Problem z dźwiękiem - DVI do HDMI

sorek

New member
Witam, z góry przerpaszam za ton oraz bluzgi w poście ale jestem na maksa wkur*ony tą sytuacją...

Niedawno kupiłem kabel DVI do HDMI - 10m - za cene ok. 50zł bo nie stać mnie na złocone kable za 150-200zł i uważam, że kupowanie ich to przepłacanie.

Wszystko działało pięknie, jednak nie miałem głosu. Podpiąłem więc sobie długi gabel 2 chinchy i po przełączki na Jacki na każdym końcu. Z jednej strony podpiąłem do integry gdzie wpinam mój wzmacniacz, a z drugiej strony podpiąłem pod wejściem HDMI2. Wszystko powinno działać... ale... Poczytalem i okazało się, że...

1. HDMI i teoretycznie DVI przesyła naraz dźwięk i obraz, podobno do tego potrzeba podłączyć karte graficzną kabelkiem SPDIF którego wpiąłem do karty (od GND i data (sygnału)).
2. W opcjach mojego telewizora NIGDZIE K* NIGDZIE NIE ZNALAZŁEM TEJ J* OPCJI DO USTAWIENIA ANALOGA NA TV!
3. W opcjach mojej karty graficznej NIGDZIE nie ma opcji od przesyłu audio/video.
4. W opcjach karty dźwiękowej był jakiś digital output, ale wyłączyłem go z poziomu Visty (tak, wiem, chory system) i teraz poprostu nie da się go włączyć...
5. Podczas gdy mam odłączone HDMI i podłączony mam komputer do dźwięku, to dźwięk na telewizorze działa, tak samo jak podepne pod wejście "PC" ale zaraz gdy wepnę kabel... psyt... i nie ma dźwięku ;/

Mój sprzęt:
TV: SONY Bravia 32" z serii chyba 3000... albo 4000, z miesiąc temu dałem za niego 1900zł jeśli wam to pomoże...
Mobo: ASUS P5K Pro
Grafa: Gainward 9600GT
Jak coś jeszcze trzeba to powiem.

Jeszcze raz bardzo przepraszam za ton posta, ale męczę się z tym już 2 dzień i uważam, że takie przystosowanie sprzętu do pracy w HD jest CHORE ;/

Z góry dziękuję... i sorki, jeśli w złym dziale.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
1. dzwiek przenosi tylko hdmi
2. niechce mi sie wertowac instrukcji ale zazwyczaj ktores hdmi ma w nawiasie napisane DVI i zaraz obok wejscia analogowe niewiem jak jest z tym soniaczem
3. bo to opcje karty graf ;)
4. jak wylaczyles to sie wlaczyc da 2gi przycisk na glosniczek kolo zegarka
playback devices .. czy jak tam to po polsku jest i tam powinna byc lista dostepnych wyjsc
5. niemam pojecia o czym tu piszesz :/ jakos latwiej to wytlumacz

podlacz optykiem i wlacz w ustawieniach "punkt 4" wyjscie cyfrowe powinno dzialac :]
 

sorek

New member
1. To po co karcie wspieranie dźwięku przez HDMI oraz wejście SPDIF skoro nei ma wyjścia HDMI? ;]
2. Toteż tak zrobiłem... Podpiąłem do HDMI2 gdzie powinno działać wejście z analoga...
3. NvM ;]
4. Nie ma nic, po wyłączeniu nie wyświetla mi już tego wyjścia cyfrowego ;/
5. Chodzi o to. Że jeśli nei mam podpiętego kabla HDMI2 i mam podpięty analog to dźwięk na kanale HDMI2 działa. Jednak gdy podłącze i włączy się obraz przestaje iść... A najgorsze jest to, że jak odłącze, to musze jakiś czas odczejać lub zrobić coś (nie wiem co) żeby na tym kanale znowu odbierał mi dźwięk ;/
 

darkmajin

Member
Bez reklam
dvi moze przesylac dzwiek , ale jako taki nie jest do tego stworzony co nie znaczy ze tv z dvi go odbierze


1. tez mam wsparcie w radku 4870 wsparcie dzwieku hdmi a niemam hdmi ;)
chodzi o to ze mam specjalna przejsciowke na HDMI dzieki paru dodatkowym syka w DVI jest mozliwe przesłanie dzwieku, ty pewnie tez tak masz ale wlasnie chodzi tu o ta przejsciowke, zwykla DVI > HDMI moze nie dzialac tym samym zwykly kablel dvi>hdmi moze niedzialac
4. zobacz w menadzerze urzadzen czy czego nie wylaczyles sproboj odinstalowac karte razem se sterami i na nowo zainstalowac moze pomoze
5. wyglada na to ze dzwiek analogowy po hdmi dziala wiec wystarczy opcje takowa znalesc ale skoro mowisz ze jej niema to klopot rzeczywiscie..
 

sorek

New member
Heh... Chyba jednak wyciągnę stare kino domowe, albo wyciągne kolumny do pokoju. Troche szkoda, ale nie wiem zupełnie co mam zrobić bo w opcjach nigdzie nie ma do wyboru by działał na analogowym ;/
 
Do góry