewnie sprobuj 1280x800
a 30Hz pewnie dostajesz bo masz HD Ready i wlaczasz na 1920x1080i ..
 

zotac

New member
kabel

Witam po D-SUB mam 1360x768 i obraz jest świetny.Próbowałem przez DVI-HDMI to mam 1280x720 przy 60 Hz,obraz jest bardziej ostry,tylko dlaczego mam niewyraźną czcionkę a po D-Subie tego nie ma ,jak chce zwiększyć to zmienia mi automatycznie na 30 Hz i obraz skacze nie wspomnę o rozmazanych literkach przy przeglądaniu stronek.Myślę ze tak się dzieje ze to TV HD ready :/albo nie

Prosze o odpowiedz w tym temacie Pozdrawiam
 

Marcus_

New member
PDP/TV Samsung PS42A410 42".
Karta graficzna Radeon9550.

Jakim kablem to połączyć ?, kablem VGA ?
Mam jeszcze jedno pytanie. :p
Jeśli film w najwyższej jakości zacinał się na kompie ( pokaz slajdów xD ) to czy ten sam film na PDP/TV Samsung PS42A410 42" też będzie się zacinał, po połączeniu TV z kompem ? :> tzn czy tv wezmie to na siebie ;p
Kiedy już połącze kompa z TV, to jakość obrazu będzie ok? , np. kiedy będzie odtwarzał film w jakości 720? :>

pzdr. ;)
 

ivf

New member
Marcus_ napisał:
A sam kabel VGA nie wystarczy? :>
Strace cos na jakości ? :>
wystarczy

zotac napisał:
Witam po D-SUB mam 1360x768 i obraz jest świetny.Próbowałem przez DVI-HDMI to mam 1280x720 przy 60 Hz,obraz jest bardziej ostry,tylko dlaczego mam niewyraźną czcionkę a po D-Subie tego nie ma ,jak chce zwiększyć to zmienia mi automatycznie na 30 Hz i obraz skacze nie wspomnę o rozmazanych literkach przy przeglądaniu stronek.
zapewne 1360x768 to rozdzielczość natywna Twojego tv i dlatego tylko w tej rozdzielczości obraz jest wyraźny, w każdej innej będzie przeskalowany - 1280x720 musi więc być niewyraźne. jeśli podłączając przez HDMI nie możesz ustawić innego odświeżania niż 30Hz dla rozdzielczości 1360x768, to zapewne albo tv albo karta nie obsługuje takiego sygnału przez to złącze. (nie napisałeś jaką masz kartę, ani jaki tv więc 100% pewności nie gwarantuję)

jednak niezależnie od przyczyny, jeśli są z tym złączem problemy, pozostań przy kablu D-Sub, jeśli nie jest zbyt długi (mowa o powiedzmy 10m+) to będzie dobrze, j/w ;)
 
Ostatnia edycja:

zotac

New member
kabel

Witam
Do Ivf

Tv to Panasonic TX-32LX80 a karta grafiki to BFG 8800 GT.Pozostałem przy kablu D-SUB i nie zmieniam na odległości 1.5m na jakości nic nie stracę.Chyba że rozpracuje DVI-HDMI to wtedy zmienię kabel.Albo karta albo TV coś z tych rzeczy.Obraz przez D-SUB jest miodzio myślałem ze bedzie gorszy ale się myliłem.Pozdrawiam
 

WuWu

New member
Potrzebuje łopatologicznej instrukcji - jak uzyskać obrazy na tv z kompa. :confused:

Telewizor, to Sony 32E4050 (w drugim pokoju)
Karta grafiki, to Radeon 7500 z 3 złaczami: HDMI, Dsub i Component
Kabel to HDMI
Monitor przepoiłem na złącze Dsub a do złącza HDMI podpoiłem TV.
Chcę normalnie pracować na kompie a od czasu do czasu pokazać zdjęcia czy film na TV.
Jak to zrobić - tylko prosto proszę :eek:k:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
własciwosci ekranu > ustawienia > 2gi monitor (tv) zaznacz opcje powieksz do rozmiaru monitora

w tv ustaw odpowiednie wejscie powinno dzialac
 

ivf

New member
zotac napisał:
Tv to Panasonic TX-32LX80
toć masz w instrukcji napisane jak byk (może nawet masz po polsku, ja nie znalazłem):
"The HDMI input terminal can be used with only the following image signals: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p and 1080i."

jest też taka ładna tabela "Input signal that can be displayed", w której też widać obsługiwane rozdzielczości dla poszczególnych złącz ;)

tak więc do oglądania filmów możesz używać kabla HDMI, jednak jeśli chcesz dodatkowo mieć wyraźny każdy inny obraz (np czcionki, zdjęcia) to używaj wyłącznie kabla D-Sub

WuWu napisał:
Potrzebuje łopatologicznej instrukcji - jak uzyskać obrazy na tv z kompa.
w sterownikach radeona nie ma jakiegoś kreatora ustawień (wizard'a)? dawno nie miałem radeona i mało pamiętam..
 

WuWu

New member
darkmajin napisał:
własciwosci ekranu > ustawienia > 2gi monitor (tv) zaznacz opcje powieksz do rozmiaru monitora

w tv ustaw odpowiednie wejscie powinno dzialac

Ale nie chce :confused:
Poza tym chciał bym móc na jednym monitorze wyświetlić np. menu a na drugim obraz
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak niedziała to nie dobrze bo powinno dobra rozdzielczosc ustawiasz ?

a co do menu na jednym obraz na drugim niewidze przeszkod jezeli oczywiscie program do odtwarzania to umozliwia
 

darkmajin

Member
Bez reklam
teoretycznie przy nieobsługiwanej rozdzielczosci jest napisane "poza zasiegiem"
...jak dla mnie wyglada ze monitor w opcjach nie jest właczony lub wybrałes złe wejscie hdmi ( w TV )

nie widze tego na zywo to niewiem za bardzo :roll:
 

WuWu

New member
darkmajin napisał:
nie widze tego na zywo to niewiem za bardzo :roll:
Właśnie zrobiłem test. Wyłączyłem kompa, wypiąłem monitor - złącze Dsub - i włączyłem.
NA TV pojawił sie obraz.
Wyłączyłem kompa, podpoiłem dsub i wystartowałem.
Mam obraz na monitorze a nie mam na TV :confused:

Przynajmniej wiem, że kabel jest dobry.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ale nie probujesz wlaczyc w opcjach TV tylko MONITOR ?
masz zainstalowany HydraVision ?

z tego co wiem/zdaje mi sie bez hydra vision obraz jest klonowany sproboj przestawisc swoja rozdziałke na 720p tudziez 1368x786
 
Ostatnia edycja:
Do góry