Problem z dźwiękiem

Sand Wraith

New member
Okej nie wiem do kogo mam się zwrócić, zazwyczaj samemu sobie jakoś radzę, ale teraz po prostu nie mam pojęcia o co chodzi. Otóż mam problem z dźwiękiem ... ale to nie jest zwykły problem w stylu "nie ma dźwięku", to by było za proste. Otóż dźwięk jest na słuchawkach/ głośnikach, a nie ma go na telewizorze, który jest podłączony kablem minijack-2xchich. Powiecie że to albo kabel, albo wyjście w tv. Otóż nie, zarówno kabel jak i tv działa, gdyż sprawdzałem przed chwilą wszystko na starym kompie i gra jak ta lala. Powiem tylko że w starym miałem integre realteka (płyta Abit IS7), a teraz mam soundmaxa (ASUS P5Q-E).
Telewizor to samsung le32r8

STARY KOMP:
GRAFIKA -nvidia geforce 6600 256mb (gainward golden sample)
PROCESOR-intel pentium 4 HT, 3.00Ghz
RAM: -2GB DDR (1gb geil, 512 Kingston, 512 stock)
HDD: -80GB MAXTOR SATA
PŁYTA: -ABIT IS7


NOWY
Core2Duo 3.0, Radeon 4870 512mb, płyta ASUS p5q-e ...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak dziwiek jest na głosnikach to jest oczywiste ze albo podpinasz w niewlasciwym miejsciu albo na tv niemasz ustawione zeby dzwiek leciał analogiem.. posprawdzaj ;)

edit:

uzywasz przejsciowki dvi hdmi tej od karty? jezeli tak to czemu nie puscisz dzwieku po hdmi ?

druga rzecz jezeli juz koniecznie chcesz ten dzwiek tak jak mowisz to czy podłaczasz do HDMI2 bo to jedyne wejscie ktore obsluguje dzwiek przez analog
 
Ostatnia edycja:

Sand Wraith

New member
darkmajin napisał:
jak dziwiek jest na głosnikach to jest oczywiste ze albo podpinasz w niewlasciwym miejsciu albo na tv niemasz ustawione zeby dzwiek leciał analogiem.. posprawdzaj ;)

edit:

uzywasz przejsciowki dvi hdmi tej od karty? jezeli tak to czemu nie puscisz dzwieku po hdmi ?

druga rzecz jezeli juz koniecznie chcesz ten dzwiek tak jak mowisz to czy podłaczasz do HDMI2 bo to jedyne wejscie ktore obsluguje dzwiek przez analog

Nie no, takie ładne zielone wyjście z tyłu to poznam ;]
Druga sprawa to nie mam pojęcia czy pójdzie po tym dźwięk (po tym kablu) bo nie ma wszystkich styków na końcówce dvi (tka jak to jest np. na przejściówce którą mam do monitora (hp w2228h - podłączony hdmi z przejściówką dvi) No i jak pisałem wcześniej ... wcześniej (tj na starym kompie) wszystko działało (tak podpiete było pod hdmi2 i obok było audio)
Btw. co masz na myśli mówiąc, że "na tv niemasz ustawione zeby dzwiek leciał analogiem" wcześniej tylko wszystko podpiąłem i grało ... wogóle takich opcji nie wie widzę w menu ...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
uzyj przejsciowki ktora dostałes z karta dzwiek działa na 100% bo sam taka mam

a co do tego analogu to chodzi mi zebys podpiol hdmi do wejscia HDMI2 i L i R "obok" ... (w instrukcji nie jest to sprecyzowane a ja z tyłu nie widziałem twojego tv;) ) powinno dzialac
 

Sand Wraith

New member
darkmajin napisał:
uzyj przejsciowki ktora dostałes z karta dzwiek działa na 100% bo sam taka mam

a co do tego analogu to chodzi mi zebys podpiol hdmi do wejscia HDMI2 i L i R "obok" ... (w instrukcji nie jest to sprecyzowane a ja z tyłu nie widziałem twojego tv;) ) powinno dzialac
heh tylko że nie mam żadnej przejściówki - ba nie mam nawet osobnej karty dźwiękowej tylko zintegrowaną ;] i MAM tak podpięte i działało wcześniej. Zastanawia mnie czy jakbym to puścił kablem hdmi-hdmi to by działało, ale skro działało wcześniej to nie widzi mi się marnować kasy na następny kabel ...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
mowie własnie o tym zebys puscił HDMI ten radek obsluguje dzwiek po hdmi ...wszystko idzie jednym kablem u mnie na samsungu i na sharpie dziala
na ampli nie :cool:
 

Sand Wraith

New member
darkmajin napisał:
mowie własnie o tym zebys puscił HDMI ten radek obsluguje dzwiek po hdmi ...wszystko idzie jednym kablem u mnie na samsungu i na sharpie dziala
na ampli nie :cool:
A po takim kablu pójdzie dźwięk? Bo tyle mam pinów ... ( i w sumie taki sam kabel tylko że 10m )
lol linka nie mogę dać ...
 

Attachments

  • kabel.jpg
    kabel.jpg
    14,4 KB · Wyś: 165
Ostatnia edycja:

Sand Wraith

New member
pejotpe napisał:
Przecież to DVD-D -> HDMI, to jak chcesz uzyskać z tego dźwięk, skoro DVI dźwięku nie obsługuje?
Heh, ale Karta która posiadam już tak (radeon 4870) trochę to dziwne, ale nie ma tam wyjścia hdmi tylko dvi zgodne z hdmi. Zresztą nawet jeżeli użyłbym kabla hdmi-hdmi musiałbym jeszcze użyć przejściówki dvi-hdmi, żeby to wszystko podpiąć do kompa. Chyba wychodzi na to samo. W każdym razie nie wiem co mam robić- kurde wszystko działało , aż tu nagle taki numer. Takie mam przeczucie, że to ten soundmax - jak coś wpinam do integry to od razu się włącza kreator, tylko, że wybrałem już chyba wszystkie ustawienia i dźwięku na tv dalej nie ma ...

Okej problem rozwiązany poprzez przepięcie monitora i tv. Teraz tv jest w pierwszym porcie a monitor w drugim.
 
Ostatnia edycja:
Do góry