Rozdzielenie sygnału HDMI z PC na TV i ampli

Davero

New member
Mając coraz mniejszą nadzieję, że uda mi się znaleźć amplituner KD z potwierdzoną zdolnością bezproblemowego odbioru dźwięku wielokanałowego z PC (z kartą graficzną Radeon HD 4850 lub 4870 które taki dźwięk wysyłają przez HDMI), szukam innych rozwiązań i stąd pytanie:

Czy jeżeli wyślę sygnał z komputera przez HDMI, a sygnał rozdzielę na 2 splitterem i podłączę
1. jeden do TV w celu uzyskania obrazu oraz
2. drugi do ampituera w celu uzyskania dźwięku wielkoanałowego

czy to powinno zadziałać, czy też coś przeoczam?

Czy takego rodzaju splitter byłby dobry, czy powinien mieć jakieś szczególne cechy (oprócz recz jasna obsługi HDMI 1.3)?: http://www.rav.pl/index.php?page=sh...0224&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1

A może wystarczyłaby zwykła przejściówka DVI-HDMI na drugie wyjście DVI karty graficznej i poprowadzenie dwóch kabli HDMI bezpośrednio z karty?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
co za roznica czy podłaczysz do ampli czy do ampli i tv ? nic sie nie zmieni ..

po drugie gniazda z tyłu sa kazde do oddzielnego monitora wiec tak tez nie da rady.

po trzecie to raczej nie wina ampli tylko sterów radeona tez mam ten problem .

proponuje raczej jakas porzadna karte dzwiekowa i optyka
 

Davero

New member
Fakt. Powinno być bez różnicy :(. Usilnie próbuję wymyślić jakieś rozwiązanie, bo założyłem, że komputer będzie centrum domowej rozrywki. Trochę za dużo chciejstwa mi się tu włączyło, trochę za mało uwagi :p (liczyłem, że sam dźwięk bez obrazu da się jakoś z PC do ampli popchnąć po HDMI).

I jeśli to wina karty graficznej to pół biedy. Można liczyć na nowe sterowniki czy na nową serię... Gorzej z ampli. To nieco droższy sprzęt, rzadziej wymieniany :?.


A tak przy okazji, skoro już o rozdzielaniu sygnału mowa rozumiem, że za pomocą splittera np. takiego, do jakiego linkowałem wyżej da się przesyłać sygnał jednocześnie do dwóch urządzeń bez problemów tzn. gdybym chciał jednym kablem HDMI podłączyć 2 telewizory (telewizor i ampli albo cokolwiek innego), to na obu urządzeniach będzie obraz i dźwięk?
Czy może jakiś wymysł ze sfery "copy protection" coś tu blokuje?
 

boncio1

New member
Powiem tak, nie wiem czemu chcesz pchać sam dźwięk z kompa. U mnie lapek z HDMI (GeForce 9500) bez problemowo wysyła i obraz i dźwięk wielokanałowy do HK 255, oczywiście też DD5.1. Następnie z HK do TV. Jak testowałem bezpośrednio do TV, to też szło (poza 5.1 oczywiście).
Co ciekawe jak testowo ustawiłem DTS, to 255 widział DTS, ale nic nie było słychać :confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry